Давате ли витамини на децата си?

  • 10 775
  • 61
Здравейте,
интересувам се колко често и какви витамини трябва да давам на детето си? Преди време четох, че продължителното даване на витамини чрез, хапчета, сиропчета и т.н.  е изключително вредно!
Виж целия пост
# 1
Давам витамини на дъщеря си есенно време,за около 20 дни.Освен това-винаги,когато е болна,заедно с останалите лекарства.Спряла съм се на Мултисаностол (само веднъж ги смених с Киди или нещо друго,не помня вече,но не останах доволна).

...Преди време четох, че продължителното даване на витамини чрез, хапчета, сиропчета и т.н.  е изключително вредно!

А с това съм съгласна и аз.Безумно е човек да тъпче детето си постоянно със синтетични витамини.
Виж целия пост
# 2
Не давам нито витамини, нито имуностимулатори.  Naughty
Могат повече да навредят, отколкото да помогнат на детето.
А и моят сладур ги хапва в естествен вид, защото много обича плодове и зеленчуци.  Laughing
Виж целия пост
# 3
Моя близка, дава на детето си витамини"Марсианци" почти непрекъснато. Всеки ден, до приключване на шишето, после почивка от един месец и отново витамини! Мисля, че това не е правилно.
Виж целия пост
# 4
Давам Мултисаностол  когато е болна и пие антибиотик
Виж целия пост
# 5
Само, когато е болна или има лош апетит. Наблягам на зеленчуци и плодове, мляко и сирене, месо и тн.
Виж целия пост
# 6
Давам, но ако са болни или малко след боледуване. Гледам да получават всичко необходимо с храната, но зимата е по-кофти сезон в София заради пренаселеността и се налага да давам и допълнително витамини.
Виж целия пост
# 7
Не давам - давам плодове, зеленчуци, водим ги често сред природата на чист въздух, не ги навличам с излишни дрехи...
Само ако са болни, давам Мултисаностол, но това е, защото не давам други лекарства (не броя капките за нос при хрема, 1 хомеопатичен сироп при кашлица и Панадол при температури - досега не съм давала антибиотици, силни лекараства и др.).
Аааа, преди да тръгнат на ясла за първи път (преди 2 г.) им давах 1 седмица някакъв имуностимулант (предписан от педиатърката ни), но не помня какъв.
Виж целия пост
# 8
още не съм давала на големия.
Виж целия пост
# 9
До сега ( 4 год.)не съм давала
Виж целия пост
# 10
Давам предимно зимата или когато е болна.
Виж целия пост
# 11
А като не давате допълнително витамини, боледуват ли често?
Виж целия пост
# 12
Моето дете почти не боледува, може би ако беше болнав и аз щях да прибягвам го синтетиката, но слава на Бога е доста здрав ... Но той много тича, много е кален и обича да яде плодове
Виж целия пост
# 13
Да ти кажа, вече в нищо не съм сигурна. Като се замисля сериозно не е никак лесно да се разбере какво точно и защо става. Не зная доколко е действието на субстанцията, колко е естествения имунитет с възрастта, колко е самовнушението, че правим нещо и то трябва да помогне.

 В едно съм сигурна - правилно хранене, достатъчно сън и по-малко психическо натоварване на децата, че и на нас самите.
Виж целия пост
# 14
Давах какво ли не, когато тръгна на ясла и започна да боледува. Нямаше никакъв смисъл. Разбрах, че по-важно е детето да се храни с пълноценна храна, доколкото е възможно това, да бъде разхождано на чист въздух, да смени морски с планински климат. През зимните месеци давам цитросепт, сок от портокал и грейпфрут - прясно изцедени. Лятото - плодове и зеленчуци.
Препоръчаха ми прополис и смятам да пробвам.
Категорично съм против даването на синтетични витамини.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия