? за спадане на валаглището

  • 1 413
  • 5
Искам да попитам майките ,които са  получили спдане на влагалището след раждане,как е минало второто им раждане и имали ли са по- голямо спадане? Аз имам  "леко" спадане от първото раждане и сега от два месеца ,направо чувствам как всичко ми е провиснало ужасно и бебето е много ниско newsm12. Лекаря казва, че най рано 6 м след второто раждане може да се прецени какво е положението и ако проблема е сериозен - пластика на влагалището smile3511 smile3511
Виж целия пост
# 1
Честно да ти кажа не знам точно какво значи това,но на мен лекапката ми каза че задната стена ми се е смъкнала след първото раждане.По същия начин при втората бременост носех бебето много ниско,имах разкритие още от 8-я месец и ми обясниха че мускулите на влагалището били по-отпуснати.Но за пластика нищо не са ми споменавали.
Виж целия пост
# 2
veni-b - дано не си в някое тежко положение, след 6-те месеца после. Демек като кихнеш и да се напишкваш(леко де) или при силна кашлица. То аз съм с 2 секцио-операции, а понякога това ми се случва  Confused...явно слаби мускулни връзки, крепящи влагалището Tired

Иначе за пластиката: на майка ми й првиха. НЕдовлна е и според нея, няма някаква особенна разлика с предишното й състояние!

Леко бременеене и още по-леко накрая Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Не съм сигурна какво означава "спадане на влагалището", но ако става въпрос за мускулите, много препоръчват така наречените "pelvic floor excercises" (не съм сигурна как точно му казват на български, представлява свиване на мускулите в тази област).  Докторката все ме пита дали ги правя и аз все забравям... Laughing
Виж целия пост
# 4
Точно за предпазване от така наречения пролапс (изпадане) на шийката на матката е ( не на влагалището) тук препоручват да се прави гимнастика за възстановяване на цялата тазова мускулатура след раждане.
Аз не знам в България предлага ли се такава, но ако не е редно някой да се замисли и да почне да организира.
Аз посещавах и двата пъти и не съм имала проблем но знам от практиката си колко е неприятно
Виж целия пост
# 5
Да именно за пролапс става въпрос.Тези гимнастики ги правя след първото раждане.Сега от два месеца също пак интензивно, но то 1 седмица имам чувство че положението е по-зле- не мога да задържа мускулите и 10 сек. А като съм права и вървя си подпирам корема отдолу с ръка да не ми тежи и натиска! Дано да е временно и да ми мине!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия