Вярно ли е, че след като се въведе глутенът, трябва да се дава всеки ден

  • 2 293
  • 15
Здравейте! Преди два дни започнах захранването с глутен като смесвам глутенова с безглутенова каша. Днес мъжът ми е проявил самоинициатива и е купил две безглутенови каши. Въпросът ми е дали може да ги дам, след като си изяде кутията с глутеновата? Бях чела, че след като започне да се дава глутен, детето трябва да го приема всеки ден, за да се разбере дали има проблем. Обаче достатъчно ли е да изяде една кутия с каша, за да се прояви алергична реакция и да стане ясно, че е от глутена? По принцип синът ми не е предразположен към алергии.
Виж целия пост
# 1
Алергична реакция може да се прояви от 9 до 24 месеца след въвеждането - поне така четах в кърмаческия форим. Аз също от 2 дни давам глутен и се чудя как да процедирам.
Виж целия пост
# 2
Здравейте! Преди два дни започнах захранването с глутен като смесвам глутенова с безглутенова каша. Днес мъжът ми е проявил самоинициатива и е купил две безглутенови каши. Въпросът ми е дали може да ги дам, след като си изяде кутията с глутеновата? Бях чела, че след като започне да се дава глутен, детето трябва да го приема всеки ден, за да се разбере дали има проблем. Обаче достатъчно ли е да изяде една кутия с каша, за да се прояви алергична реакция и да стане ясно, че е от глутена? По принцип синът ми не е предразположен към алергии.

Не мисля , че би имало значение яденето на глутен всеки ден след захранването с него.
Виж целия пост
# 3
Здравейте! Преди два дни започнах захранването с глутен като смесвам глутенова с безглутенова каша. Днес мъжът ми е проявил самоинициатива и е купил две безглутенови каши. Въпросът ми е дали може да ги дам...
Давай ги без да се притесняваш и не, не е вярно, че трябва да се дава всеки ден глутен след захранване с него  Peace
Виж целия пост
# 4
Давай ги без да се притесняваш и не, не е вярно, че трябва да се дава всеки ден глутен след захранване с него  Peace

Точно  Peace

Цьолиакията е доста, доста рядка алергия, така че споко  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Мерси за отговорите  Grinning. Ще ги давам.
Виж целия пост
# 6

Вярно е.
Дълга тема.

По въпроса: може да се дава безглутеновата каша.
Виж целия пост
# 7
Давай ги без да се притесняваш и не, не е вярно, че трябва да се дава всеки ден глутен след захранване с него  Peace

Точно  Peace

Цьолиакията е доста, доста рядка алергия, така че споко  Simple Smile
Точно  Peace
Виж целия пост
# 8
Изглежда, че е вярно, но... мисля, че и една каша ще е за доста повече от няколко дена. Освен това бебчо е на 7 месеца - достатъчно голям, за да може да му даваш бебешки или обикновени бисквити по малко след като свършиш кашата - ако искаш "да играеш на сигурно". На въпроса - не съм спазвала такова правило. Не съм и подозирала за него до скоро. Дали ще го спазвам с второто - дай Боже да го имам - дете не знам, не знам дали ще си спомням... изобщо, не се шашкай толкова чак.
Виж целия пост
# 9
Много майки въвеждат глутена като дават бебешки бисквити на Плазмон. Има ги и във вариант стрити на прах и може да добавяш от тях към АМ. Така ще даваш по малко глутен, когато решиш. Ако го слагаш вечер в млякото, тогава детето ще е по-сито и ще спи по-добре.
Виж целия пост
# 10
Ако го слагаш вечер в млякото, тогава детето ще е по-сито и ще спи по-добре.

По- добре изобщо да не започваш да го практикуваш това  Peace По мои наблюдения( не с моето дете, а деца на приятелки) точно ако вечерят с такова мляко децата се будят често и през нощта. Нерядко се създава навик за пиене на мляко посред нощ, което пък за мен е неприемливо за бебета на повече от 6-7 месеца.
Виж целия пост
# 11
За буденето през нощта не се притеснявам. Сам се отказа от него на месец и нещо и е такъв поспалан, че въобще не ми се вярва да започне отново. Но в най-големите жеги започна да отказва друго, освен мляко през деня и започнах да му давам кашата на вечеря. Бях решила да въведа попарата и да редувам веднъж каша, веднъж попара, но попарата хич не му харесва. Може би ще купя бисквитки. Така, когато стигнем до безглутеновите каши, ще яде през ден глутен- веднъж безглутенова каша, веднъж АМ с бисквити и ще има разнообразие. Още веднъж благодаря на всички за съветите.
Виж целия пост
# 12
Не мисля, че трябва веднъж въведен да се дава всеки ден.
Виж целия пост
# 13
Можеш да слагаш сухарче в обедното пюре.
Виж целия пост
# 14
Можеш да слагаш сухарче в обедното пюре.

Чудесна идея Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия