А какво ще кажете за Минко?

  • 4 207
  • 55
Съпругът ми предлага да кръстим бебето Минко (на баща му). Аз нямам нищо против да кръстя детето си на свекъра, защото той много ни помага и заслужава тази чест. Но самото име ме притеснява. Confused Как ще се приеме, как ще се чувства детето след време с това име. Как ще му казваме на галено? Може би Мими? Въпреки че не е задължително да има и галено. newsm78 Вие какво мислите?
Виж целия пост
# 1
Името Минко ми харесва  Peace На галено може Мимо, Мино...
Виж целия пост
# 2
Не ми харесва изобщо!  Sick
Виж целия пост
# 3
И на мен не ми допада. Особено пък галеното Мими.
Вземете само буквичката на свекъра /М/ не става ли ?
Виж целия пост
# 4
Ама за Минко Празников ли?
Голям гадняр и нечистоплътник е.

Иначе Минко не е лошо, но не се връзва със съвремието ни. Според мен.
Виж целия пост
# 5
Имах един познат Минко. Нищо особено. Иначе Минко е като галено име, за какво му е друго галено име? Не ми харесва.
Виж целия пост
# 6
На галено може да му казвате Мико.
Името не е лошо.
Виж целия пост
# 7
Харесва ми.  Peace
Името не е дълго, няма нужда от галено.  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Ама за Минко Празников ли?
Иначе Минко не е лошо, но не се връзва със съвремието ни. Според мен.
Ако става въпрос за синоптика, той е Минчо. Втората част на мнението подкрепям, някак старомодно ми звучи.
Виж целия пост
# 9
 
Допада ми  Peace
 
Виж целия пост
# 10
По-добре МАРИН, и му казвайте Минко на галено
Виж целия пост
# 11
Нещо не ми допада.Защо не вземете само буквичката,както направихме ние.Баща ми се казва Марин от край време знам че второто ми дете ще е кръстено на него,но не Марин,макар че името не е лошо ,но някак не се връзва с времето в което живеем.Затова синът ми стана -Мирослав както се вижда от подписа ми.
Виж целия пост
# 12
Изумявате ме с "времето, в което живеем".  Rolling Eyes
Минко ми харесва, не бих се сетила, но не е лошо. Най-малкото няма да са още 10 на детската площадка.
Виж целия пост
# 13
Еовин така е.Аз се казвам Пенка и никога не съм си харесвала името.Като тинейджърка даже ме беше срам да го кажа,а я сега си представи ако някой си кръсти детето Пенка как ще се чувства то след 10 години при наличието на толкова хубави имена нищо че са често срещани на детската площадка.То и през нашето детство беше пълно с Марии и Ивановци ама на кого му пукаше тогава.
Извинявам се че разводнявам темата.
Виж целия пост
# 14
Супер е името.Добре ,че не сте си харесали името Марк.Тогава щях да съм озадачена.

На Панчо Владигеров внукът също се казва така-съмнявам се родителите му да са мисилили,че името Панчо не се връзва със съвремието  им Wink."Момчето" си живее в Западна Европа и не вярвам името му да го е спряло да се занимава с това, с което се  занимава. bowuu
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия