С лещи на плажа

  • 2 826
  • 17
Здравейте,

аз съм с доста голям диоптър и нося лещи от 8 години.
Никак не обичам да ходя на плаж, защото като си махна лещите, съм като сляпа, а с очила в морето не може да се влиза.
Моля за съвет някоя мама със сходен проблем, как се справя.
Виж целия пост
# 1
Ползвам силиконови лещи от известно време, те се махат веднъж в седмицата и човек може да се къпе с тях.
Виж целия пост
# 2
А защо трябва да си махаш лещите на плажа?
Аз си ходя спокойно и на плаж и на басейн с лещи,само че не се гмуркам под водата,няма абсолютно никакъв проблем. Peace
Виж целия пост
# 3
Ползвам силиконови лещи от известно време, те се махат веднъж в седмицата и човек може да се къпе с тях.

И аз съм с такива от 2 години, ама не знаех, че са силиконови  Embarassed Laughing
Виж целия пост
# 4
Според мен, май не е много добре да ги носиш на плажа... поне заради пясъка там. Аз нося цветни и не посмях да ги сложа. Беше ме страх да не ми влезе някоя песъчинка в окото, докато съм с тях
Виж целия пост
# 5
От 15 години нося лещи и дори не ми е хрумвало да ги свалям на плажа. Кой ти каzа, че трябва да ги сваляш? Ако е zаради пясъка, то по улиците като духне вятър има също много песъчинки, дай сега да не си ностм лещите и на улицата  Wink

Единственото, което не е хубаво е да ти влиzа вода в очите или да плуваш под водата с отворени очи, тогава могат да паднат. Но zа това си има очила zа плуване. Тъй като аz много мраzя солената вода (все ми е тая дали съм с или беz лещи) си влиzам само с очилата zа плуване... Е, ако само ще се плацикам на брега, не ги слагам.
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички за отговорите.
Виж целия пост
# 7
И аз си ходя без проблем на плажа с лещи. Просто като се върнах веднага си купих нови, но аз нося едномесечни и така или иначе им беше време за смяна. А под вода никога не съм обичала да гледам, пък сега каквото е мръсно морето не би ми и хрумнало.
Виж целия пост
# 8
                         И на мен никога не ми беше хрумвало да ги махам на плажа, до днес. Благодаря за идеята, тази година ще пробвам без, та дано морето ми изглежда по-чистичко  Whistling.
Виж целия пост
# 9
Нося лещи от 12 години и никога не съм ги махала,отивайки на плаж.Че как да си нося слънчевите очила без лещи?
А с диоптричните очила не е комфортно на слънцето.
Единствено не се гмуркам,но аз така или иначе не го правя.
Не мисля,че трябва да се притесняваш.Лещите и плажът са напълно съвместими.
Аз все пак живея на морето и ходя на плаж достатъчно често.Никога не ми е попадъл пясък в очите или нещо друго,което да ме кара да си сваля така удобните контактни лещи. Wink
Виж целия пост
# 10
Да обаче, аз не мога да си затварям очите от лещите и като лежа и се пека, трябва постоянно да седя с отворени очи, много е неприятно.
Тези силиконови лещи, за които се споменава и не се махали по една седмица, с тях ли се спи?
Как си миете очите, много ми е интересно.
Моите лещи са цветни с диоптър и като ги нося повече от 10 часа, очите ми пресъхват и се зачервяват и трябва да ги махна.
Виж целия пост
# 11
Да обаче, аз не мога да си затварям очите от лещите и като лежа и се пека, трябва постоянно да седя с отворени очи, много е неприятно.
Тези силиконови лещи, за които се споменава и не се махали по една седмица, с тях ли се спи?
Как си миете очите, много ми е интересно.
Моите лещи са цветни с диоптър и като ги нося повече от 10 часа, очите ми пресъхват и се зачервяват и трябва да ги махна.
Oсвен ако не спиш на плажа, няма проблем да си затвориш очите за 5-10 минути. Иначе аз рядко лягам, пък и избягвам да си пека лицето, така че дори и на плажа съм със слънчеви очила и под чадър.
Виж целия пост
# 12
Ще ходя на почивка в Анталия и смятам да посетя Аквапарка, но понеже нося диоптрични лещи от 5г. се притеснявам, че на пързалките и другите аква атракциони лещите ще се намокрят и могат да паднат от водата. Аз не искам да ги махам точно в Аквапарка, защото няма да виждам нищо, а варианта с диопрични очила не е много подходящ. 
Какво ще ме посъветвате ?
Виж целия пост
# 13
...Какво ще ме посъветвате ?
                           Ако досега не са ти падали (уви, имах приятелка, на която редовно и падаха) - няма проблем. Ако все пак те е страх от инцидент, може да се подсигуриш с резервен комплект (едномесечен или тримесечен излизат около 20 лв, ако не ти дотрябват там, после ще ги ползваш като свърши срока на твоите). Страхотно изкарване ти желая   bouquet!
Виж целия пост
# 14
Зависи от формата на очната ябълка. На мен никога не са ми падали лешите, а нося лещи... Сметнете сами - бях на петнадесет, сега ще стана на 37.  Grinning
И на плаж ходя с тях (няколко години бях с очила на плажа, но не е добра идея).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия