отказва да уринира

  • 8 691
  • 12
Здравейте мами,

дъщеря ми е на 3 години и от една година вече сме без памперс. Пишка и ака в гърнето. Но преди около 2-3 седмици упорито започна да отказва да пишка. Сутрин като се сабуди не иска да пишка и така до 2-3 часа следобед. Когато я слагам в леген с вода и се изпишква в него Sad. Моля ви кажете някоя мама имала ли е такъв проблем с детето си? Правиха и ехография на бъбреците но всичко е наред. Казаха ми - давайте и повече вода. Но тя пие по около половин литър на ден и не иска повече. Моля помогнете Sad
Виж целия пост
# 1
SKUPA ZAVEDI DETETO NA GENEKOLOG.MOÍTO MOMI4ENTSE IMA6E SRASTVANE NA SRAMNITE USTNI,AKO NE PI6KA TOVA VODI DO UVREJDANE NA BUBRETSITE.NE 4AKAÍ POVE4E.USPEX .TSELUVKI
Виж целия пост
# 2
Да не би да е психологически проблема? Да е преживявала някаква стресова ситуация,свързана с пишкането? Нещо в детската градина,ако ходи?Милото дете!Не отлагай консултсцията със специалист - било то гинеколог или психолог...
Виж целия пост
# 3
Аз на твое място бих потърсила и друго мнение на специалист.
А при разговор с детето, не изтъква ли някаква причина, липса на нужда или отказ, нежелание...?
Виж целия пост
# 4
Моят съвет е също за гинеколог.Дъщеричката ми на тази възраст беше получила някакво замърсяване и престана също да пишка.
Виж целия пост
# 5
И на нея и откриха странстване  на срамните устни още януари месец. Оприраха я и всичко мина добре. От тогава не сме имали никакви проблеми. След това я водих на преглед - казаха ми че всичко е наред, няма ново срастване пък и аз виждам че няма... Купихме и седалка за тоалетната чиния и тези два дни пишка по-редовно, 4-5 пъти на ден - харесва и седалката. Но пак с уговорки, първите и думи са "няма да пишкам". Ще я заведа във втроник на преглед в децата урология на Пирогов. Много се притеснявам - направо не съм на себе си. И аз си мислех да не е някакъв психологически проблема, но не знам... не ходи на детска градина в къщи си е...
Виж целия пост
# 6
Чудя се само ако искат да и изследват урината как ще дадем проба...
Виж целия пост
# 7
Днес бяхме на преглед при д-р Момчилов. Каза че е зачервена и вероятно я щипе за това не иска да пишка. Даде ни бележка за изследване на урината, но детето се наплаши и категорично отказа да пишка. Ще я дебна утре сутринта... Дано се изпишка, че направо не знам. Докотра ми препоръча да я кисна в смрадлика, но аз го правя и без друго, от какво мойе да се зачервява така не знам... Стискаите ни палци мами!
Виж целия пост
# 8
alexandrina1978   Hug newsm10 стискаме! Дано да се оправи по-скоро!

 
Виж целия пост
# 9
Ние пък имаме проблем , противоположен на вашия.
Моята дъщеря ( 3 г. също ), постоянно иска да пиша. Налива се и много с вода де. Интересът към тоалетната е голям и се оказа, след всички ехографии и изследвания, че и няма нищо.

Мисълта ми е , ако и даваш повече течности, сокове, чайчета, диня.. дали няма да пишкапо - често ( ако няма друга причина разбира се )?
Виж целия пост
# 10
На 3 годинки все пак вече знае достатъчно думички, питай - пари ли ти, боли ли те, страхуваш ли се, срам ли те е (това не е ясно дали ще й е понятно, ама...), уплаши ли те нещо... добре, щом не искаш няма, но ми кажи защо... (това последното в смисъл не да я оставиш да стиска дълго, де). Освен във вода дали би била склонна в памперс да пишка? Пробвай, кажи й изрично, че й разрешаваш, че няма да се сърдиш и че - само този път - никой няма да й се смее, нищо, че пишка като бебетата, а е голямо момиче - понеже във вода е различно, може да й помага - по-топличко, др...
Виж целия пост
# 11
Питала съм я много пъти дали я боли или щипе... понякога ми казва - да боли ме. Но я наблюдавам, когато пишка не се стяга, не потрепва. Можа наистина да изпитва неприатно усещане. Но от друга страна гледам да не настоявам много и да не и дотягам с това пишкане, защто явно и остана травма от въпросната операция и сега се плаши много лесно. За връщане на памперса, не съм мислила защото много отдавна вече не е с памперс. Момичета... какво да ви кажа... много я обичам и уж мисля че я гледам добре, но явно имам пропуски щом се оплучава така с детето...
Виж целия пост
# 12
Не се настройвай така и не се обвинявай-естествено че си гледаш правилно детето и вината не е в теб.Ще видиш,че проблема ще отшуми,горе главата и дано малката се оправи,а аз на моя син и до сега му напомням да ходи да пишка,макар че вече е голям.То от игра не му остава време и понякога си личи,че се стиска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия