Диспесия

  • 1 249
  • 2
Дъщеря ми е на три месеца, изцяло кърмена допреди 10-тина дни, когато започнах да давам адаптирано мляко Лактана Био. На тратия ден получи разстройство с кръв в изпражненията, на единия памперс дори имаше чиста светлочервена кръв. Посетихме двама педиатри, които поставиха тази диагноза и препоръчаха да сменим млякото, взехме Фризо ХА. Вече пети ден го приема добре, изпражненията са нормални като за хранено с АМ бебе (аз я й кърмя, но много малко сутрин и вечер).
Въпросите ми са:
1. Дали това мляко е добър избор, знам, че не е добре често да се сменят адаптираните млека, но мога ли да се насоча към друго след 6-тия месец или да пордължа с това до годинката?
2. Във вторник ни предстои втората имунизация с пентаксим, да я направим ли или да я отложим със седмица -две?
3. При тази реакция на червата следва ли да имам нещо по-специално предвид при започване на захранването? Досега както писах е изцяло на кърма, не съм давала сокове или нещо друго, не е имала никакви проблеми, с изключение на запек от капките за колики, който оправихме сравнително бързо с дуфалак.
Роди се четири килограма, почти на термин, съвсем леко изкара жълтеницата въпреки несъвместимостта ни по резус фактор на кръвта.
Благодаря Ви предварително
Виж целия пост
# 1
Тези промени в изпражненията най-вероятно се дължат на АБКМ. Това, че давате Фризо ХА и са изчезнали тези промени е много добре. Продължете с това мляко и можете да го давате до 1 годинка.
Захранването го отложете до 6 м. възраст, като избягвате млечни продукти на основа краве мляко, риба, жълтък и цитросови плодове. Добре е да пулочава кърма възможно най- дълго време.
Няма причини да отлагате имунизацията с Пентаксим.
Виж целия пост
# 2
Благодаря Ви д-р Слънчева.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия