Моля за съвет

  • 671
  • 10
Днес водих малкия на лекар да го претеглят,защото в последно време суче много малко и е много кисел и се събужда посред нощ да суче,което не се е случвало откакто беше на един месец и се оказа се че сме наддали 300гр. за 1 месец.Педито ни каза да даваме добавка,но аз и казах,че не съм съгласна(имам много кърма според мен).Опитах се да го захраня когато стана на 5 месеца и половина,но спрях за около 2 дена,защото много почна да го боли коремчето.Педито също каза да слагам 1/4 жълтък в зеленчуковото пюре,но аз четох тук че жълтъка се дава след 7 месеца и накрая каза да заместя едно хранене с зеленчуково пюре(май не смятам за сега да замествам хранене,ако имам достатъчно кърма) и да започна да давам месно пюре.И последно каза за каша(която мога да почна да давам 1 месец след като съм захранила).Та така искам съвет от вас:
1.Да почна ли да дохранвам?
2.Да давам ли жълтък и кога?
3.От кога да почна да захранвам и с месно пюре?
Извинявам се че стана толкова дълго.Надявам се да ми помогнете.
Виж целия пост
# 1
Контра-въпрос: На бебето да са тръгнали зъбки? Защото и това е причина за будене нощем  Wink
Иначе, аз не бих давала добавка, ако имам кърма; на моите деца започнах да давам месо някъде след 9-10 месеца. Жълтък никога не съм давала, защото не виждам голяма полза от него в бебешка възраст.
Виж целия пост
# 2
Отговор към контра въпроса е че зъбките ни излязоха преди половин месец(двата долни).Горните не са на никъде още.
Виж целия пост
# 3
1. Ако чувстваш, че имаш достатъчно кърма, не е необходимо да дохранваш. Аз имам опит с изключително ящно кърмаче, което след 4-я си месец наддаваше по 200гр месечно, докато стана на година и половина. Не съм давала добавка, захраних на 6 месеца, след захранването и постепенното отпадане на кърменето на година и 2 месеца не започна да качва повече. Тоест, действително не е бил недохранен.

2. Жълтъкът е по твоя преценка. Ако скоро въведеш месо, по едно месно пюре през ден е достатъчно. Дотогава, ако има по-нисък хемоглобин, може да даваш зеленчуци и каши, които съдържат повече желязо. Нисък хемоглобин е под 100.

3. За да захраниш с месно пюре, трябва да си въвела поне 3-4 зеленчука и ориз. Повечето месни купешки пюрета са с картофи, моркови, ориз, броколи, тиквички, чушки, царевица. Средно месото се въвежда около месец и половина - два след началото на захранването.
Виж целия пост
# 4
Моето лично мнение е да кърмиш без да дохранваш- не е  малко наддаването. Захранвай бавно и внимателно, има споделени схеми за захраване в темата "Примерна схема за захранване- 8".
Жълтък въведох на 8 месеца, месото по същото време.
С какво започна да захраваш- препоръчва се оризова каша, морков, картоф - може и не в този ред.
Виж целия пост
# 5
Аз бих те посъветвала да продължиш да кърмиш бебо на поискване, през нощта също, явно е неспокоен и има нужда. Смятам, че добавката е излишна, майчиното мляко се нагажда за всяка нужда на бебето, така че, дори той да повиши нуждата си или да смени режима, за няколко дни и ти ще си с адекватна лактация. Зъбките наистина са много възможна причина. Чела съм, че болката на никнещ зъб е нетърпима и предполагам е много изнервящо за бебчетата. Според мен трябва да изчакаш да се поуспокои и тогава да захранваш, може би знаеш, че въвеждането на нова храна си е вид стрес за организма. Освен това няма да внесеш нещо по калорично и хранително от кърмата, за да подпомогнеш наддаването, затова не е разумно да се замества кърмене...

П.П Аз вече позабравих, но ми се струва, че моята дъщеря на тази възраст даже и по 200 наддаваше, да не те подведа, но мисля, че 300 е добре  newsm78
Виж целия пост
# 6
Започнах да захранвам с морков,после морков+картоф,после тиква и накрая тиквичка+картоф.
Виж целия пост
# 7
Започнах да захранвам с морков,после морков+картоф,после тиква и накрая тиквичка+картоф.

Правилно си захранила, върти тези продукти без да заместваш хранене и кърми .
Виж целия пост
# 8
Започнах да захранвам с морков,после морков+картоф,после тиква и накрая тиквичка+картоф.

Правилно си захранила, върти тези продукти без да заместваш хранене и кърми .
Благодаря ти.Смятам да продължа със захранването(имахме почивка от 2 дена).
Виж целия пост
# 9
Ще споделя и моя опит досега:
От момента, в който излязоха първите долни зъбки на 5м, досега на 7м, всяка нощ се буди по 3-4 пъти да суче. Дохранвам на последното хранене преди лягане с около 100 мл, не че има голям смисъл, защото пак се буди след 3 часа. Отдавам го на зъбки+навик...Ще чакам следващите зъби, може пък тогава да поспи  Tired
Месо въведох на 7м, а жълтък най-рано след месец.
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички за отговорите.Продължава да суче по малко(около 4-5 мин.),пак почнах пюренцата,но нещо им се мръщи.Ще видя резултата на 20.08.когато сме на консултация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия