Какво им е на солетите?

  • 13 342
  • 74
За зрънчо-то - ясно. Но солетите? Не са ли те само хляб, така да се каже?...  Thinking

Давам. От скоро давам, но той е във възторг и хрупа като невидял...
Виж целия пост
# 1
Обикновените имат много сол, а в тези кашкавалените има хидрогенирано масло.
"Транс изомерите на висшите мастни киселини са мазнини, които се получават при нагряване до висока температура на течни растителни масла в присъствието на катализатори и водород. Този процес в химията се нарича хидрогениране. Колкото по-хидрогенирано е едно масло, толкова по-твърдо ще е на стайна температура. Например течните маргарини са по-малко хидрогенирани и имат по-малко транс изомери от твърдите маргарини.

Повечето от транс-мазнините на пазара за хранителни продукти се намират в недомашно приготвените печени изделия като бисквити, кексове, пасти и торти, вафли, както и маргарини, хамбургери и др. Приготвените в веригите за бързо хранене пържени картофи, тиквички и др. също съдържат сериозни дози транс изомери.

Транс изомерите на висшите мастни киселини са по-вредни за нивата на холестерола от наситените мастни киселини, защото повишават нивата на LDL-холестерола, който е известен като "лош", а понижават тези на HDL-холестерола, който е известен като "добър". За здравословната диета е важно да се намали приема на наситени мазнини, а транс изомерите и частично хидрогенираните масла трябва да се елиминират изцяло."

Иначе давам солети. Поне бисквитите престанах да давам, защото освен всичко вредно, което има в тях, оставаха и по зъбите на сина ми.

.
Виж целия пост
# 2
И аз давам понякога....не съм привърженик на тях, но когато сме на път те са незаменим помощник против мрънкане.....лоша майка...много лоша...... Crossing Arms
Виж целия пост
# 3
Най-вредното в тях е, че създават навика да се хрупа нещо м/у храненията, без да има глад налице, аз на дърти години едва се отървах от него  Tired
За останалото valerie е обяснила вече Peace
Виж целия пост
# 4
От всички останали нещица в магазините ,честно казано предпочитам от тях да давам...и давам.Иначе и те си имат поне 3 Е-та,маргарин,сол.....
Виж целия пост
# 5
И аз давам. Но гледам да не е по много. Точно, защото се разваля основното ядене с тях. И без това не сме от яшните.
Иначе има достатъчно солети на пазала, за да се изберат такива без толкова сол или подправки и други сухи добавки. Аз взимам на Хрус-хрус. И на мен те ми харесват най-моного  Peace Дори сега са пуснали едни с фибри  Grinning
Взимам и от онези бисквити, които се разделят на триъгълничета. По-хубави са от обикновените бисквити. Не наяждат толкова и са по-леки. И от тях има с фибри. Аз основно от тях взимам. Има и с разни плодови вкусове.
Виж целия пост
# 6
Аз солети давам, на хрус-хрус лилавите са без сол, а на другите махам солта. И детските бисквитки, забравих им марката. Има с банан и обикновенни.
Само това ни спасява от гадните зъби. Не ги яде толкова, за наяждане, колкото за чесане.  Twisted Evil
Пък и повече троши и дава на гугутките, от колкото влиза в устата.
На разходка това е единственото спасение, иначе напада зрънчотата на услужливите майки около нас.
Какво им харесва толкоз на тези деца зрънчото  newsm78

Само да споделя, след усилия от моя страна да пазя детето от всички вредни храни. Тя се захрани с  най-гадната от тях чипс, саморъчно, и опита ми да я отлепя от него (чипса де), беше посрещнат с толкова писъци и тръшкане, сякаш, съм някакъв дзвер, който отнема на детето, толкова нужната му храна.
От тогава ако видим някой с чипс, бягаме надалеч, преди да се е впила  hahaha
Виж целия пост
# 7
Ми, то и аз от зор бутам солетите - точно заради навсякъде и вечно гризещите зрънчо деца по паркове и градинки... Tired Види ми се по-малкото зло.  Tired
Ако някой знае алтернативи - да казва!

Какви и къде ги има тези пълнозърнести солети? Аз сега купих някакви със сусам...
Виж целия пост
# 8
Нищо им няма на солетите, освен ако не почнат да заместват хранене. Бисквити Иво не обича, поне от това съм спасена. Алтернатива - плод в кесийка. И избягвам майките и децата със зрънчовци. Не че съм върл противник, но хапне ли няколко и се сбогуваме с обяда / вечерята. Мен лично това не ме устройва.
Виж целия пост
# 9
Аз още не давам солети, но гледам етърва ми, че дава от една лилава опаковка на Хрус Хрус, на тях си пише "За деца" и са без сол.
Виж целия пост
# 10
Гледай да нямат много сол и не се кахъри.
Виж целия пост
# 11
А за Зрънчо-то? Какво за него? Не казвайте, че е пържен само  Joy
И той е, като солетите, но много от майките имат грешни представи за това какво представлява и как се прави.
Виж целия пост
# 12
Аз си спомням, преди 6-7 години, на Христо Ботев и Козлодуй (дано не бъркам), имаше един цех за зрънчо.
Наблизо ми беше офиса, още помня миризмата  Sick
И доставяха оргомни пакети промишлен маргарин. До там са ми знанията за зрънчото.
Сега се замислих, че не съм гледала съдържанието на солетите  newsm78
Виж целия пост
# 13
А за Зрънчо-то? Какво за него? Не казвайте, че е пържен само  Joy
...

Консерванти, оцветители и мазнини. Концентрирани.
Виж целия пост
# 14
Много е солен Зрънчото-никаква икономия на сол/и маргарин/ не правят тия хора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия