балсам за коса, след маската???

  • 6 050
  • 13
Фризьорка от доста хубав салон в центъра ми каза, че след измиването на косата със шампоан, се слага маска - стои няколко минути и след това (за моя изненада) балсама за коса и тогава се отмива...
Досега винаги съм смятала, че маската за коса е по силния вариант на балсама...

Тази версия чували ли сте я?
Виж целия пост
# 1
никога досега не ми се е случвало като съм на фризьор да ми слагат и от двете...или балсам или маска. То в маската си има ефекта за по-лесно разресване на косата newsm78, незнам ..може би си зависи и каква е маската...
Виж целия пост
# 2
Ми да - шампоан, маска, накрая балсам. Мислех, че всички правят така Rolling Eyes

Виж целия пост
# 3
Ако след маската ми се наложи да сложа и балсам, значи маската ми нещо не действа. Така си мисля аз. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Незнаех- мислех че след шампоана е балсама и накрая маската. Дори понякога ползвам 2 в 1 /шампоан+балсам/. Как е по-добре? Аз дори маска правя максимум 2 пъти седмично, слагам често минерално олио на Жалид вместо маска.
Виж целия пост
# 5
няма ли да дойде малко тежко на косата  Thinking за първи път чувам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Аз ползвам маска всеки път след шампоана, а като отмия маската, си пръскам балсам без отмиване за да не ми се заплитат краищата. Правя го, защото си изплаквам много обилно косата, след маската и косата ми има нужда от допълнително средство за краищата.
Виж целия пост
# 7
Незнаех- мислех че след шампоана е балсама и накрая маската.

Ако ще ги слагаш и двете е по-добре първо маската, а след това балсама. Но пък аз лично не виждам смисъл. Маска ползвам два пъти седмично. През другите дни- балсам.

И да, наистина може да дойде тежко за косата. Thinking

Всъщност имам въпрос към авторката на темата- за балсам без отмиване ли става въпрос/спрей- балсам/?
Виж целия пост
# 8
слоред мен е 'или маска, или балсам'
евентуално след маската може да се сложи балсам без измиване
Виж целия пост
# 9
Става въпрос за балсам с отмиване
и трите неща са на Paul Mitchel - все още не съм ги пробвала, вчера си ги взех
Но фризьорката, каза че масово се бъркало да ползваш само балсамили само маска - а теимали различни действия - балсама най-накрая  "запечатвал" косъма и т.н...

Виж целия пост
# 10
Може би, ако е серия, която трябва да се ползва така и пише в/у опаковките. Иначе мисля, че трябва да се избира м/у балсам и маска.
Виж целия пост
# 11
Става въпрос за балсам с отмиване
и трите неща са на Paul Mitchel - все още не съм ги пробвала, вчера си ги взех
Но фризьорката, каза че масово се бъркало да ползваш само балсамили само маска - а теимали различни действия - балсама най-накрая  "запечатвал" косъма и т.н...



Ако на балсама пише " Да се ползва в комбинация с маската /след маската/ от същата серия" или нещо от сорта, значи така трябва. Но ако не пише ги ползвам в различни дни.
Виж целия пост
# 12
И моята фризьорка така прави. Обаче не го нанася по цялата коса и не го отмива.
Виж целия пост
# 13
Aз пък съм чувала, че маската може да се ползва вместо балсам. Така че като слагам маска, никога след това не ползвам балсам. Но ако е серия и изрично е упоменто това-може.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия