За градинките и екскрементите

  • 1 845
  • 30

Анкета

Дразните ли се когато Вие - или детето Ви - както си ходите (или си играе) в градинката - или на тротоара - срещне / те човешки екстременти или локвичка урина? И дразнят ли ви личностите, насърчаващи подобно поведение (изхождане на публично място) у децат

Опции:

Чудя се напоследък аз ли съм повредена... точно срещу балкона ми има ДГ. Аз съм пушачка, пуша на балкона, та честичко я наблюдавам - по всяко време на денонощието. И знам, че тя честичко се употребява за безплатна обществена тоалетна. Къде от "закъсали" шофьори, спиращи, за да се облекчат, къде от хлапета, намиращи за твърде досадно да спрат играта, за да потърсят 00... Та какво мислите за това човешко поведение?
Виж целия пост
# 1
Разбира се, че е дразнещо (меко казано) и отвратително!
Тук обаче не знам да имаме закон собствениците на животни да им събират екскрементите на улицата. Или и да има, никой не следи за тези неща, а и глобите явно не са големи. В ЩАтите има дори табели по улиците за тези неща.
А за неопазването на градинките в детските градини, парковете и т.н. просто не знам какво да кажа. Моя приятелка ми разказва как яслата, която посещава детето й, е място, където често се събират майки и бащи, докато децата им си играят. Та всички те си хвърляли фасовете на земята, в двора на яслата.  Shocked
Не искам да съм черногледа, но това скоро няма да се промени. Просто сме си невъзпитани, това е.
Виж целия пост
# 2
... Та какво мислите за това човешко поведение?

Безкрайно противно и неприемливо ми е.
От друга страна съм единствената майка, която познавам, чието дете не го е вършило в парка...
Виж целия пост
# 3
Спомням си, че беше гласуване нещо (може би не закон, а наредба), с която се задължават собствениците на кучета да събират екскрементите им от улицата... Естествено не се спазва. А ако случайно направиш забележка на някого с куче, може и боя да си отнесеш...

А относно хората - отвратително е възрастни да се изхождат "където ги е сварило". Тук включвам и по-големите деца. Смятам, че е безкрайно невъзпитано и е въпрос не само на ниска култура, но и на липса на хигиенни навици. Иначе детето ми още е малко и не може много да се "стиска", така че го изпикавам някъде на закътано място и далеч от мястото, където децата играят. Ако се наложи по-сериозна дейност  Mr. Green винаги след това събирам акото в салфетки и го изхвърлям на подходящо място  Naughty
Виж целия пост
# 4
В случая не коментирам изобщо кучешки, котешки, гълъбски и врабчови акита, само човешките.
Как се чувствате, знаейки, че в двора на детската градина на детето ви шофьорите пикаят, а "малките" деца серат?
Виж целия пост
# 5
В случая не коментирам изобщо кучешки, котешки, гълъбски и врабчови акита, само човешките.
Как се чувствате, знаейки, че в двора на детската градина на детето ви шофьорите пикаят, а "малките" деца серат?
Честно да си кажа,поне в нашия квартал не сме срещали човешки екскременти,а за места,където често биват посещавани по малка нужда,се разбира много бързо по непоносимата воня и не завтарям минаването от там,за това не мога да се изкажа от личен опит т. е. да сме се сблъсквали с този проблем.За изпикаването на децата до някой храст или дърво в страни от градинката нямам  нищо против,все още ,защото всички мами от квартала си изхождат по малка децата някъде наоколо и все още не се размирисало,аз за голяма нужда-не съм срещала акита оставени от деца!По голям проблем са ни  кучешките изпражнения,които са навсякъде,без да преувеличавам,а и другата работа им мирише повече от човешката...абе изобщо отврат!Да не говорим за бълхите и всичко останало,което оставят след себе си!
Виж целия пост
# 6
Нямам нищо против детето ми да се изпикае до дървото, което преди това е препикано от десетки кучета. Да, няма подходящи чисти и приятни обществени тоалетни, където да си заведа детето. Аз преодолявам гнусотата си и влизам /ако въпросът е спешен/ в преносимите тоалетни към заведението в нашата градинка, но детето си не бих допуснала там!
Колкото до възрастни хора - не ми е приятно да гледам белобради чичковци да си размятат пикалото на видно място. Предполагам, че  и те, като мен, могат да се лишат от кислород за около 1-2 минути и да влязат в обществена тоалетна.
А срането по тревата е най-гнусното нещо, за което се сещам. Дори и да е малко детенце, което не може да се сдържа, нищо не пречи на майката да му събере производството и да го метне в кофата.
Виж целия пост
# 7
Относно въпроса как ще се почувствам ако знам ,че в  двора на ДГ  някой ходи по малка или голяма нужда ще протестирам много сериозно.Макар,че пролетта имахме спортен празник в градината и имахме гостуващи детски градини,та засякох на няколко пъти майки да изхождат децата си на площадката,на която нашата група си играе в пясъка.Направих забележка няколко пъти,но тези госпожи изобщо не се трогнаха,така,че си насочих вниманието към по- приятни случки.
Виж целия пост
# 8
По тротоарите не съм виждала чесно казано....предполагам говориш за изхождането навън на деца, защото надали някой възръстен ще се надупи да си върши работата на тротоара....

Твоето дете също така предполагам още е с памперс....

По принцип децата, мъничките казват в последния момент, че имат пиш....така че е трудно да кажеш, чакай да се приберем миличко, защото до вкъщи ще се е изпишкало в гащите няколко пъти....

Да кажем ако все още си с количка моге да мъкнеш гърне, но ако си без такава, няма как и това да нарамиш.
А и повечето психолози съветват детето да се учи да пишка на различни места, защото после може да има проблем ако да кажем любимото гърне е забравено.

Да не говорим, че по парковете и из града липсва такова нещо като обществени тоалетни...или има 1 някъде си на половин час път....няма дете, което да издържи на такова чакане....ако е на зор.

На въпроса - не се дразня, ако се направи встрани от ходовата част....че то кучета, котки  и кво ли не - домашно и улично пикае и ака на всякъде...децата са ми най-малкия проблем....

Лично моето - като има да пишка го отвеждам поне на метър-два-три в страни от алея, площадка или каквото там е, близо до храсче и пишка, на вън не ака...то и в къщи трудно ака, навън надали скоро ще се случи изобщо.....ако го правише, щях да го събирам и в кофата....поне такива има доста.
Забелязвам го, че все по-дълго издържа навън, та често се случва да се изпишка преди да тръгнем в къщи и после чак като се приберем.
Но ако навън се случи не правя драми.....и буркани за урина не нося....

Виж целия пост
# 9
Чудя се напоследък аз ли съм повредена... точно срещу балкона ми има ДГ. Аз съм пушачка, пуша на балкона, та честичко я наблюдавам - по всяко време на денонощието. И знам, че тя честичко се употребява за безплатна обществена тоалетна. Къде от "закъсали" шофьори, спиращи, за да се облекчат, къде от хлапета, намиращи за твърде досадно да спрат играта, за да потърсят 00... Та какво мислите за това човешко поведение?
Така и така ги виждаш всекидневно, хващай някой телефон или камера, ако имаш и записвай. Прати ги в някоя медия, ще ти се зарадват. бТВ имат такава рубрика специална "Аз репортерът". Тъкмо е възможно да намалеят подобни простащини, след като знаят, че ще ги изтипосат в някоя медия.
По темата - да, дразня се.
Виж целия пост
# 10
Моето дете пишка върху тревата в градинката. Тревата е оградена, така че  там децата не играят. Има заведение до градинката, но тоалетната е толкова миризлива, че не бих влязла вътре. От друга страна не мога всеки път да се прибирам до вкъщи, за да ползва детето тоалетната. Не смятам, че съм невъзпитана.
Виж целия пост
# 11
Моето дете най-редовно пишка зад борчета и храсти. Винаги имам в чантата найлонова торбичка за акане. Ака в пликчето, връзвам го и го изхвърлям в най-близкото кошче, което често е на повече от 200 м. Не ми е малко детето, на 5,5 г. е, но не се сещам как да го накарам да стиска до нас. 22 кг. е, тежи ми вече да я държа над някоя опикана тоалетна чиния /в случай, че има заведение наоколо/.
Виж целия пост
# 12
Чудя се напоследък аз ли съм повредена... точно срещу балкона ми има ДГ. Аз съм пушачка, пуша на балкона, та честичко я наблюдавам - по всяко време на денонощието. И знам, че тя честичко се употребява за безплатна обществена тоалетна. Къде от "закъсали" шофьори, спиращи, за да се облекчат, къде от хлапета, намиращи за твърде досадно да спрат играта, за да потърсят 00... Та какво мислите за това човешко поведение?
Така и така ги виждаш всекидневно, хващай някой телефон или камера, ако имаш и записвай. Прати ги в някоя медия, ще ти се зарадват. бТВ имат такава рубрика специална "Аз репортерът". Тъкмо е възможно да намалеят подобни простащини, след като знаят, че ще ги изтипосат в някоя медия.
По темата - да, дразня се.

За съжаление се случва най - вече по здрач, фотоапаратът ми не е достатъчно добър - бях снимала едни чичковци - ами всичко чудесно, ама струйките, дето си минават през решетките, не се виждат. Пък и се опитвам да спирам цигарите... Само че това, че аз няма да пуша и да ги гледам няма да ги накара да разредят вандалстването, нали? И, честно казано, дали лайното е от чичко или детенце, ми е все едно, като стъпя в него.
Виж целия пост
# 13
Да, дразня се изключително много. Особено, когато става въпрос за деца. Около нас всички тоалетни са съвсем чисти, просто защото са в заведения. Плащат се, но не е кой знае какъв ужас. И въпреки това половината деца в градинката си вършат работата в тревата. Говоря за големи деца - от 4-5 години нагоре. То е ясно, че 2-3 годишно няма да стиска до вкъщи, но големите?
А за мъжете просто думи нямам. Има няколко места, преминаването покрай които е убийствено.
За съжаление е въпрос на възпитание.
Виж целия пост
# 14
Не се дразня от малките дечица ....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия