На какво разстояние са плочките в банята от тавана?

  • 8 425
  • 40
Хайде и у нас най- сетне започна ремонта  Laughing Искам да се допитам до вас момичета - има ли значение дали плочките в банята стигат до тавана или е необходимо разстояние за да не се появява мухъл и той да може да  "диша" ? Извинете ме ако някъде из темите този въпрос е разискван, но преглеждайки ги поне аз не видях дискутиране по проблема.
Виж целия пост
# 1
Плочките са до тавана. От четенето и наблюдението ми в различни форуми. Появата на мухъл може да се избегне с добра вентилация.
Виж целия пост
# 2
Плочките са до тавана. От четенето и наблюдението ми в различни форуми. Появата на мухъл може да се избегне с добра вентилация.
И аз така мисля.
Виж целия пост
# 3
И нашите са до тавана.На мъжа ми това му е като втора професия и у дома той е правил всичко свързано с теракот и фаянс,щом той ги е направил до тавана,предполагам,че има защо.
Виж целия пост
# 4
Само появата на мухъл ли е минус на варианта с плочки до горе?
Виж целия пост
# 5
До тавана са нашите плочки, но той е окачен ако има значение и няма никакъв мухъл. Друга причина, поради която знам, че някои оставят място до тавана е - да не се напукат плочките при слягането на блока.
Виж целия пост
# 6
Нашият майстор ни посъветва да оставим около 40 см. без плочки. Така и направихме. Мухъл нямаме, но банята се подсушава след къпане, има малко вентилаторче /което не знам колко върши работа/ и вратата й винаги е отворена към коридора.
Май по-скоро е въпрос на лично предпочитание. На мен ми харесва плочките да не стигат до тавана.
Виж целия пост
# 7
60 см/висок ни е таванът/, на вентилация не мога да разчитам.
Виж целия пост
# 8
Разстоянието не е гаранция за липсата на мухъл,в старата ни баня има разстояние около 30-на см,прозорче,пчти винаги отворено и пак на места се появява. Crossing ArmsВ новата баня незнам все още мисля как га ги направя,таванът ще е окачен,мисля и вентилатор да сложа.
Виж целия пост
# 9


Ето така изглеждат ъглите на тавана в банята ни.Таванът е окачен,има и вентилатор,но вратата е почти винаги отворена.
Виж целия пост
# 10
KOLIIN,
моята я направих с отстояние именно след като майстора  а и след това още разбиращи се аргументираха  защо. на око сега погледнах, че съм оставила около 10 см.аргументите са споменати от baibibi особено при ново строителство.ако ще имаш окачен таван няма да виждаш това отстояние.няма функция на фактор за мухъл  Joy( оправете си вентилацията-това е много по- важно от коментираното козметично решение)
а относно отстоянието така си и "повиших" височината на малката баня(РАЗБИРА СЕ И С ПОМОЩА НА РАЗМЕРИТЕ И ЦВЕТОВЕТЕ НА ПЛОЧКИТЕ)
Виж целия пост
# 11
И в двете ни бани плочките са до тавана, а таваните са окачени. Имаме винтилатори, не подсушавам никога, в голямата баня ми е и пералнята - мухъл нямаме никъде!  Peace
Виж целия пост
# 12
40-50 см. е разстоянието при нас. Освен заради мухъла, така ми по-харесва.
Виж целия пост
# 13
При нас са на около 50 см от тавана. Решихме така, защото:
1. Няма да слагаме окачен таван.
2. Аз съм ниска, а предпочитам когато чистя да изтърквам всяка плочка.
3. Естетически ни изглежда по-добре (вероятно заради самите плочки)
Според мен направете си така, както ви хареса.
Виж целия пост
# 14
Това дали да са тавана или не по-скоро зависи от предпочитанието на собствениците.А и в някои случаи на майстора му е по лесно така,слага до горе плочки,таван от гипсокартон и готово.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия