Защо администрацията учи английски?

  • 979
  • 13
Напоследък основно задължение на моя приятелка, работеща в администрацията е да пише домашните на шефката си по тази програма за изучаване на английски. Самата шефка не е 30г. административен кадър, а е съвсем наскоро назначена млада жена, предполагам след съвсем законен конкурс.  До колкото знам, в критериите за назначаване на административна длъжност от години познанията по английски език е изискване. Може ли някой, който работи в държавната администрация ( или е по-добре информиран) да ми обясни защо учат в момента английски тези хора, и кой плаща за тези курсове? Държавния бюджет? ЕС ? Който не научи английски какво става с него? Пишат му минус при атестацията ли?

 
Виж целия пост
# 1
аз съм от администрацията. никой не ме е карал да уча английски, все още. в моята работа знаенето, или незнаенето на английски, няма абсолютно никакво значение, поне на този етап.
какъвто английски знам, никога не съм го ползвала служебно.
Виж целия пост
# 2
Едно време са учели гръчки, после френч, ние учехме рашън, сега учат ингилиз.
Те така. Буш като каже как му е хубаво, да го разберат.
Виж целия пост
# 3

Едно време са учели гръчки, после френч, ние учехме рашън, сега учат ингилиз.
Те така.
само да не ни бият по главите скоро да учим и тюркче.
Виж целия пост
# 4
Защото има едни пари за усвояване, затова.
Една фирма взима пари за обучение, друга - за контрол на обучението, трета...

ето малко инфо за това как се печели конкурс от една такава фирма - http://yvox.net/modules.php?op=modload&name=News&file=ar … der=0&thold=0
Виж целия пост
# 5
Не само, че масово учат, ами са назначили и фирма, която да проверява как се изпълнява задачата.

http://www.capital.bg/show.php?storyid=535780
Виж целия пост
# 6
Хм, не виждам защо да е лошо...
И баща ми, и майка ми, доста понаучиха от тези програми.
Дали е нужно, не знам, майка ми, ако поиска - има за какво да го ползва, баща ми не се сещам, но сигурно има.
Пак ли мислите, че е поредно отбиване на номер Tired
Виж целия пост
# 7
Пак ли мислите, че е поредно отбиване на номер Tired

По-скоро на източване на бюджета.
Виж целия пост
# 8
Хм, не виждам защо да е лошо...

Първо, никъде не съм казала, че е лошо. Напротив. Държавният служител трябва нон стоп да учи.
Просто по дифолт в дл. им характеристики английският е задължителен още при назначаването им.  Логично си задавам въпроса защо е необходима тази масова акция, пред друга, например да  научат как се става резултатно-ориентиран администратор.
Второ, сигурно има отбиване на номер, да. Който не иска да учи, няма да научи и ще намери начин да се скатае ( примерът е истински  съм го разказала с тази цел). А от администратори в предпенсионна възраст не може да се очаква да научат особено много, просто с възрастта ученето на език става все по-трудно. Преди сто години съм ходила на първите курсове, по времето на Калчев, за 'работещи' експерти в държавната администтрация и си спомням, че беше много приятно и се научаваше това, онова. И по негово време ги изпращаха на английски. Поредната кампания ми се струва прекалена вече, но пред " има едни пари за усвояване" се мълчи. Дано поне този път дръпнат с английския.
Виж целия пост
# 9
... Дано поне този път дръпнат с английския.

ъхъм, ще дръпнат напред, ама друг път. Едни познати в държавно ведомство, колкото пъти ги попитам докъде са стигнали с английския, все ми казват, че са до о`клок. С тези темпове догодина по това време може да стигнат до просто минало време  Laughing
Виж целия пост
# 10
Миналото лято моя позната,работеща в община,мина първо ниво на курса по английски и това беше, дотам.Мислите ли, че още помни нещо от тоя английски, предвид това, че е учила доста години френски език.
Виж целия пост
# 11
Не само, че масово учат, ами са назначили и фирма, която да проверява как се изпълнява задачата.

http://www.capital.bg/show.php?storyid=535780


Ох, ох, ох, настъпи ме по мазола. Няма да се нервя сега, утре ще се изкажа и ще пусна и тема по един друг подобен въпрос, който цяла седмица очаквам да бъде повдигнат от някоя съфорумка, ама тц.
Виж целия пост
# 12
оо , имаше едно предаване - по селата как учеха английски , пак по тая програма
така се смях  Grinning
Виж целия пост
# 13
По мое време:
1) Ученето на английски беше по желание;
2) Всички се натискаха да учат, защото все им пишеха измислени планове за обучение, от които нищо не се случваше, а това беше единствения реален курс, които им предлага за не знам си колко години назад;
3) Много от хората, ходещи на курс по английски се занимаваха с евроинтеграция  и това е логично обучение за тях. Друг въпрос е, че голяма част ходеха на 1 или 2 ниво, след като логично трябва да са знаели повече, за да са ги назначили.

Тая дето й пишат домашите кой знае каква натегачка е  newsm78? Виждала съм и аз една такава, но тя гърбеше колежката си да пише и после тя да се изкаже колко знае Simple Smile.

И стига сте протестирали къде ви отивали парите като данъкоплатци. Хем да знаят 2 езика, хем да са висококвалифицирани и да ви се усмихват, па хем да работят за 300 лв! За колкото им плащаме като данъкоплатци, за толкова бачкат. Както и всички българи. А Ники В. е смешник, което си е вярно. Или пък е тъп и си оставя хората да правят глупости. Не знам кое от двете.  Като се сетя с какви висококвалифицирани специалисти беше обграден  ooooh!

Както и да е.. Много се отплеснах.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия