Кога се къпем?

  • 5 460
  • 53
Привет, мамички сладки!   bouquet  Чакайте, рекох, да ви поразсея с някоя по-лежерна тема. Та, както подсказва заглавието, отдавна ме ровичка въпросът кога като част на деня основно се къпем ние българите, и има ли изобщо нещо традиционно в предпочитаното време. Питам, защото мен от малка са ме свикнали да се къпя вечер, преди лягане, и всичко живо около мен - също. Но след като поживях няколко години в странство (Англия и САЩ) установих, че там сутрешният душ е нещо абсолютно задължително, а вечерният - непозната територия. Та оттогаз тъна в почуда - главно вечер ли се къпе нашият народ, или съм нЯщо в грешка?  newsm78

П.С. Не става дума за инцидентния душ, който можем да си вземем по всяко време на деня. Думата ми е за редовната баня.  Wink


Виж целия пост
# 1
Като малка не съм обичала хич да ми мият косата и все съм викала на баба ми "Ще ме къпеш ама без глава!"  Mr. Green
Редовната баня "с глава" я правя през ден и винаги вечер преди лягане. А всеки ден се къпя "без глава" сутрин и вечер. Лятото душовете "без глава" може да са и повече Wink
Виж целия пост
# 2
Сутрин.Събужда и тонизира. А ако си измия косата вечер, после настивам.Е, през лятото само сутрин не ми стига, та взимам следобедни или вечерни душове
Виж целия пост
# 3
Май има различни "школи" по въпроса, установила съм го  Crazy
аз съм от "вечерно къпещите се"...  Laughing
Виж целия пост
# 4
Като малка не съм обичала хич да ми мият косата и все съм викала на баба ми "Ще ме къпеш ама без глава!"  Mr. Green

ииииий, това все едно аз съм го писала! Mr. Green
Иначе и аз съм от "вечерно къпещите се" , но в последно време имам и "сутрешни къпания" но понеже са само инцидентни и така припряни само доказват правилото, че се "къпя" вечер
а иначе е ясно, че не мога да мина без сутрешния душ за събиждане, ама той не се брои
Виж целия пост
# 5
Аз сутрин и вечер.Като вечер е душ "без глава"  Laughing
Сутрешното къпане  ме тонизира,а вечерното ме отпуска.....
Виж целия пост
# 6
вечер "без глава", защото ако легна с току що измита коса, сутрин не мога да си уловя прическата  Joy сутрин, подразбира се "с глава", но не всеки ден главата  Sunglasses
Виж целия пост
# 7
Когато ми се къпе.Може и в 5 сутринта, може и в 2 през ноща.
Виж целия пост
# 8
Аз сутрин и вечер.Като вечер е душ "без глава"  Laughing
Сутрешното къпане  ме тонизира,а вечерното ме отпуска.....

 Peace
Виж целия пост
# 9
Точно в момента дъщеря ми прави пазарлък да я къпем
 " без главата " Joy Mr. Green

А инъче, предпочитам сутрин да се изкъпя
" с главата ", а вечер без Crazy
Виж целия пост
# 10
И сутрин и вечер взимам душ обикновено, но не редовно. Докато живеехме в САЩ и Индия го правех задължително сутрин, понеже в САЩ сутрешното къпане е навик, а в Индия е строга традиция, с която постепенно свикнах. Откакто сме си в БГ обаче взех да минавам на варианта вечерно къпане след уморения работен ден + релакс вана. Някак си по ме кефи Simple Smile и по мога да усетя ефекта от къпането. Сутрин все е набързо някак ..между грима и закуската..препускащо...и ми е нервно...
През ден мия косата си.
Виж целия пост
# 11
сутрин след сън,и вечер късно Peace косата един път седмично Mr. Green
Виж целия пост
# 12
и аз съм от вечерно изкъпаните. сутрин много ми се спи и гледам до последно да съм в леглото. е, ако е ядска жега минам и сутрин през душа.
Виж целия пост
# 13
Предимно сутрин. Вечер се мия до кръста. Косата е по-специална работа, защото трябва време да се суши.
Виж целия пост
# 14
И сутрин,и вечер-особено сега в тия жегииии Simple Smile
Много ме дразнят миризливците в рейса-ужас са ей!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия