На път съм да се откажа да кърмя. Моля за помощ!

  • 2 130
  • 21
Кърменето при нас започна успешно, докато не ми се разраниха зърната от неправилно поставяне на гърда. Мъчихме се един ден с протектори. После започнах да се изцеждам и да давам кърмата със шише. Междувременно педиатърката ми показа как да я поставям правилно на гърда и подновихме кърменето. Оттогава започнаха проблемите. Кърмим се едва ли не постоянно. Сутрин се събужда около 7-8 часа и се започва сукането докъм 1-2 следобед. Поспива час, час и половина и започва следобедния тур кърмене нон-стоп. Заспива на гърдата, изпуска я сама, уж заспива и след 10-15 минути се събужда с рев за цица. Единствено през ноща спи 4 часа, кърмим се и спи още час-два. Не мога да разбера къде е проблема, мисля че имам достатъчно кърма. Притеснявам се за бебчето, че не спи достатъчно. Аз не издържам вече физически и психически. Нито мога да се нахраня като хората, нито да поспя и се опасявам, че ако продължаваме така скоро и кърмата ми ще намалее или спре.
Помагайте със съвети или линкове към сходен проблем, защото наистина не мога да отделя никакво време, а имам огромно желание да продължим да се кърмим.
Предварително благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 1
Спокойно, мила! Разбирам те , не е лесно да си майка. Знай ,че това положение няма да трае вечно, бебчо ще порасне и ще се научи да суче по-ефективно. Ние също бяхме така ,както описваш нещата уж е сукал половин час заспива ,но след 10-15 минути се събужда за още и така нон-стоп ,дори сме имали рекорд час и десет минути сукане и съвсем обърках броя на храненията.
Моля, те не се отказвай от този незаменим начин на хранене и контакт с бебето ,защото ако го направиш ще се чувстваш още по-ужасно ,че си била слаба ,че не си положила достатъчно усилия ,угризенията ще те измъчват много дълго.
Потърси помощ и подкрепа от мъжа ти майка ти и други близки.
P.S.На мен лично много ми помогнаха за разранените зърна пластмасовите щитове ,представляват полусфера с дупчици от пред ,а отзад силиконов капак с голяма дупка за зърното с част от ореолата(само как го обясних ooooh!) предлага ги фирма Авент. Благодарение на щитовете зърната постоянно се проветряват и нямат допир с бельото.
Виж целия пост
# 2
погледнах другите ти публикации , бебка е много малка затова така суче постоянно , първия месец- два са постоянно на гърда , после разреждат кърменията , настрой се за дълги кърмения и си създай удобства вкъщи за това
Виж целия пост
# 3
За разранените зърна исписват някакъв мехлем,по късно ще ти го напиша.За да влезете със бебока във синхрон Ви е необходимо време,поне 1 месец.Не забравяй че и то трябва да се приспособи към новата ситоация извън коремчето на мама.Настрой се психически.
Виж целия пост
# 4
Здравей Kisa05 , на първо време се успокой  Hug Всичко ще си дойде на мястото. Бебнцето ти е много мъничко, измаря се бързо, нормално е да суче често. Освен това има периоди на усилен растеш, които могат да траят и два-три дни, в които бебето суче по-често от обикновенно. Успокой се и се отдай на бебечето  Simple Smile   Виждам, че си от Варна, ще ти напиша телефона си на лични, може да се видим или да поговорим по тел. Тази събота имаме кърмаческа среща в морската градина, така че ако имаш възможност ела  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Kisa05,не се отчайвай!
на първо време се успокой  Hug Всичко ще си дойде на мястото. Бебнцето ти е много мъничко, измаря се бързо, нормално е да суче често. 
Преживях същия кошмарен период,но беба след 45-46 ден започна да суче по 15-30мин тогава взех да се притенявам дали поема достатъчно кърма  Laughing .Само бъди спокойна,създай си удобства или се научи да кърмиш легнала  Peace това на мен най-много ми помогна и започнах да поспивам,а ако детето заспеше тичах да хапна набързо каквото има (първия месец тъкмо мъжа ми сложеше масата и аз се наточех за ядене и детето заплакваше ).Знам как натоврването идва в повече - новото човече иска невероятно много внимание,а ние сме свикнали денят ни да е организиран по съвсем друг начин и да имаме време за всичко,но докато са мънички те имат най-голяма нужда от нас...
Период е само и отминава.Ти ще се справиш  Hug
П.С. Моето бебче е на почти 3 месеца и сега само ми дай да я кърмя-много ми е приятно от близостта с нея,а в началото ужасно се изнервях и бях на път да се откажа,но здраво се бях подковала от форума,стиснах зъби и за да давам най-доброто на детето си  Peace
УСПЕХ

П.П.С. За разранените зърна на мен ми помогна страшно много Лансинох -той е без отмиване.Мажех след всяко кърмене и за 2-3 дни раните отминаха,а след     още няколко и болката от натъртено.
Виж целия пост
# 6
Най- напред честита рожба!  bouquet
Това което описваш е нормално, колкото и странно да ти звучи, това е позната картинка на повечето майчета с три седмични бебета. Знам че искаш малко време и за себе си, и ще го имаш, малко по натам.
Първо се запаси със слинг, голямо удобство за подобно случаи неспокойни бебета. Така ще вършиш почти всичко с бебе на гърди или в прегръдка, само банята е невъзможна със слинга.  Simple Smile
Освен това смятам че в момента сте във фаза на усилен растеж и кърмата, както правилно си казала, не му стига. Начина детето да си набави нужното количество, както и да накара гърдите ти да правят повече мляко е именно "висенето" непрестанно на гърдата. Вероятно знаеш че при кърменето търсенето определя предлагането, колкото повече кърмиш- толкова по вече мляко ще имаш.
Не се отказвай, реагираш правилно като даваш непрестанно, така по бързо ще излезете от кризата, от там на сетне всичко ще е наред. о следващата такава фаза (има ги около 3-та и 6-та седмица и 3-ти и 6-ти месец), понякога дори не се усещат всъщност тези моменти, понякога е доста осезаемо, важното е че не е страшно.
А ти се настрой, както са те посъветвали момичетата, за дълго кърмене, създай си удобства, чети книги, форуми, гледай филми, спи, прави каквото ти е приятно. Възползвай се от това време на почивка и близост, защото то минава бързо и неусетно, много скоро ще ти липсва.
Виж целия пост
# 7
Писах толкова много, и изчезна, хайде пак.
Моето бебе сучеше постоянно от 10. ден до края на 4. месец. Сега е на 8 месеца, и като му гледам снимките, не мога да си представя, че е бил толкова малък. Все едно не е бил залепен за мене 4 месеца и не съм му се нагледала:).
Няма да забравя как ми писна буквално един следобед, откъснах го от гърдата, и излязохме на разходка, защото просто не можех повече да го държа в мен. И той ме гледаше мълчаливо в количката- малък, беззащитен, с големи очи, толкова виновна се чувствах.
Като навърши два месеца се опитахме да му даваме една доза ам преди нощния сън, уж да спи по- добре. Дрън- дрън, никаква промяна, и го зарязахме. 
Хедра ми писа, да не спазвам правилото за три часа сукане от една гърда, за да стимулирам повече гърдите. Опитай го и ти.
Мъжът ми се връщаше от работа вечерта, а аз там, където ме е оставил- на компютърния стол, и му казвам - днеска още не е спал.
Към края на четвъртия месец му купихме люлка, и дали защото си израстна проблема, или просто защото много му хареса там- тя разреши проблема ни с дневния сън. В петия вече спеше по три пъти на ден!
Няма гаранция, че ако минете на ам, той ще се промени напълно, и ще започне да спи между две шишета. Но ще си загубила най- добрия начин да го успокоиш, или да му затвориш устата, ако мога да се изразя по- грубо:)).
Гледай на проблема си просто като на един период, който ще отмине. После ще ти липсва.
Виж целия пост
# 8
Киса, и при нас беше така в началото- висеше нон стоп на гърдите ми,за да си увелича лактацията, спеше дори легнала отгоре ми, не до мен, в съчетание с факта,че заради тежката жълтеница много се успиваше и се налагаше аз да я будя да яде, за да не се стопи Hug Но въпреки трудностите, този период ми липсва много. Не мога вече да сложа 11 килограмово кърмаче отгоре си, да се гушкаме и така да спим ooooh!
Другите са го казали много добре - постепенно детето ще почне да суче по-бързо и ефективно, няма да е така залепено за теб Peace Просто си създай удобства и се наслаждавай на момента - много е кратък този етап Hug
Виж целия пост
# 9
Благодаря Ви много за подкрепата  Hug Още не съм се предала Naughty Опитах да кърмя легнала, но такава рана ми направи, че чак кръв протече по буката й  Confused Разранените зърна не ме притесняват вече, проблема е по-скоро, че гърдите и най-вече ареолите много ме болят от постоянното смучене. Нямат време да се успокоят за малко и са като притрити и зачервени. Мажа ги с Лансинох след всяко кърмене, но болката не отминава.
Иначе бебка спи почти изцяло при нас в леглото след като е заспала в ръцете ми, спи и отгоре ми.
Мисля, че е много лакома и не се засища от сукането. Днес сутринта се кърмихме от 7.30 до 9 часа, после й дадох 60 мл кърма от шише и уж заспа. След малко се събуди, напълни памперса и пак ревна. Дадох й още 50 мл и те не й стигнаха и накрая пак на цица. Едва сега заспа да видим за колко време.
J E N I благодаря ти за телефона и предложението за кърмаческа среща. Ще дойда и ще ти звънна за да се намерим  Hug
Виж целия пост
# 10
първо виж добре ли стои на гърдата
ако я поставяш правилно, то просто трябва да поизтърпиш - след още малко време зърната ще позагрубеят и вече няма да те болят  Peace
а и тя ще започне да суче малко по-рядко и по-ефективно следващите месеци
просто трябва да поизчакаш още малко   
никой не е казал, че е лесно да си майка  Hug
аз поставях беба правилно и въпреки това зърната ме боляха цял месец, заради почти непрекъснатото сукане  Peace
ако имаш възможност ходи гола из къщи и намазана с лансинох  Peace


Виж целия пост
# 11
Kisa05, според мен всичко с бебето ти е наред, но все пак погледни тази статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073
Много е кратка, но има описано как можеш да разбереш дали детето ти се храни добре.
Понеже подозирам, че детето ти е нахранено, мисля, че постоянното сукане се дължи на 2 причини: 1. бебето е още малко и 2. след като наскоро сте минали от хранене с шише обратно на гърда бебето още не се е научило да суче добре, тепърва свиква с промяната и регулира кърмата ти според нуждите си.
Остава обаче един много важен проблем за решаване-това, че ти не се чувстваш добре. Понякога това се подценява, но според мен за да е успешно кърменето трябва да се положат усилия и на майката да е комфортно. Понеже аз самата не се чувствах добре и удобно в началото с почти постоянно сучещо бебе-ето какво направих:

Първо-направих си много удобно място за кърмене. Нагласих си фотьойл с висока облегалка, пред него една табуретка да си вдигам краката (докато бяхме в щатите имах люлеещ се фотьойл, от тези дето лягат назад и подложката за краката се вдига, много е удобен!), сложих малка масичка отстрани на която държах вода, капучино, нещо за хапване, лаптопа, списания, дистанционното за телевизора. Имах една възглавница, от тези, дето са като кравай, специално за кърмене. Значи сядам, слагам възглавницата в скута ми, бебето върху възглавницата, под главата му подлагам навито на руло одеалце. Така подпряно бебето суче без да го държа и ръцете ми са свободни да ям, пия или да правя нещо друго.
Когато искаш да се разходиш/ да си свършиш нещо вкъщи без съмнение слинга е най-добрия ти помощник. Аз си носех кенгуро (преди да открия че слинга е мноооого по-удобен) и в количката и когато на дребчо му писваше в количката просто го закачах в мен и си продължавах.
За излизане навън всъщност кърменето е страхотно улеснение. Например когато седнм на кафе и бебоците се размрънкат аз просто взимам моя, слагам си едно пончо (защото като бебе сучеше много дълго и предпочитах да не ми пука какво се вижда и какво не), пъхах бебето отдолу да суче и си плямпах с приятелките, с една свободна ръка. Некърмещите майки или бъркат АМ, или бутат залъгалки, или дондуркат, или друскат количката.
Единственият недостатък на кърмнето е, че можеш да идеш винаги и навсякъде, но в комплект с бебето. На мен това не ми тежеше. Комбинирали сме се с една приятелка да ходим заедно на маникюр и козметик-записваме си часове една след друга и влизаме 2-те с 2 бебета, както всяка гледа и 2-те докато обслужват другата. оказа се, че може да кърмиш докато ти правят ноктите   Ако на теб това ти тежи-можеш да оставиш бебето на някого с изцедена кърма или АМ, нищо трагично няма да стане. От малък позволявам на роднините да го гушкат. За мен когато беше бебе най-добрата почивка беше когато дребен е в ръцете на някого в съседната стая. Хем съм свободна да правя каквото си искам, хем съм спокойна, че ако детето се разреве за кърмене мога бързо да реагирам.

И накрая да си кажа пак, че първия месец и половина бебето ми беше залепено за мен нон-стоп и аз все това питах всички кърмещи майки, които срещах (бяхме в САЩ, където всички в квартала ни кърмеха и кърменето на поискване е стандарт-така съветват в болницата, педиатрите, кърсовете за бременни, на срещите за майки с бебета до 3 месеца и т.н.) кога ще започне малкия да се насуква по-бързо и да прави по-големи паузи между кърменията. Те всички се замисляха и не можеха да кажат кога точно е станало (и някак замислено викаха, "ау, верно че в началото сучеше непрекъснато" ) ама ето, сега като е минало толкова време и аз самата не помня точно кога кърменето от основното нещо с което се занимавах по цял ден стана нещо, което правя между другото.
Виж целия пост
# 12
За разранените зърна много ефикасен е Гармастан.Ако са много възпалени,вечер обилно се мажат с Дефламол,а през деня-пак с Гармастан.
Виж целия пост
# 13
Как ссе отмиват Гармастана И Дефламола? Само с вода ли?
Виж целия пост
# 14
Момичетата са дали чудесни съвети, аз се включвам само с малко въпросчета:
1. Как наддава бебето за това време? Мерено ли е и какво показват мерките спрямо теглото при изписване? Ака ли и пишка ли както би трябвало?
2. Чудесно е, че педиатърката ти е помогнала да върнеш бебето на гърдата - а огледа ли хубаво устичката му? Една къса юздичка например може да води до безкрайни хранения и постоянно разраняване на зърната независимо от доброто поставяне. Бебето клика ли при сучене - да се чува цъкащ или мляскащ звук (различен от преглъщането в началото)?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия