молба за съвет

  • 1 116
  • 2
Здравейте.Бебето е малко-на 13 месеца.Бащата не иска и да знае,че има дете.Майката не мойе да го гледа сама.Ако желаете,моля дайте ми съвет.
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Първо- 13 месеца някой е поел едни от най-обвързващите грижи! Кой?От тук насетне ще е все по-леко  обгрижването, а контактът с детето още по-удовлетворяващ!
Второ-"Не може да го гледа" какво означава?-Емоционални; социални затруднения или комбинация от двете? И трите варианта са преодолими с подходяща подкрепа!

Не съм привърженик на даването на съвети, но вярвам в полезността на подходящата информация:

*ако проблемите са емоционални (свързани напр. с чувството на изоставеност и отхвърленост) много могат да помогнат разговорите с психолог; подкрепата на помагащи професионалисти и/или дори на приятелското и роднинското обкръжение...;
*ако майката среща социални затруднения обърнете се към Движение на Българските Майки- има и специална тема в този форум.


http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0

Не бих насърчила идея за предоставяне за осиновяване- това ще е доживотна вътрешна тегоба и за майката и детето! Защо да си го причиняват при положение, че има алтернативи за справяне със ситуацията!?

Успешен и разумен избор!(Бях чувствителна към това, че си писала:"Майката не може да го гледа сама!", а не: "Не иска да го гледа!")-което пак е преодолимо с психологическа помощ и човешка подкрепа!...
А!  smile3555Нека майката почете и завърже контакти с майките от подфорум: "Родители, сами отглеждащи децата си!"
Виж целия пост
# 2
Близки няма ли? Никой ли не й помага? Щом иска да го гледа, но не може, мисля, че ще се намери кой да помогне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия