окосмяване при бебе???

  • 16 326
  • 12
Когато се роди детето ми имаше косъмчета по гръбчето и раменцата. Мъжът ми му викаше- "Горилчето на тати" и всички ме успокояваха, че падали/ Е да ама сега е на 2 години и 7 месеца и те още са си там/ тъмни са но по скоро са като мъхче, но не светло мъхче... ох не знам дали ще ме разберете. Педито каза, да не се притеснявам, но ако някой има подобен проблем с детето си нека сподели. И това нещо нормално ли е? Този мъх?
Виж целия пост
# 1
И моята дъщеря е с мъх,тя е по-тъмна и аз очаквам да падне.Обяснявах си това окосмяване ,защото я мажа с кортикостероиди от доста време,а лекарите ме убеждават,че до една година след спирането им,ще паднат въпросните косъмчета.Обаче,като гледам различните деца, има както некосмати,така и доста по-косматички.Важното е,че са здрави.Като порастнат ще си ги махат с лазер. Wink
Виж целия пост
# 2
Ще паднат.Дъщеря ми има "по-груби" косъмчета в страни на бедрото.Мъжът ми и вика "Мата-космата". Laughing
Виж целия пост
# 3
Да, най- важно е да са живи и здрави, пък космите са най- малкия проблем. Дано все пак да паднат де, че знам колко е депресиращо нежеланото окосмяване. Но пък вече има толкова методи за обезкосмяване. Все пак исках да сподела и да питам за мое успокоение, че не е нещо кой знае колко значително!
Виж целия пост
# 4
ZDRAVEITE MAI4ETA,NI E SME SUS SU6TIQ PROBLEM OT BEBE.SEGA E NA 9 god. I VE4E E S KOMPLEKSI,ZA6TOTO DETSATA I VIKAT KOSMATA.NADQVAM SE PREZ PUBERTETA DA NADDELEQT JENSKITE HORMONI.KRA4ETATA GI DEPILIRAHME S KREM VEDNUJ KATO ZAPO4NA LQTOTO,ZA6TOTO INA4E NE ISKA DA OBUE NI6TO KUSO.MAZAXME GI S PREPARAT ZA ZABAVQNE NA RASTEJA ,KOITO POLZVAM AZ SLED DEPILIRANE I SUM DOVOLNA.DOKATO RASTQXA OTNOVO NA SLUNTSETO IZRUSQXA I TAKA 6TE KARAME DO SLEDVA6TOTO LQTO,NO OT VREME NA VREME 6TE PO4VAM DA Q MAJA S PREPARATA,ZA6TOTO SU6TO TAKA PRAVI KOSMITE PO SLABI .NO NA RAMENETE I NA KRUSTA ZA SEGA NE GI PIPAME.MOLQ VI VNIMAVAITE S PROZVI6TATA ,KOITO IZMISLQTE NA DETSATA SI,ZA6TOTO SLED TOVA OSTAVA KOMPLEKS,KOITO MOJE DA SUSIPE JIVOTA NA DETETO KATO PORASNE.  O6TE NE6TO,BABI KAZVAT 4E SE E RODILA KOSMATA ZA6TOTO RITAX KOTKATA DOKATO BQX BREMENNA,SMQTAM 4E SA BABINI DEVETINI,NO VSEKI SI IMA SOBSTVENO MNENIE.TSELUVKI NA VSI4KI TEZI MALKI KOSMATKI,KOITO 6TE SE PREVURNAT NQKOGA V KRASIVI JENI.AKO VSE PAK DO TOGAVA NE SA PREMAXNALI UJASNITE KOSMI DA SI TURSQT BOGATI MUJE,KOITO 6TE MOGAT DA IM POZVOLQT TOZI LUKS.NE ZABRAVQITE,4E GRONOTO PATE SE PREVRU6TA V KRASIV LEBED.
Виж целия пост
# 5
И мойта дъщеря се роди с мъх на кръста,който  остана и днес вече е на 17г. и го изрусява защото се опита да го епилира но стана по зле-зачерви се местото появиха се пъпки
иначе ръце, крака и мустак всичко  маха с епилатора
Виж целия пост
# 6
Явно не сме единствени.И моя син се роди с окосмяване по гръбчето,раменцата и особено по ушите.По гърба почти не се забелязват вече,но по самите уши...сега ми е смешен,ама ако не окапят никак няма да ми е до смях.Той е още малък и са почти като мъх,но са тъмни и в изобилие.Лелеее,ще стане голям мъж с космат гръб и уши Monkey
Виж целия пост
# 7
ZDRAVEITE MAI4ETA,NI E SME SUS SU6TIQ PROBLEM OT BEBE.SEGA E NA 9 god. I VE4E E S KOMPLEKSI,ZA6TOTO DETSATA I VIKAT KOSMATA.NADQVAM SE PREZ PUBERTETA DA NADDELEQT JENSKITE HORMONI.KRA4ETATA GI DEPILIRAHME S KREM VEDNUJ KATO ZAPO4NA LQTOTO,ZA6TOTO INA4E NE ISKA DA OBUE NI6TO KUSO.MAZAXME GI S PREPARAT ZA ZABAVQNE NA RASTEJA ,KOITO POLZVAM AZ SLED DEPILIRANE I SUM DOVOLNA.DOKATO RASTQXA OTNOVO NA SLUNTSETO IZRUSQXA I TAKA 6TE KARAME DO SLEDVA6TOTO LQTO,NO OT VREME NA VREME 6TE PO4VAM DA Q MAJA S PREPARATA,ZA6TOTO SU6TO TAKA PRAVI KOSMITE PO SLABI .NO NA RAMENETE I NA KRUSTA ZA SEGA NE GI PIPAME.MOLQ VI VNIMAVAITE S PROZVI6TATA ,KOITO IZMISLQTE NA DETSATA SI,ZA6TOTO SLED TOVA OSTAVA KOMPLEKS,KOITO MOJE DA SUSIPE JIVOTA NA DETETO KATO PORASNE.  O6TE NE6TO,BABI KAZVAT 4E SE E RODILA KOSMATA ZA6TOTO RITAX KOTKATA DOKATO BQX BREMENNA,SMQTAM 4E SA BABINI DEVETINI,NO VSEKI SI IMA SOBSTVENO MNENIE.TSELUVKI NA VSI4KI TEZI MALKI KOSMATKI,KOITO 6TE SE PREVURNAT NQKOGA V KRASIVI JENI.AKO VSE PAK DO TOGAVA NE SA PREMAXNALI UJASNITE KOSMI DA SI TURSQT BOGATI MUJE,KOITO 6TE MOGAT DA IM POZVOLQT TOZI LUKS.NE ZABRAVQITE,4E GRONOTO PATE SE PREVRU6TA V KRASIV LEBED.
Точно от това се притеснявам, че жените сме доста чувствителни на тема окосмяване. Не искам да се комплексира след време. Но космите поне се махат и не е чак такава болка за умиране. Има хора с доста по- големи проблеми от този. Просто ми е странно, защото нито аз нито мъжът ми сме прекомерно окосмени. Даже той е доста неокосмен за мъж. А относно косматите животни и суеверията - и аз го знам това- че не се пипа или прескача космато животно докато си бременна. И аз не вярвах много ама се пазех да не ги пипам животинките, въпреки, че много обичам котки. И в последния месец не се сдържах и гушнах едно коте и хубаво го намачках. И сега, ако аз съм виновна, ако наистина е така??? Thinking Уж тъпи суеверия ама....майка ми докатое била бременна с мен и без да иска прескочила някакво въже и после като ме родила пъпната ми връв е била увъртяна около врата ми и съм се била задушила. По думите на майка ми- едва ме свестили. И друго- Баба ми я накарала да бере някаква люцерна, ама майка ми не знаела, че е на съседите ( Двора бил общ- роднини сме) и докато брала, от другата къща излязла бабата и я питала защо и бере от люцерната- майка ми се притеснила и се хванала за бедрото- родила съм се с белег на това място/ Дали са суеверия??? Ох май тези неща са извън темата, ама като прочетоха за котката и се сетих! Grinning
Виж целия пост
# 8
Явно не сме единствени.И моя син се роди с окосмяване по гръбчето,раменцата и особено по ушите.По гърба почти не се забелязват вече,но по самите уши...сега ми е смешен,ама ако не окапят никак няма да ми е до смях.Той е още малък и са почти като мъх,но са тъмни и в изобилие.Лелеее,ще стане голям мъж с космат гръб и уши Monkey

Моята дъщеря се роди с дълга, черна коса и имаше окосмяване по ушите.
Като стана на 2-3 месеца изчезнаха и даже не усетих кога точно стана това.  Peace
Виж целия пост
# 9
Мария Н., и моят син има такива мъхчета, сега е на година и половина и няма промяна, а всички казват, че ще паднат (до годинката, а тя мина). Важното е да са живи и здрави.
Виж целия пост
# 10
Мария Н., и моят син има такива мъхчета, сега е на година и половина и няма промяна, а всички казват, че ще паднат (до годинката, а тя мина). Важното е да са живи и здрави.
мм да/ щерката е на 2г и 7м и няма промяна/
Виж целия пост
# 11
Сина ми се роди с окосмяване по гръбчето и ръцете и сега е на 9 г., но нищо не е опадало, но това никога не ме е притеснявало, защото все пак е момче. Сега  имам и дъщеричка на 3 месеца и тя се роди с по изразен черен мъх по гръбчето като гледам баткото май няма да опада ама това да им е кусура, да са живи и здрави дечицата ни, а това ще се оправи ако не с друго то с козметични процедури. Ще гледам само да не страда самочувствието и да не се комплексира Sunglasses
Виж целия пост
# 12
И моето момиче е така.Роди се с окосмяване по челото,по гърба , по крачетата и по ръцете.Вече е на 3 години и нищо не се подобри с изключение на челото , но там някак си се издърпа кожата нагоре към косата и вече е доста по-добре, но гърба много ме притеснява.Това за котката ....и мен нещо ме гризе съвеста-имах коте което почина докато бях бременна и даже плаках за него , та се чудя дали нещо не се отрази на бебето , че така се роди.....По гърба се махат много трудно бе...не е като на краката.
  Оф не знам ще ми се да отида при някой специалист.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия