БЕБЕ И КУЧЕТА?

  • 1 101
  • 13
Искам да попитам майките с новородени, които имат и куче - как се справяте с поддържането на хигиената?
 
Цялата си бременност изкарах с кучето си и с другите кучкари от блока - заедно на беседката в градинката. Но сега се притеснявам, че с бебето не е добре да седя с останалите кучета както до сега - моето някак се справям, то е малко и не досажда с търкане в нас, но останалите другарчета-кучкарчета  от любвеобвилност и игра само се търкат у нас и ми се иска да ги избягвам, но съседите кучкари все ме канят и питат защо страня, какво като съм с бебе, нищо ?! Те от своя гледна точка на кучкари без бебета даже се обиждат, че страня и седя на друга пейка , но мен ме е страх за бебето, въпреки че и аз имам вътре, и те направо ме укоряват за това, че живея с куче, пък страня от техните?! Незнам как да се държа с тях , че да не се обиждат - до вчера бяхме първи дружки, сега ме гледат като предател?! Но вече приоритетите ми са други?!
Виж целия пост
# 1
Но вече приоритетите ми са други?!
Тогава какъв е проблема?
Не съм кучкарка и съветите ми няма да са в полза на кучкарите Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Уф, спрете се с тези тъпи пързалки вече! Толкова ли нямате какво друго да правите?
Какво искаш, кръв и зрелища?
Надай се...  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Абе какво да се каже в такъв момент. Щом си майка, ти си знаеш най-добре. Аз не съм майка още, но имам куче. От друга страна живея в къща, така че това не ме притеснява.
Виж целия пост
# 4
Ами аз имам две кучета.Живеем в къща и кучетата влизат,излизат на двора когато си поискат.Бебето не сме го пазили никога от тях.
Не излизам с други кучкари поради обективни причини -едното ми куче крайно ненавижда себеподобни от неговия пол.Разхождам си ги за разнообразие да не са само в двора,но съм сама с тях и все пак -ако съм сигурна,че чуждите кучета са ваксинирани,обезпаразитени вътрешно и външно-защо не???
Лично аз поне не бих страняла. Hug
Виж целия пост
# 5
На мене въпросът ми се струва отговорен и резонен. Пуснат е в съответния форум.

Гледали сме куче в къщи докато Тити стана на 3. Сега е неразделна с кучето на сестра ми. За мене връзката със животинче е важна, дава много на детето.За това има и други теми.

Страхувам се от хигиената на уличните кучета и чистотата навън въобще. От домашните - също, но предвид казаното по-горе си оставам със страховете, мия ръцете често и  викам поне да не се целуват с нашето.
Определено я ограничавам в изблиците й на любов към други кучета и особено към уличните котки.

Относно общуването с кучкарите-съседи, мисля, че за момента нямате проблем, защото бебето е в количка и кучетата нямат достъп до него. Когато тръгнете пеша, ще имаш добро извинение да тичаш след детето, а не да седиш с групата в беседката.
Ще трябва да разхождаш кучето отделно- то има нужда от ходене също, а не от седене в беседката (по принцип, де)
Виж целия пост
# 6
Също гледам куче и в момента чакам бебе. Странно ми се вижда, че те притесняват другите домашни кучета, защото са по-едри. Те все пак не влизат в количката. Що се отнася до болестите и паразитите - един пинчер може да е също толкова опасен, колкото и немска овчарка. Приятелите ми знаят, че кучето ми е ваксинирано и обезпаразитено и не се притесняват като се разхождаме в парка, че то върви до количката им.
Виж целия пост
# 7
Също гледам куче и в момента чакам бебе. Странно ми се вижда, че те притесняват другите домашни кучета, защото са по-едри. Те все пак не влизат в количката. Що се отнася до болестите и паразитите - един пинчер може да е също толкова опасен, колкото и немска овчарка. Приятелите ми знаят, че кучето ми е ваксинирано и обезпаразитено и не се притесняват като се разхождаме в парка, че то върви до количката им.


много от кучетата не са ваксинирани, нито обезпаразитени, и това си го признават самите стопани, чувала съм от тях, и че толкова обичат кучетата си, че не си миели ръцете като ги галели и после готвели - е затова ме е страх от зарази от тях като съм в градинката.
Виж целия пост
# 8
много от кучетата не са ваксинирани, нито обезпаразитени, и това си го признават самите стопани, чувала съм от тях, и че толкова обичат кучетата си, че не си миели ръцете като ги галели и после готвели - е затова ме е страх от зарази от тях като съм в градинката.

Е някой ако ми каже такова нещо не бих си пуснала кучето в близост до неговото, пък камо ли детето.  Но от друга страна - бебо нали е в количка, всеки нормален човек знае, че бебе не се пипа, освен ако не си си измил ръцете точно преди да го пипнеш, та не ми се струва толкова страшно.
Пък ако ти е притеснено, излизай по различно време, отколкото те - така хем няма да ти е неудобно, че отказваш поканата им, пем ще си спокойна, че бебо е защитено  Wink
Виж целия пост
# 9
След като останалите кучета не са ваксинирани, то отдавна да съм спряла контакта на кучето ми с тях! Пък какво остава за детето ми. Имам куче, дъщеря ми не може без нея, ние също. Но хигиената както на кучето, така и на къщата и на всички от семейството са на ниво.
Виж целия пост
# 10
Чак ми е чудно как може да гледаш домашно животно и да не го обезпаразитиш. Не заради комшиите, а за своя и на семейството ти безопасност. Все пак едно хапче струва 2 лв и нещо и стига за 10 кг живо тегло. А даже тия са по-скъпите - някакви френски бяха, ама не помня името.
На мен изобщо не ми е неудобно да си дръпна кучето, когато до него се приближи някое болно или видимо с недобра хигиена животно. Нека ми се сърдят стопаните после.
Виж целия пост
# 11
И аз обичам кучетата,имам кокер,имам и бебе,обаче не си разхождам кучето на детската площадка,нито количката там,където има кучета.
Виж целия пост
# 12
В нашият блок, кучетата са повече от хората Laughing
Повечето се водят на каишка от стопаните си, но имаме нагляри, които не само, че ги държат отвързани и скачат и гонят хората (кога да ги лаят, кога да им се радват), но и се карат на хората, че не спират, а продължават да си вървят на пред, когато кучето им ходело по тях, и така щяло да се изгуби или да го згази кола newsm78 Ами да си ги връзват или да си ги гонят Naughty всички са им длъжни да се погрижат за техният комфорт #Crazy
Виж целия пост
# 13
Извинете ме ,но аз не разбирам!
Вие в тоя блок някакво семейство ли сте ,или сте се клели да сте заедно?
Ако ги поздравиш не е ли достатъчно?
Все си мисля,че детето е по-важно от това да не обидя съседите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия