Кога изведохте бебето навън? Контакти с познати?!

  • 6 428
  • 100
Привет млади майчета! Моля ви споделете, колко време след раждането изведохте бебчето си навън, и позволявахте ли на познати съседи, познати, приятели и т.н. да го пипат и гушкат?! Все пак навън е доста замърсено, хората пипат и гушкат кучета, гр.транспорт, и други не много чисти неща, не е ли опасно за бебче , което още няма имунна защита? Трябва ли да го пазя от гушкане и пипане от други и колко време? и, ако не давате, как им обяснявахте защо не давате да го пипат и гушкат без да ги обидите, че не са хигиенични?!
Виж целия пост
# 1
Изведох го на петия ден, веднага след като ни изписаха, така смятам за правилно, а и на него му харесва. Гушкаме го само ние, от семейството. Не ми се е налагало да обяснявам, приятелите ми са достатъчно интелигентни хора, за да са наясно, че в лицето на новородено не е желателно да се завират по сто човека, най-малкото заради това, че ще го изнервят. А съседите ми не са ми близки, никой не е изявявал желание да го пипа.
Виж целия пост
# 2
Моя син го изведъх на 10ден,но зависи кога е родено детето,дъщеря ми на 20 ден.Не съм давала да ги гушкат навън,но и никой не е искал.Имат достатъчно интелект и са културни,знаят че не е желателно
Виж целия пост
# 3
Аз изведох моето бебче на 15 дни на вън ,но не позволявах да я гушка никой освен баща и и бабите примерно.А що се отнася как да обясниш според мен всеки средно- интелигентен човек би те разбрал и би трябвало да знае, че не е редно дори да го гледат а пък какво остава да го гушкат(до 40 дни).Аз просто си казвах не съм се притеснявала.За мен е по важно да ми бъде здраво детето отколкото да се притеснявам дали някой ще ми се разсърди.Мисля че никой няма право да се сърди и не вярвам да има такива.Купих си кумaрник за количка(мрежа)и така дори не ми се налагаше да им обяснявам. Mr. Green
Виж целия пост
# 4
След 2 месеца,защото се роди в разгара на зимата Peace
Виж целия пост
# 5
И дъщеря ми се роди в разгара на зимата, изведох я веднага след изписването, на 7-мия ден.
Пак тогава позволих на бабите и дядовците да я гушнат, въпреки че свекърва ми беше грипозна (беше си сложила маска).

Детето изобщо не е боледувало до 3 години и половина, а откакто тръгна на градина и училище, най-много по една настинка на година хваща.
Виж целия пост
# 6
Изведох я на 12я ден.Не съм позволявала на никой да я гушка,включително и на бабите.На майка ми и свекърва ми я давах за по малко да я подържат,като преди това директно питах дали са си измили ръцете,а за целувки и такива бях категорична! NaughtyРазхождах я,но избягвах места където има много хора.Общо взето си избирах маршрутите.Не ми се  е налагало да казвам да не я гледат,камо ли да я пипат,дори на приятелите ни.Те много добре знаят че до 40 ден не се гледа,нито пипа детенцето!  BlushДо 40 ден не дойде никой от рода в къщи,защото аз исках да си спестя нервите,който естественно не ми се разминаха след това.До кога я пазех?Общо взето до към 7 месец не я взимаше никой освен ние с баща и,свекървата,майка ми.На роднини не я давах по простата причина че или я слагаха седнала,а не трябваше,или искаха да я захранват! ooooh!А за целувките не позволявам и сега-освен на родителите ни,не обичам някой да ми лигави детето.Но тя вече сама си се пази  Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
На 9-тия ден след раждането. Роди се недоносена, месец по рано и ни изписаха на 5-тия ден след секциото. Да допълня, че се роди лятото и го направих с разрешение на педиатъра и. Не давах на никого да я пипа. Само ние с баща и си я гушкахме.
Виж целия пост
# 8
Изписаха ни от болницата на втория ден, от тогава е все навън.
Много рядко се е случвало някой да го пипа като новороден, но  веднага съм го изтривала с мокри кърпички след това. До сега само веднъж е боледувал.

Виж целия пост
# 9
Изведох го малко повече от месец след раждането,но не поради някакви тъпи суеверия,а защото се роди през зимата и беше доста студено.На много малко хора съм позволявала да го пипат,и то когато са идвали у дома и са си мили ръцете преди да го докоснат.Навън особено в началото не давах на никого да го пипа.За огромно мое щастие,не е боледувал сериозно.Не знам доколко това има връзка  с ограничените контакти,докато беше бебе,но аз бях длъжна да направя каквото зависи от мен.
Виж целия пост
# 10
Изведох я след няколко дни (беше студено), а на месец предприехме седмично пътешествие с влак. (имам предвид че цяла седмица бяхме на път). Контакти не съм ограничавала. Близки и познати си гушкаха бебо и му се радваха винаги. И не само му се радваха, но и помагаха, защото впрягах всеки който ми дойде. Laughing  Не съм се преуморявала изобщо, все се намираше някой на когото да го връча. Mr. Green Човекът си умира от кеф да подържи  и поглези новородено бебе, а майката си умира от кеф да поостане за малко ненаповръщана, непрепикана и на саме със себе си. Съветвам те да го правиш винаги когато имаш възможност за малко да се отървеш. Ти си полезна за бебето починала и доволна. Не уморена, изнервена и депресирана.
За всички бебето е радост, а детето свиква на социални контакти. Имунната система на бебето се нуждае от стимули. Няма да му помогнеш ако го изолираш в стерилна среда. Нито пък ако го изолираш от хора. Това твойто е просто ревност.
Виж целия пост
# 11
xenia кое е ревност?   newsm78 Детето ти да е чисто и да не му плюе в лицето всеки срещнат? Стимул за имунната система е едно, да го гледаш като в цигански катун е друго. Тук става дума за новородено дете.......  И какви социални контакти за дете на няколко дни Crazy









.
Виж целия пост
# 12
Цитат
че не е редно дори да го гледат а пък какво остава да го гушкат(до 40 дни)

Ей това, може ли някой да ми го обясни? От гледане какво се хваща (или кое се хваща преди и не се хваща след 40)? newsm78

По темата - още в родилното го изнасях на терасата на слънце.
Виж целия пост
# 13
детето ми се роди в егати студената зима,малко преди коледа,
на вторият ден след изписването,вече хукнахме по приятели и познати,естествено с нея.
Не съм ограничавала никой,гушкала са я,пипали,лигавили,
това никога не ми е било проблем.
Виж целия пост
# 14
На 20-ят ден ама и двамата са летни бебета.Нямала съм проблеми с нахални познати,всеки се е съобразявал. Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия