На 8 месеца - кекс, кроасан, сандвич с кашкавал?!?

  • 4 113
  • 21
Здравейте мами и бебоци! Вчера бяхме на консултация и след съветите за хранене от педиатърката си мисля, че в България културата ни на хранене е на много ниско ниво. Каза ми следното 4 хранения в деня. Закуската да е като нашата, т.е. ако ние ядем сандвич с кашкавал  да дам на детето от средата! На обяд сигурно вече и били омръзнали киселите -  да и давам кроасан или кекс! Кърмене само вечер преди лягане!
Аз захраних късно, все още почти нищо не е яла, кърмим се през 3, 4 часа, но не в това е въпроса! Чудя се дори да бях захранила по бг схемата - какво? То аз не ям такива неща, като кроасан, кекс а на детето да ги давам! Кога ли най-накрая ще разберем, че с това хранене само болести си навличаме! Или това е тактика при лекарите да си поддържат клиентелата в добра кондиция!
Виж целия пост
# 1
Вси4ко бях 4ела, но това тотално ме "разби". На осем месеца за обяд кифла или кроасан!? #Crazy
Виж целия пост
# 2
На твое място бих си сменила педиатърката.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 3
И кроасаните сигурно трябва да са от ония пакетираните-дето имат по 2 години годност,с повечко консерванти! Mr. Green
А...и има едни боядисани сокчета,продукти на химическата индустрия-от тях задържително! Mr. Green
И Зрънчо-мазен и с повечко сол-да свиква,няма да се лигавим,я! #Crazy
Виж целия пост
# 4
Аз захраних по Бг-схемата, но още не хапваме/само сме оптвали трохички Embarassed/ кроасани и сандвичи. Даже ми е голям проблем като види, че другите ядат нещо и започне да си иска, да им обяснявам какво може и какво - не да му дават. Бабата вече я "дресирахме" Mr. Green и без мое разрешение не дава неща, които Ицко искал, щото бил момче и щяло да му се случи нещо! Той иначе и луканка иска, и шоколад..... Ако види батко си да яде нещо, ходи и му го измъква от ръцете.
Виж целия пост
# 5
Моят син кроасан не е вкусил и изобщо не смятам да му давам, докато мога да го контролирам какво яде. Кекс вече може, но ние сме на година и два месеца. На толкова малко бебе с тези яйца вътре по-добре да не се експериментира.

Колкото до филия с кашкавал, на Гого много му се услажда, но яде от около месец, изощо не съм помисляла преди годинката да давам кашкавал и филийки изобщо...

И аз мисля, че е добре да си смениш педиатърката, особено сега ще имаш доста въпроси относно захранването, на кой ще ги задаваш?!? Е, освен на нас де  Grinning
Виж целия пост
# 6
На твое място бих си сменила педиатърката.  Crossing Arms


Именно! ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 7
Здравейте мами и бебоци! Вчера бяхме на консултация и след съветите за хранене от педиатърката си мисля, че в България културата ни на хранене е на много ниско ниво. Каза ми следното 4 хранения в деня. Закуската да е като нашата, т.е. ако ние ядем сандвич с кашкавал  да дам на детето от средата! На обяд сигурно вече и били омръзнали киселите -  да и давам кроасан или кекс! Кърмене само вечер преди лягане!
Аз захраних късно, все още почти нищо не е яла, кърмим се през 3, 4 часа, но не в това е въпроса! Чудя се дори да бях захранила по бг схемата - какво? То аз не ям такива неща, като кроасан, кекс а на детето да ги давам! Кога ли най-накрая ще разберем, че с това хранене само болести си навличаме! Или това е тактика при лекарите да си поддържат клиентелата в добра кондиция!


Боже, Боже, какви ги има по тоя свят!
Направо се   Shocked #Crazy, като го прочетох.

Сменяй веднага педиатъра!
Виж целия пост
# 8
Е, все бях чувала глупости, ама кроасани за обяд #CrazyТова вече е върхът #Cussing out
Виж целия пост
# 9
Ама кроасан без кафенце  не върви Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Ама кроасан без кафенце не върви Simple Smile
А кафенцето не върви без цигарка! Mr. Green
До къде стигнахме,без майтап... #Crazy
Виж целия пост
# 11
Ама кроасан без кафенце  не върви Simple Smile
Аааааа фрапенце бих препоръ4ала аз,4е в тея жеги....
 "Млечен крем или кейк,мляко с ориз/ грис, реване,  нектар или настъргани плодове "- това е според Лиляна Трифонова т.е. бг- схемата за 11 месец. Така 4е не знам таз твоя педиатърка к' ви ги мъдри. Аз не захранвам по тази схема.
Виж целия пост
# 12
В кръга на шегата от изброените от теб можеш да даваш на детето да опитва сандвич, ама без кашкавал  Laughing, тоест само хляб или още по-добре сухар. Аз това давам на девемесечната си дъщеря като поиска нещо от масата. Има време за сандвичи с кашкавал и кексове.
Виж целия пост
# 13
Явно е глупаво предложението на жената, ама чак пък да я сменя за това... малко пресилено ми се вижда честно. Има по-сериозни проблеми, които един педиатър може да създададе, и майката трябва внимателно да прецени дали може да се довери на своя педиатър, преди да го избере или смени. Колкото до кроасаните - пускаш покрай ушите и даваш каквото ти прецениш и каквото бебето иска все пак.
Виж целия пост
# 14
еmem, аз ще си сменя педиатъра при такава ситуация, защото именно много сериозни проблеми произтичат от неправилно хранене. Кроасаните са тежка храна за възрастен човек, какво остава за невръстно дете...
Как да се доверя на лекар, при това педиатър, когато именно той, който трябва да е най-добре информиран за всички рискове за здравето на малкото дете, го подлага на опасност със съвети да папка бяло брашно със захар, консерванти, оцветители, шоколад или друго сладко евентуално, ароматизатори, набухватели и стабилизатори... ooooh! Дори да не са от пакетираните кроасани, какво полезно вижда педиатърът в тях, че да ги препоръчва?...Кексът пък - да вземем домашния за пример - е с цели яйца, голямо количество олио, захар на поразия, мляко - прясно или кисело....Ами този педиатър сигурно и на други майки го е казал и кой знае колко жени с чиста съвест чоплят от кифлите и кроасаните и пъхат в устичките на децата... Tired Виждала съм го и в нашата градинка - 6месечно бебе хранеха с кроасан.

 Лекарят трябва преди всичко да осигурява превенция от болестите!...Като възникне алергия, или предразположеност към диабет, стомашни болести, за к'во да го търся и да ми се доказва тогава като добър специалист... Naughty
А и наистина тук става дума за елементарна култура на храненето...Кроасани!... Crazy Уф, че ме е яд!... Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия