спането по корем и кърменето

  • 2 303
  • 22
Здравейте мили4ки мамита !!!  HugОт два месеца и аз спадам в графата спихнато корем4е благодарение на моят Христо Ботев. С него усилено се кърмим но ме интересува пречи ли на лактацията спането по корем което такааааааа 4аках по време на бременността ? Нече много е удобно де с напращелите ..., но все пак какво мислите ? newsm78
Виж целия пост
# 1
Според мен лактацията и позата  за спане нямат нищо общо! Според мен!
Виж целия пост
# 2
Мисля че няма какво да те притеснява аз също кърмя и не мисля че причинявам нещо на бебо или на мен самата
Виж целия пост
# 3
Ох и аз това се чудех напоследък. Може би като ГИ притискаш да окаже някакъв ефект Thinking Ама аз си позволявам да лягам по корем, че и на мен това много ми липсваше през бременността Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Ами на лактацията няма какво да ти пречи спането по корем, ама на гърдите ти може да попречи. Преди 3 месеца си направих бучка от това спане по корем, ем дърта кърмачка, ама си се отпуснах да спя по корем, меки цици, супер регулирана лактация и на 3я ден бучка....та внимавай все пак...Другият вариант е да подлагаш ръка под гърдите, ако ти е удобно, така повдигаш гръдния кош и не си притискаш гърдите...
Виж целия пост
# 5
А аз като родих и акушерката ме посъветва да спя по корем заради матката. Нямам спомен да ми е пречило на гърдите. Може би решението е по-висока възглавница, за да не се притискат толкова.
Виж целия пост
# 6
Не би трябвало да има проблем освен, ако при притискането не изтича кърма. При мен се случваше дори докато спях настрани и леко притисках долната гърда!
Виж целия пост
# 7
Би могла единствено да притискаш гърдите и да се получи бучка както при  EmiR .
На мен лично ми беше неудобно , но само в началото .
И аз много исках да легна по корем . Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Ами, докато кърмех не ми беше особено удобно да спя по корем, защото така ставаше локвичка под гърдите ми Mr. Green.
Виж целия пост
# 9
На лактацията - не не пречи, но наистина  може от притискането на гърдите да се запуши канал и да стане бучка...а това не е шега работа....така че докато усещаш, че все още ти се препълват гърдите и нощем стават твърди и т.н...което е нормално за началната част на кърменето - избягвай да спиш по корем.
После като млякото се регулира и ти поомекнат гърдите и т.н. вероятността от запушвания е доста по-малка...
Виж целия пост
# 10
Не, твърдо не пречи. Само че, като са натиснати гърдите, може да протекат и да се събудиш в две доволно големи локви кърма. Гадно е, на мен непрекъснато ми се случваше, защото моята поза за сън е предимно по корем.
Виж целия пост
# 11
едва ли пречи, щом ти е удобно...но често трябва да переш чаршафи..при мен дори и подложките не спасяваха работатта и се стараех да избягвам спането по корем
Виж целия пост
# 12
Мисля че няма проблем.Сях по корем и кърмих Елизабет 1г 2м Wink
Виж целия пост
# 13
аз освен да протичам така щото ги стискам много, друго дефектно не виждам Simple Smile
Виж целия пост
# 14
няма страшно още в болницата се обърнах по корем и легнах в тази дългоочаквана поза, е не ми е спряла все още кърмата ,а аз спя само по корем  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия