Има ли някой със срязана \здичка?

  • 933
  • 11
Искам да попитам има ли някой на чието бебе му сразоха \здичката? Оказа се, че на мойта сладуранка езичето и е било малко късичко. Не очевидно, но след като я видяха в Лалече Лигата казаха, че е 50/50 и ние се решихме да го срежем. Сега трябва да се научим отново да се кърмим правилно с "новото езиче". Сега при кърменето зърната ме болям малко по-малко, но все още не успяваме да усвоим изкуството на кърменето. При вас колко време отне?

Мерси много!
Виж целия пост
# 1
Ако бебето е на възраст повече от седмица-две, тогава е нужно време, докато се научи да суче правилно - обикновено минават няколко седмици, макар че би трябвало ти да се чувстваш по-комфортно след процедурата.
Виж целия пост
# 2
По-комфортно да, независимо,че  в повечето време излизат сплескани. Но продължавам с опитите. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
На мен педито ми каза също, че юздичката й била по-къса и трябва да се резне. Ама мен ме побиват тръпки от мисълта. Я кажете кога точно се прави и най-вече има ли проблем с кърменето, когато има "късо езиче"? Ние с кърменето проблем нямаме- не са ми сплескани зърната и не ме болят. Притеснява ме дали има наистина нужда да се резне юздичката. Някакви признаци има ли, по които също да може да се прецени дали има нужда? Благодаря ви! Hug
Виж целия пост
# 4
Браво на педиатърката ви, че е забелязала - много рядко някой обръща внимание на това.
По принцип ако има къса юздичка, винаги е добре да се направи клипване (прави се от УНГ, зъболекар или лицево-челюстен хирург с ножичка, трае една секунда, не боли и често не кърви или има само 2-3 капки, бебето суче веднага след процедурата и до следващия ден не само е забравено, ами и зарастнало). Късата юздичка се свързва с проблеми в много области - съзъбие (нужда от шини впоследствие), високо небце (проблеми с дишането и апнея по време на сън заради по-тесни носни ходове), със храносмилането (заради проблеми с дъвкането и преглъщането на храната), с произнасянето на определени звукове и т.н. Колкото по-малко е детето, толкова по-безпроблемно се коригира и не успява да създаде проблеми - на запад се прави и на двудневни бебета, още в родилния дом.
Един много хубав сайт за юздичките:
http://www.tonguetie.net/
В София процедурата се извършва напр. в клиниката Юниордент на Попа (струва между 60 и 80 лв) или в Стоматологията на Медицинска академия.
Виж целия пост
# 5
Ох, Хедра, консултантите от ЛЛЛ вчера ми казаха, че май е пак късичко езичето:(
Продължавам с кърменето през стиснати зъби.Не мога да понеса пак да я режат, независимо че било безболезнено.Уж до 3-4 седмици щяла да се научи да кърми нормално.ААААААаа!!!!!!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 6
На моя синковец трябваше да му го клипнем, защото беше малко късичко. Обаче лицево-челюстният хирург, при когото бяхме на консултация, каза, че не било много изразено и така си и остана. Кърменето не ни вървеше (между другото, зърната ми и сега излизат сплескани), докато един ден малкото чудо не се "контузи" - налапа една играчка, която не трябваше да лапа, ципичката се скъса, той порева малко от страх (нито кръв имаше, нито нищо). Аз всъщност това го осъзнах едва няколко дни по-късно, когато пак ревна за нещо и видях, че юздичката е прекъсната. След известно време (може и няколко седмици да са били) гърдите ми започнаха много усилено да се пълнят с кърма и изведнъж ми светна, че той е започнал да суче по-ефективно. Всичко това стана, когато той беше на около 6 месеца. Оттогава на всички разправям колко важно е да се следи за подобни проблеми и ако има къса юздичка - да се клипне колкото е възможно по-рано, а не да се минава през всички мъки, през които минахме ние за тази половин година.
Виж целия пост
# 7
олеле, все едно моя случай описваш. значи  да отида да го резнат пак, ако има нужда или да я "тренирам" да го вади. не знам как става този номер, но е ужасно болезнено!!
Виж целия пост
# 8
Здравейте!!!
И на нас ни казаха че имаме къса юздичка и даже ме предупредиха че ще имаме проблем с кърменето- ще става малко по-бавно. Но от болницата ми казаха, че "кръцването" се прави на 6-я месец??? newsm78 Зърната ми са разранени, а малкия суче заспива суче заспива и така цял по цял ден. Кога може да направим тази процедура и къде??? Вие къде ходихте да?
Виж целия пост
# 9
Веднага може да се направи, дори бебето да е само на дни! Нагоре съм писала къде в София правят със сигурност процедурата и колко струва (по отзиви от майки, които сме препращали натам за същия проблем с бебета на по месец-два) - не се бавете да вземете мерки, защото освен разранените зърна често създава проблем и с наддаването на бебето и количеството мляко (то не успява да суче ефективно, не получава достатъчно мляко, а гърдите не получават достатъчно стимулация и се завърта един порочен кръг - това е много честа ситуация при къса юздичка на бебето, а може да се избегне с клипването).
Виж целия пост
# 10
Благодаря Hedra Simple Smile
Виж целия пост
# 11
И двете ми дечица са с къси юздички... Баткото не съм го водила при някакви специалсти-  педито каза, че има къса юздичка. И за малкият още на първата консултация ме информира.
Вярно в началото зърната ми се сплескваха и ми беше много трудно да кърмя  Tired
Педиатърката ни поддържа дългото кърмене, но ми е интерсен факта, че именно тя ни посъветва да не му я резват... Rolling Eyes
Все още съм в чуденка дали да посетим и специалист...  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия