Проблем с гърдите след отбиване. Моля за съвет

  • 1 187
  • 3
Здравейте.
Преди седмица приключихме с кърменето. Уж спрях много плавно и постепено, изчаквах напрежение в гърдите и изцеждах малко, докато омекнат. След последното изцеждане, вече не са се втвърдявали. Едната беше съвсем мека, а другата малко по-твърда. Така си останаха една седмица и от вчера и втората омекна, а в областта около зърната напипвам твърди топчета. Първоначално ме наболяваха само при натиск, но сега започнаха да ме болят и без да ги пипам.
Какво да правя, трябва ли да ходя на лекар, на какъв и колко е спешно. Ако има нещо, което самостоятелно мога да направя, какво е то?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравей! Аз бих потърсила съвет от акушерка! И не бих отлагала!
По повод въпроса ти, искам да споделя, че скоро си мислех за това...навсякъде има инфо как да се кърми (благодарение на което и ние се справяме успешно засега), но никъде не пише как да се отбива правилно, какви евентуално проблеми могат да настъпят, как да се реагира при тях... А отбиването е етап от кърменето!
Виж целия пост
# 2
Здравей! Аз бих потърсила съвет от акушерка! И не бих отлагала!
По повод въпроса ти, искам да споделя, че скоро си мислех за това...навсякъде има инфо как да се кърми (благодарение на което и ние се справяме успешно засега), но никъде не пише как да се отбива правилно, какви евентуално проблеми могат да настъпят, как да се реагира при тях... А отбиването е етап от кърменето!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Виж целия пост
# 3
Дано тази статия ти е полезна:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594.0;wap2

Аз отбих Мъри преди 2 седмици рязко, като имаш предвид, че сучеше доста често дотогава. Първите три дни гърдите ми пращяха по шевовете, но се цедях само за облекчение сутрин и вечер. Следващите 3 дни се цедях съвсеееем по мъничко само вечер, не се пълнеха, бяса си отпуснати, но с твърди болезнени бучици. Нищо че не се пълнеха, пак се цедих заради болезнените бучици още 2 вечери. Бучиците се разсеяха някакси и от4-5 дни нама движение по трасето. Аз се бях нагласила поне месец да се поизцеждам, но явно като са ми една шепичка мънички гърдичките, пък и съм доста слабичка това помогна по-бързо да стане.

Така както описваш бучици и болки ми се струва, че имаш запушени каналчета, но най-добре отиди на личния си лекар да те упъти.
Ако са запушени канали, както ще прочетеш от статията - цедене ще трябва. Пробвай като си вземаш душ да се поизцедиш. Също може да пиеш ударна доза Лецитин, чела съм, че може да се вземе 2-3-4 хапченца. Също зелеви листа в сутиена. Последните две не съм ги прилагала лично.

Но това са само предположения, отиди на лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия