анорексия

  • 12 277
  • 89
какво мислите за това?
http://www.youtube.com/watch?v=aUIsFU0L-Fs

http://www.youtube.com/watch?v=12_9WVsmM0c&feature=related
Виж целия пост
# 1
Откакто гледам компроматите съм спряла всякакви диети.  Laughing

Но тинейджърките все още се връзват.  Sad
Виж целия пост
# 2
Неприятна гледка.
Виж целия пост
# 3
Не искам да гледам линковете.
Огледайте се, по улици и заведения
е пълно с арматурно желязо, жал ми
е за всичките тези момичета, които
психясват дотолкова, че са готови да
умрат, само и само да намалят индекса.
И за дебелите ми е жал, ама е друга тема.

Впрочем, говори ли се по българската ТВ за
болните от анорексия, къде ги лекуват, как,
грижат ли се за тях психолози, родителите
как приемат хърбавото си дете, търсят ли я
помощта, или се радват, че ще го изпраска
онзи с прякора стоте манекенки, и толкова.
Виж целия пост
# 4
Впрочем, говори ли се по българската ТВ за
болните от анорексия, къде ги лекуват, как,
грижат ли се за тях психолози, родителите
как приемат хърбавото си дете, търсят ли я
помощта, или се радват, че ще го изпраска
онзи с прякора стоте манекенки, и толкова.

Преди време имаше някакво предаване, ама много смътно си спомням. За съжаление рядко се говори по тази тема, а тя наистина е сериозна.
Виж целия пост
# 5
Впрочем, говори ли се по българската ТВ за
болните от анорексия, къде ги лекуват, как,
грижат ли се за тях психолози, родителите
как приемат хърбавото си дете, търсят ли я
помощта...

Наскоро по Нова телевизия имаше много силно предаване на Мартин Карбовски за едно момиче с анорексия.
Иначе освен това предаване и  един игрален филм преди време, нищо друго не съм срещала. Което е жалко, предвид значимостта на проблема.  Sad
Виж целия пост
# 6
А това???? http://www.youtube.com/watch?v=UKlSagF77SU&feature=related
И двете крайности ме ужасяват, но анорексията е по-скоро психичен проблем, а при затлъстяването до голяма степен са виновни родителите!
Виж целия пост
# 7
                      Говори се по телевизията чат-пат. Иначе анорексиците си имат форум. Влизала съм, прииска ми се по едно време. Но е много страшно - като попрочетох и се отказах  Naughty...
Виж целия пост
# 8
Не се говори достатъчно. Не знам у нас доколко добре ги лекуват.
Имам лични наблюдения върху близка позната и смятам, че наблягат на антидепресанти, но с хапчета не се живее цял живот. Смятам, че в чужбина лекуват тези заболявания по-добре и укрепват психиката на болните, там е всъщност проблемът.
Виж целия пост
# 9
И за анорексията са виновни родителите-майката.
Другия фактор,който оключва проблема е изказване на значим за момичето човек,относно теглото му.Обикновено заболяването се развива в пубертетна възраст,когато човек е много чувствителен на тема външен вид.Нещо незначително може да окаже много лошо влияние-просто внимавайте какво говорите и как самите вие реагирате на забележки по повод външен вид.
Анорексията атакува момичета с ниво на IQ над средното.Заислете се над този факт.
Виж целия пост
# 10
Къде "навсякъде" ги виждате тези анорексички? Аз на улицата виждам предимно дебели млади момичета.  Sad против крайностите съм, но смятам, че затлъстяването е много по-голям проблем в момента.
Иначе и аз смятам, че тук май няма адекватно лечение за тази болест - анорексията.
Виж целия пост
# 11
В някакво предаване бях чула, че в България няма къде да окажат адекватна медицинска помощ на болните от анорексия Thinking
Виж целия пост
# 12
В БГ са начинаещи в тази област, може би са единици тези,  които магат да окажат адекватна медицинска помощ, а "болните" са навсякъде, не само  в големите градове. Тук масово за най- малкия стрес се пият успокояващи и антидепресанти, не се търси причината и от там да се изкорени проблемът. Да не говорим, че при тази болест вместо да търсят помощ, хората се захлупват , като "коне с капаци ", защото ги е срам и се притесняват от хорското мнение. Лично мнение-смятам, че хранителните разстройства не са единичен проблем, а минимум двустранен-т. е. покрай засегнатия винаги има и някой друг засегнат, но от друго....Много е сложно, както за разбиране, така и за обяснение.
Едно не разбирам обаче, защо толкова се мълчи за тези проблеми, сякаш е тема табу, като че ли рекламния бизнес ще залезе, ако някой разясни  какво води до анорексия. Не разбирам и защо повечето  лекари са некомпетентни, да не би преди 20 год., когато са били студенти ,тези "болести" да не са съществували....
Виж целия пост
# 13
Ами както с всички душевни болести - бой със сопата. А лечението е трудно и скъпо.
Виж целия пост
# 14
В училище най- добрата ми приятелка беше болна от анорексия. Лекуваха я в накаква психиатрична клиника във Варна. Прекара там цялата лятна ваканция, след това продължи да пие някакви антидепресанти, не знам за какъв период от време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия