Как да няуча вече отбито кърмаче да заспива само?

  • 675
  • 11
Здравейте !
Пиша темата в този форум , защото мисля че тук мога да получа отговор , имайки предвид че моята красавица е кърмена 25 месеца. Главният проблем е в това , че докато я кърмех единствения начин по който заспиваше при мен беше сукането. Отбих я без сътресения , свикна за около 4-5 дена да заспива с приказка и така около месец се приспивахме. После отказа приказката (тя по-скоро я разсънваше) и искаше само да я гушкам и така си заспиваше. Незнам как но постепенно свикна да иска да гушка и заспива гушнала гърдите ми. Не й откавах за да не я травмирам и така вече май повече от 2 месеца като й се доспи и започва "гуш ам" , откажа ли й казва " не мога " ( че не може да заспи иначе ) . Някъде посредата на този период я приместих в отделна стая , но няма начин да я приспя там на леглото й. Запива гушната в гърдите ми на нашето легло и после я местя в нейната стая. Ако се събуди през ноща пак заспива при мен. Случва се цяла нощ да спи непробудно в леглото си , сутрин е весела и няма проблем.
 Започвам да се притеснявам че се пристратява към този начин на заспиване ( добре познат за нея де) . Дайте идеи какво да правя? Дори веднъж е заспала гушната в гърдите на баба си , като я оставих при нея. При баща й номера няма как да мине Mr. Green , но там ли съм само мен признава. Исками се да я науча да заспива вече в своето легло , тежка е да я мъкна  , да се разсънвам и пр.
 Благодаря предварително за помоща  bouquet
Виж целия пост
# 1
Една моя приятелка беше казала на дъщеря си, че в тяхното легло има буболечка и е по-добре да заспива в своето. Детето повече и не помислило да се гушка при родителите си. Не знам обаче, дали това работи при всяко дете и дали няма да се изплаши твърде много твоето. На две години и 4 мес. не можеш ли да се опиташ да й обясниш, че всеки си има легло и т.н. Д-р Спок препоръчва оставяне не детето в стаята му, в леглото му и излизане ,въпреки плача му. Но, според мен, говори за по-малко дете, което не може да излезе от леглото си. Не знам...малко ви е късно да се отучвате от това...или пък твърде рано. Защо не я заведеш в детски магазин. Да и кажеш, че ще и купиш голяма плюшена играчка, с която да заспива всяка вечер. Остави я сама да я избере и я накарай да ти обещае, че ще се опита да заспива с нея, вместо с теб. Simple Smile Моята дъщеря винаги спазва обещанията си, колкото и да и коства.
Виж целия пост
# 2
А ти самата пробвала ли си да я приспиш по друг начин? Моят син заспива съвсем сам, само ако баща му го сложи да спи. Ако съм аз там, иска да лежа до него. Той започва да ми гали косата или ме хваща за ръката и я държи, докато заспи. Друг път заспива, без да прави нищо, но иска да ме вижда. Казвала съм му, че има много хубаво креватче, че и аз искам да спя в такова, но  си нямам.
Моят съвет е да пробваш всякакви възможни варианти. То така излиза, че и без кърмене е изключително зависима от гърдите ти. Обясни й, че вече е порастнала, че големите момичета е редно да заспиват като майките си - без да прегръщат нечии гърди. Дай й пример, че нито ти, нито баба й правят така. Не знам. Пробвай, пробвай, но не я плаши.
помисли и друго - дали детето не се е уплашило от нещо и да има нужда от топлината ти и сигурността, като се гушва в гърдите ти. А преместването в друга стая точно в такива моменти едва ли е най-удачното решение. Само не мисли, че те упреквам. Просто се опитвам да ти помогна, разсъждавайки над различните варианти.
Виж целия пост
# 3
Мерси , момичета , за отговорите!
Идеята за буболечката не ми допада , защото сме възприели с баща й идеята винаги когато е възможно да й се казва истината , без разни измислени неща , за всичко , да й се обясни така както тя може да разбере за възрасттта си. Обяснявам постоянно ,че вече е голяма , че трябва да свиква да заспива сама , а тя само казва , че е малко бебе и си иска гушкането.
 Не мисля ,че се е и оплашила от нещо , преместването в отеделна стая беше станало след като тя вече си запиваше така от известно време , незнам може би месец.
 Както бях писала съм пробвала да я приспивам по друг начин с приказка , в началото ставаше , но сега вече не, в момента в който много й се доспи започва да мрънка и ако не дам настава рев. Заспивала е сама само когато е много изморена и докато ме чака да се оправя , а аз се размотавам във банята и само и повтарям от време на време ,че след малко ще дойда ( но това пак в нашето легло).
 Сега правим преговори с нея да махнем решетките на леглото й , за да мога да полягвам оттсрани на нейната възглавница и да може да заспива в леглото си. Незнам дали е добра идея и дали въобще ще стане.
Виж целия пост
# 4
Това за новата плюшена играчка ми допада като идея , пробвала съм да й кажа да си избере от нейните , но не иска. Може пък с лично избрана и купена заедно да стане. Ще пробвам.
 Друго , което се сещам е ,че й казвам че големите деца , като ходят на детска градина сами заспиват там ,всяко си има малко легълце и пр. , че трябва да се научи докато стане време да го прави сама. Пак не действа.
 Сещам се ,че сестра ми като малка е имала навика да заспива сучейки палеца си , никакви опити от страна на майка ми за оттучване ( вкл.л юто ) не помогнали , сама се е отказала като тръгнала на ДГ и видяла че другите деца не правят така. Но честно ми се вижда много далеч и несигурно да чакам дотогава ( смятам направо на ДГ да я пускам като направи 3 г.).
Виж целия пост
# 5
Не мога да помогна със съвет, а само да кажа, че не си единствена. Номерът с играчката при нас категорично не минава. Има любими такива, но не ги иска в леглото. Когато ме няма гушка "цокитата" /това си е нейна измислена дума/ на баща си. Не може да спи сама. Пробвали сме многократно. Събужда се по няколко пъти и пищи. Аз работя и не мога да не спя. Затова сме всички заедно.
Да допълня, че все още смуче биберон. Това е положението. Отказала съм да се боря. Когато тогава.
Виж целия пост
# 6
а как изобщо отби на тази възраст .......? миа е на 2,3 г и няа изгледи, а тръгнах скоро на работа и вечер си поцоцва и за заспиване и на сутринта в 6, а после аз се изъквам за работа и не е вижда цял ден.....и така отново и отново....
Виж целия пост
# 7
Моето кърмаче си е много активно още, но за дневния сън поне сме разработили тактиката да заспива в собственото си легло (с кърмене, разбира се). Точно по начина, който ти си представяш - махнахме страничната решетка, аз лягам до него и го гушвам. Сега вече дотам сме се докарали, че когато му се приспи, ме води в креватчето си и ме командва да легна до него. Надявам се някой ден, когато стигнем до отбиването, постепенно да заменя кърменето с гушкане, а и на вечерното приспиване да сме в неговото креватче.
Да отбележа само, че е малко тесничко в бебешко креватче и не става за много дълго излежаване на мамите - 10-15 минутки е нормално, после става неудобно.
Виж целия пост
# 8
моята принцеса много се привърза към една играчка която и я подари уж непознат човек навън, едно плюшено агънце и тя доста време спеше с него, после мина на една мека кукла, в началото заспиваше с една пелена, но понеже я дъвчеше я махнах и замених с играчката въпросното аганце,
За да е спокойно детенцето трябва да му се намери алтернативен вариант, може да е чашка, лъжичка, кукла, плюшено мече или каквото му е присърце на детето, може да иска да си нареди няколко неща
Виж целия пост
# 9
Моите не са отбити и не заспиват сами у дома, но..в яслата Мартин заспиваше с едно одеалце, в градината първо имаше едно агънце, после случайно видя една моя плюшена котка и си я носи навсякъде, без котката не се яде, спи, играе ...абе чак аз трябва да я гушкам и успокоявам Crazy, добре, че той си я "кърми" Crazy че само играчки ми липсва да подхвана Laughing
Виж целия пост
# 10
Благодаря пак  Hug
Вчера случайно си хареса тояно едно агънце в Пикадили докато пазарувахме. Взех й го и е при нас в леглото засега спи от другата страна на Стела , но пък вече й отказвам да се гушка долепена в мен , а само съзерцава гърдите.
а как изобщо отби на тази възраст .......? миа е на 2,3 г и няа изгледи,
И при Стела нямаше изгледи за отбиване , беше останало само сукането за приспиване и 1-2 нощни , когато преди лятото аз самата реших да я отбия. Беше на 2 г и 1 месеца , казах й че вече е голяма , че само малките бебета сучат , защото нямат зъбки , а тя има много и ме боли като суче. Взе че повярва и не пожела да суче. Приспивах я песничка или приказка , 3 вечери се будеше с рев , който от вечер не вечер ставаше по-слаб , успокоявах я както мога , на 4-тата нощ вече спа непробудно.Затова си мисля че всичко е въпрос на решение от страна на майката, както може би е сега и този наш проблем ( но разбира се си е и до дете , накои го приемет по-спокойно , други не ).
Виж целия пост
# 11
Ние сме по-малки, но ето какво помага: изчаквам хубаво да се измори, баща му го взима, слага в леглото, гаси всички лампи и ляга с него. Не му говори, не му пее, просто пази гробна тишина и не му обръща никакво внимание. Това му показва, че е време за сън, не за игри. Той се върти, понякога става, но мъжът ми го връща обратно в леглото, понякога си пее, но след време заспива. Разбира се не винаги минава толкова гладко Sad Онзи ден бая си порева и баба му веднага цъфна с предложение да го полюшка, но аз не й дадох, само остава и на това да свикне ooooh!

Скрии се някоя вечер и остави мъжът ти да пробва Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия