Петната от акне след раждането

  • 862
  • 2
здравейте момичета!Преди бременността имах много чиста кожа,но  през вторият месец от нея се появиха ужасни пъпки с връх по деколтето,гърбат и леко по лицето!Направо ужас!Сега 2 месеца след раждането уж щяха да са се махнали.но уви!Какво сте използвали при подобен проблем?
Виж целия пост
# 1
Аз имам голям опит в борбата с пъпките и ще се радвам ,ако помогна на някой в борбата с акнето .Преди 4 години ми се появи акне ,това не е много необичайно на тази възраст и не взимах много присърце това.С годините вместо да се оправя то почна да се задълбочава .Преди една година моя приятелка ми спомена за лекарството Зинерит (представлява бистра течност в шише с апликатор ,може да се използва 5 седмиси , силно е и много изсушава кожата ,ползва се върху почистено лице сутрин и вечер ,към 15 лв е ).Аз почиствах с  гел ,но бях много редовна и многа да кажа ,че не съм изпускала вечер или сутрин да не го почистя или намажа . След първата опаковка видях наистина ,че ми помага и реших,че ще се справя . След нея използвах Acne Out (около 7 лв е ) посъщия начин ,освен това правех маска и хума и розова вода ,слагах да заври вода и сипвах суха лайка, след което с една кърпа на главата над съда и мажех с мед.Пъпките почнаха да завяхват малко по малко за да го хидратирам  ползвах бебешки крем на Nivea .Продължих да редувам един мецес Зинерит ,един  Acne Out и един с хидратиращ крем,но бях стращно стриктна и редовна,като излизах задължително в чантата мокри кърпи за да го почистя по някое време (ползвах на Garnier) за почистване ползвах предимно гелове .Сега го поддържам така :NEUTROGENA-ПОЧИСТВАЩА МАСКА 2 В 1(околко 10 лв )  хидратиращ крем  ,avene diacneal .Не ям нищо с какао ,чипсове , не пия газирано ,пия по 1.5 -2 литра вода най-малко , ям много плодове и моркови(мога да кажа ,че това оказва голямо влияние )Опитвам се да не си лягам след 3 и се старая да се наспивам , ходя веднъж месечно за почиствяне на лицето .Много ще се радвам ако помогна поне малко на някой ,защото зная колко е гадно ,засега при мен дава резултат и се надявам да не се появят пак .
Виж целия пост
# 2
в една друга тема "петна от пъпки" има една маска окло половин пакетче мая за хляб и една супена лъжица прясно мляко,трябва да стане кашичка, стоиш 20 мин и изплакваш там пишат с отвара от лайка ама аз изплаквам с вода
Значи и аз след бременноста лицето ми беше ужасно. След 3-тия път като я направих тая маска и лицето ми стана страхотно,но трябва да се прави най много на седмица по 2-пъти.
Дано ви помогна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия