Да се притеснявам ли?

  • 710
  • 8
Правих си изследвания за ниво на кръвна захар,по препоръка на гинеколожката ми.В резултата пише-5.03
Да се притеснявам ли,референтни стойности -до 5.5 ?
Какво да предприема,за да не мина границата?
Виж целия пост
# 1
Все още нямаш база за притеснение, тъй като не си извън границите. Спазвай строга диета и не се натоварвай психически, в смисъл по-малко нервно напрежение.
Не яж сладки неща, а повече плодове и то не много сладки. Избягвай свинско месо, повече бяло месо и риба. Яж зелен боб - той спомага за сваляне на кръвната захар. Провери в нета точните храни, които трябва да избягваш.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за бързия отговор.В момента пия низорал,лекувам гъбична инфекция,не знам дали не е повлияло на резултата.Ще направя повторно изследване когато свърша курса на лечение.Сега ще се придържам към този режим,който си нахвърлила.
Виж целия пост
# 3
Със сигурност няма нищо общо със изследванията ти,но те съветвам вечерта преди да отидеш да се изследваш да хапнеш по-лека храна,а сутринта абсолютно нищо
Виж целия пост
# 4
Аз не виждам абсолютно никакъв повод да питаш дали да се притесняваш. Стойността , която си написала е абсолютно нормална , все пак живи хора сме, веднъж ще е 5,05 , след 1 час може да е повече или по-малко.Важното в случая е,че е в границите на нормалното. Захарта си варира в зависимост от много фактори, може да си ограничаваш захарта ,както и свинското месо и мазните храни, но не с оглед това да не надвишиш нормалните й стойности, а просто, защото не са полезни Peace.
Виж целия пост
# 5
О,аз съссвинското съм "на вие" отдавна,много рядко ям.Притеснявам се,защото ми е все жадно,така съм от години-изпивам по 2 л вода поне.
Виж целия пост
# 6
2литра вода или 2 литра течности са съвсем нормално за деня,но ако имаш някакви основателни причини да се съмняваш за здравето .Пусни си изследвания за щитовидна жлеза,а иначе кръвната ти захар си е в норма и не би трябвало да се притесняваш
Виж целия пост
# 7
Това е следващото нещо,което съм решила да правя.Защо обаче не знам,каква е връзката?И лекарката каза,че трябва и щитовидна жлеза да се изследва.
Виж целия пост
# 8
Поради изброените симптоми от теб :постоянна жажда,ако сваляш килограми също,лесна уморяемост,понякога учестен пулс..и т.н. Но направи си ги,а не да гадаем по форума,дано да е всичко наред Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия