Посъветвайте ме , моля !

  • 1 018
  • 9
 Стандартно глупаво поведение имах :

Тънка косица
къна
бои
"Пране" на боя миналия декември
бои
русо раздърпано и безжизнено (прекрасно само след мноого професионално хидратиране и прическа, иначе увиснало и безформено)
рязане на "неживите" краища НЯКОЛКО пъти
пак  къна

сега питам:
Дали да отрежа останалите изгорели краища или да си ги нося така (къната помага и не изглежда толкова унило и без фриз. професионална намеса) ????

Много късо на пухкава (дебеличка) фигура не е добре ...
Някои казват, че сухите краища не пречат на растежа, а други - че косата от там "диша" и ако не ги отрежа по-бавно ще расте.
Маски правя,   с Травитаминол - също.
Искам да имам коса до раменете.

Моля, дайте съвет !
Виж целия пост
# 1
изгорели краища или да си ги нося така

Отрежи ги  Peace

Някои казват, че сухите краища не пречат на растежа, а други - че косата от там "диша" и ако не ги отрежа по-бавно ще расте.

Не пречат, но косата изглежда зле. Ще порасне до раменете ти  Peace
Виж целия пост
# 2
отрежи краищата и продължи с маските  Peace
Виж целия пост
# 3
И моят съвет е да отрежеш сухите краища. По- добре здрава коса, но по- къса.
Виж целия пост
# 4
Страх ме е, че пълничка и с къса коса ще си ходя и косата ще порастне с еднаква скорост, с каквато би порастнала,   ако остана с тази дължина и хидратитрам това, което имам в момента ... newsm78 newsm78 newsm78

Мислиш ли, че косъмът от краищата се влияе ?
Или само от подхранване на основата ?


Много благодря, че отговорихте. Косите ви са много хубави  Peace
Мен като ме хване някой бяс и отивах да се подстригвам.
От една година не правя така и уж пускам коса.
Виж целия пост
# 5
И аз съм за ножица. Peace
Знам, за какво говориш, аз се престраших и сега съм доволна и удовлетворена, защото съживих косата си отново.  Grinning
Това което ще разчисти ножицата, не може никоя маска или балсам да постигне.
А къната въобще не е панацея, даже мненията са точно в обратна посока. Запушва косъма и не му дава да диша, като по този начин доста изтощава косата след време. Wink
Виж целия пост
# 6
Поотрежи от краищата, но не я прави къса щом смяташ, че няма да ти отива- няма да се чувстваш добре. Много силни маски и кремове без отмиване  Peace
Виж целия пост
# 7
Смятам, че трябва да подрежеш сухите краища (ако не драстично къса коса поне добре оформена и с дължина с която се приемаш), а на това което е останало изгорено му слагай серум за сухи краища. Това няма да съживи косата, но поне ще изглежда по- добре. След месец пак леко скъсяване и т.н. Известно време ще поддържаш еднаква дължина и след като е вече здрава косата я пускай дълга. Иначе пак расте, но започва да се къса и имаш чувството че не расте. А и изглежда зле. Разбира се- не се отказвай от балсами, маски, ампули за подсилване или хидратиране и др. терапии, те ще помогнат на растящата коса да е жива и лъскава. Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 8
И аз съм за ножица. Peace
Знам, за какво говориш, аз се престраших и сега съм доволна и удовлетворена, защото съживих косата си отново.  Grinning
Това което ще разчисти ножицата, не може никоя маска или балсам да постигне.
А къната въобще не е панацея, даже мненията са точно в обратна посока. Запушва косъма и не му дава да диша, като по този начин доста изтощава косата след време. Wink
Точно така постъпих и аз. Откакто се подстригах късо, косата ми изглежда супер.Въобще не съжалявам. Свалих и 5 години от възрастта.Подстрижи я колкото прецениш и продължавай усилено с грижите.
Виж целия пост
# 9
Сухи, цъфтящи, заплетени краища ЗАБАВЯТ растежа на косата...ножицата и маски е също моят съвет  Peace ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия