1 месец смесено, какви са перспективите?

  • 1 937
  • 35
Денис е на 1 месец, храним се смесено. След изписването пробвахме няколко дни само на кърма, но детето свали много от теглото си (стигнахме до 3400 при положение, че се роди 4кг) и оттогава се дохранваме. Винаги започваме храненето с кърмене, давам и двете гърди всеки път. След кърмене се дохранваме (защото почти винаги плаче, в редки случаи си заспива и тогава пропускам добавката).
При пробните кърмения показва че и от двете гърди успява да изсуче по 30мл на хранене, явно нямам достатъчно кърма. Само на 2 пъти успя да изсуче 50-60мл.Опитвам да изцеждам след това, но не редовно (ужасно е уморително) и успявам да доизцедя по 10-30мл и от двете гърди (в редки случаи само по 5-10мл).
Сукателния му рефлекс засега е перфектен и не изглежда да се е повлиял от шишето. Търси си гърда и суче много силно поне в началото (откакто наддава добре суче все по-силно).

Интересно ми е да чуя вашите коментари и прогнози за перспективите, особено на тези, които са минали по този път. За момента преминаването само на кърма ми се струва мисия невъзможна. Вече не вярвам, че след месец е възможно извендъж кърмата ми да се увеличи. Има ли такива случаи тук? Rolling Eyes
От друга страна изглежда че добре си изсуква тези 30мл от гърдите. Защо навсякъде чета, че щом пие и от шише значи ще се отбие? Не е ли възможно да си запаси сукателния рефлекс за гърдата? Има ли такива случаи тук или е по-скоро много рядко изключение?

Виж целия пост
# 1
Наскоро една мама беше писала, че е възможно дълго кърмене+ хранене от шише, някъде назад е останал постингът и.
От мой личен опит с голямото ми кърмаче: и аз в началото се лутах между кърмене и цедене, към това дойде и ранното тръгване на ясла и наложителното хранене с шише там, цедях нищожни количества. В един момент ми писна и оставих малкия само на гърда, в яслата от рано ги приучват да пият от чашка. Честото кърмене, вкл. и поне 3-4 пъти нощем помогна да се регулира лактацията. Пия и до днес поне 2 л вода, храня се достатъчно и здравословно  Wink биричката също е допинг за млекопроизводството  Mr. Green и така си имам две кърмачета накуп без да се притеснявам колко мляко имам.
Виж целия пост
# 2
Не съм минала по този път. Но си мисля, че не е невъзможно да мине изцяло на гърда. Пиеш ли чайчета за лактацията, повече течности, ядки и често слагане на детето на гърда. Хубаво е и нощем да кърмиш особено рано сутрин ок.4-5 ч. тогава се произвежда най-много кърма.
Желая ти успех.
Виж целия пост
# 3
Честито бебче! Както вече са те посъветвали трябва да го слагаш по-често на гърдата за да си регулираш лактацията. А относно смесеното хранене ние сме вече на почти 4 месеца а от два сме на смесено. Като гледам как сладко си суче от гърдата не мисля, че скоро ще се откаже. Наскоро ми се наложи да пътувам без малкия и той 4 дена беше само на АМ като се прибрах всички ми казваха че сигурно няма да засуче, но не . И сега пак сме на смесено хранене. Аз смятам, че е много важно и мама и бебчо да са спокойни, не съм привърженик на крайностите и така намерих един сравнително добър  и за двамани вариант.
Успех!
 
Виж целия пост
# 4
Струва ми се, че честото слагане на гърда е метод, който помага ако се приложи в първите дни. Стигне ли се до момент недостатъчна кърма-отслабване е почти неприложим по 2 причини:
1. Когато кърмата не му стига бебето просто плаче след кърмене и иска още. Не става въпрос просто за по-често огладняване
2. В следствие на точка 1 му давам добавка след кърменето, за да не стои гладно. Което автоматично означава, че то вече в заситено за следващите 2-2.5 часа и през това време не желае да се кърми.

А иначе пия чай, да. С него ставам, с него лягам Mr. Green Но по мои впечатления биричката помага повече Sunglasses Аз естествено пия безалкохолна, че мъжо не дава да напивам бебето hahaha
Виж целия пост
# 5
Моят опит. Дохранвах по малко още от самото начало, не след всяко хранене, дори не и всеки ден, но все пак често, а от 4 месец - редовно всеки ден по 2 пъти, и то по много. (Имах реален проблем - не просто недостиг на кърма, а анатомичен недостатък на езика на бебето). До 7 месец се хранехме така, тогава постепенно изключих добавката, като я замених с твърда храна, а през останалото време - кърмене на корем. Освен това точно тогава проблемът с езика на малкия се реши и той започна да суче като помпа. А аз съответно започнах да преливам, както не ми се беше случвало дори през първите дни след раждането. С това искам да кажа две неща: първо, че дългото смесено хранене е възможно; второ, че и елиминирането на добавката (когато му дойде времето) също не е непостижимо.
Виж целия пост
# 6
Лекинко несъгласна с 2 неща, честото слагане да суче помага не само в първите месеци; а как се държи бебенцето ти докато суче, и то само ли пуска гърдата или ти ог махаш?
И второто - ако ти пиеш бира (нормална) няма да напиеш бебето. Алкохолното съдържание е малко, в кърмата минава още по-малко, а ако пиеш и кърмиш едновременно хептем ще се е изчистил до следващото кърмене.
 Сега да не ме погнат тук, че подстрекавам кърмачките в алкохолизъм Wink
Виж целия пост
# 7
Лекинко несъгласна с 2 неща, честото слагане да суче помага не само в първите месеци; а как се държи бебенцето ти докато суче, и то само ли пуска гърдата или ти ог махаш?
И второто - ако ти пиеш бира (нормална) няма да напиеш бебето. Алкохолното съдържание е малко, в кърмата минава още по-малко, а ако пиеш и кърмиш едновременно хептем ще се е изчистил до следващото кърмене.
 Сега да не ме погнат тук, че подстрекавам кърмачките в алкохолизъм Wink

Ама въпроса е как да стигнем до често слагане, като след като си изсуче 30-те мл детето е все още гладно и плаче - следва добавката, а след нея вече спи 3 часа? И следващото слагане на гърда се пада чак след тези 3 часа.
За бирата- и аз така казвам на мъжо, ама той- не та не. Naughty Купува ми безалкохолна. На мен ми харесва де, не се оплаквам Peace

А иначе - бебо суче здраво първите 10мин, после започва да се одремва. Понякога го оставям да си виси и час на гърдите. Но независимо дали ще е 30мин или час резултата си е все около тези 30мл.
Виж целия пост
# 8
И ние се дохранвахме почти 2 месеца.Постепенно започнах да махам добавката и остана само веднъж на ден.но за кратко я махнахме и нея.
Аз не махах детето от гърдата и то сучеше с часове.А ако заспи и я пусне случайно изчаквах 1-1,5 часа и го слагах пак.Не разчитах на помпата ,защтото страшно я бях намразила и не исках да я виждам.Пиех бира ,чай и каквото друго чуех всичко опитвах.
 Пожелавам ти много  търпение и хубави кърмачески мигове.Успех! Hug
Виж целия пост
# 9
И ние се дохранвахме почти 2 месеца.Постепенно започнах да махам добавката и остана само веднъж на ден.но за кратко я махнахме и нея.

Супер, дано и ние така Praynig Може ли само да споделиш как направи това постепенно махане? Примерно веднъж на ден не даваш, после- 2 пъти или как?
И аз вече не мога да я гледам тая помпа. Confused Но за сметка на това първоначалните болки и разранявания се оправиха и нямам против детето да си виси на гърда колкото иска.
Виж целия пост
# 10
  Със сигурност можеш постепенно да премахнеш добавката. Погледни ако искаш тази статия, ако не си попадала на нея - Премахване на добавката от адаптирано мляко
  Просто ти приемаш, че или ще трябва да е само изведнъж на гърда или задължително да си изяде цялото количество АМ след кърмене. В статията е обяснено как може да се получи и това задължително става бавно и постепенно. Основното е че се намалява добавката с 30 мл за цялото денонощие, тоест на няколко от храненията с по десет милилитра. За такаво малко количество по-малко АМ бебе няма да остане гладен, а може и след добавката отново да му предложиш гърда. Предполагам че му предлагаш и двете гърди на всяко кърмене нали, тоест можеш след добавката отново да предложиш първата гърда. Следят се памперсите и наддаването и след няколко дни се намалява с още 30 мл. Междувременно е хубаво да имаш колкото се може повече кърмения от гърда, тоест предлагай не само за храна, а понякога и просто за успокоение или гушкане, винаги в такъв случай изсукват поне малко мляко. Ако все пак имаш време е хубаво и да се цедиш след кърмене, като после даваш добавката вместо АМ. Това до момента в който сте изцяло на кърмене от гърда и добавка от изцедена кърма, остава само да махнеш и шишето   Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Izviniavam se za Latinicata!
Az dohranvah mesec i polovina s AM, sega ne sym polzvala AM ot poveche ot mesec. Imah mnogo malko kyrma pyrvia mesec, no s chajcheta i s cedene sled vsiako hranene, kolkoto i dosadno da e, si uvelichih kyrmata ot 20-30ml. na gyrda do 80-100 ml. na gyrda. Sega, obache, si imam drug problem, kojto mozhe i da ne se poluchi pri teb: dyshteria mi, koiato e na dva meseca i 10 dni, iade ot gyrdite mi (polzvame i dvete), sled koeto, po sredata na hraneneto zapochva da kapriznichi i edinstvenia nachin da ia nakaram da prodylzhi, e da i dam biberon-zalygalka i s nego da ia nasocha otnovo kym zyrnoto. Posle tia zasukva otnovo 5-6 pyti i pak se otdrypva i pak sledva nomera s biberona. Zaradi tova pochti sled vsiako hranene ia dohranvam s shishe s izcedena ot prednia pyt kyrma. NO!!! Ne se e otkazala da suche ot gyrdata mi. Uspeh i gore glavata!
Виж целия пост
# 12
  Със сигурност можеш постепенно да премахнеш добавката. Погледни ако искаш тази статия, ако не си попадала на нея - Премахване на добавката от адаптирано мляко

Чудесна статия, благодаря  bouquet Как съм я пропуснала Rolling Eyes
Отимизма ми май ще се върне, явно все пак е възможно Sunglasses
Само това цедене-ужас, тая помпа вече не мога да я гледам Confused Дали да не си взема електрическа, че вече ми е схваната китката newsm78
Виж целия пост
# 13
O, zadylzhitelno vzemi elektricheska! Chuvala sym, che mozhesh da si naemesh edna ot niakoia bolnica v Bulgaria. Az bez moiata pompa otdavna da sym se otkazala da se cedia!
Виж целия пост
# 14
  Радвам се че съм ти вдъхнала поне малко кураж и надежда  Hug. Определено електрическата помпа е много по-удобна и лесна за майката. Само че са малко по-скъпи, но скоро гледах в ПРОДАВАЛНИКА имаше на много добра цена почти неизползвани Медела, които са много добър избор. Ако това не те притеснява е също добър вариант.
   А и както една мама сподели, скоро имаше темичка където мама сподели че без проблем са се кърмили смесено с неиното детенце много над годинката.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия