Помощ за торта

  • 900
  • 9
Здравейте!
Мъжът ми има рожден ден във вторник. Искам да го изненадам с хубава торта, която да направя почти сама. Прегледах с търсачката повечето рецепти за торти, публикувани тук, събрах идеи и сега имам няколко въпроса.

Тортата ще направя с готови блатове, тъй като ме е страх да не се изложа за пореден път.   Weary
Избрах два крема - ванилов и шоколадов, които ще мажа между блатовете. Глазурата също искам да е шоколадова. Украсата ще я измисля някак на място. Та ето ги въпросите:

1. В кремовете да сложа ли желатин, за да не се сплеска тортата? Ако да, има ли някакви точно определени пропорции /да не стане прекалено желиран, искам просто да е достатъчно гъст, за да не се разлива/.
2. Как да направя глазурата? С разтопен шоколад и масло или как?  smile3506

Благодаря предварително за помощта!  newsm51

Съжалявам за тъпите въпроси, но наистина съм много неука в тази област. Срамота  Embarassed
Виж целия пост
# 1
Здравей Ина !  Grinning
Аз вече два пъти( втория - сега в понеделник за РД на мъж ми  Grinning ) правя една торта , изключително лесна , просто няма начин да се изложиш или да изпортиш нещо Laughing , даже и да искаш . Имам я от Хондичка .  Grinning
Давам ти рецептата , като в нея има глазура и всъщност дава отговор на 2рия ти въпрос . На другия не мога да отговоря , защото съм по - боса може би и от теб  Confused  Grinning

* Мерките в оранжевоса си мои . Така я правих втория път , защото с оригиналните ми беше много сладка . И даже я правих в двойна доза и нищо не спада , не се смачква , абе супер проста работа .  Grinning

 Торта "Крем а ля крем"

Продукти:
Блат:
1 пакет шоколадов пудинг "Paradies creme" на д-р Йоткер (оригиналната рецепта е с друг, но в Бг този се намира);
6 яйца (аз сложих 5);
6 с.л. захар  / 4 с.л.

Крем:
1 пакет ванилов пудинг "Paradies creme" (аз ползвах ягодов поради липса на ванилов), 3/4 ч. мляко, 250 мл течна разбита сметана (напр. "Hopla") / или  125 сладка + 125 готварска сметана

Глазура:
100 г шоколад (в оригинал - черен, аз използвах млечен), 100 г масло, 2 с.л. захар / 1 ч.л. захар, 2 с.л. вода, 2 с.л. бренди (може и без него) ,  2-3 с.л. т. Сметана( готв. )

Приготовление:
За блата: Разбиваме белтъците със захарта, после добавяме жълтъците и продължавайки да бием, добавяме шоколадовия пудинг. Пече се около 30 мин. при 180 градуса, във форма с диаметър 26 см.

За крема: Разбиваме ваниловия пудинг с млякото, смесваме с разбитата сметана.
Изстиналият блат се намазва с крема.

За глазурата: Захарта се разтапя във водата на слаб огън. Добавят се брендито и шоколадът. Когато шоколадът се разтопи, се прибавя маслото. За да не се втвърди прекалено глазурата, може да й се добави малко течна сметана.

Когато глазурата поизстине и се стегне малко, се излива върху крема и тортата се слага в хладилник. Както вече написах, е добре да престои в него поне една нощ. Украсява се по желание с кокосови стърготини, захарни пръчици и пр.

снимка
Виж целия пост
# 2
Morena, благодаря ти!  newsm20
Тази рецепта е точно за неуки готвачи като мен  smile3521.
Ей сега ще я копирам и в понеделник запрятам ръкави. Да ти кажа, аз за всеки случай ще си купя блатове и ако не се справя, ще си ги използвам тях  newsm53.
Благодаря ти още веднъж! Стискай палци да зарадвам любимия!  smile3503
Виж целия пост
# 3
А за по-лесно (пък и да спестиш купуването на блатове  Wink) можеш да смелиш в комбайна шоколадови бисквити и да ги объркаш с размекнато масло/маргарин. Сместа я изсипваш в тортената  форма и я натъпкваш хубаво с лъжица. И отгоре перваш кремчето. Лесно и вкусно   chef
Успех!
Виж целия пост
# 4
хм, може да я направя триетажна   Laughing
първи ред - натъпкани бисквити
втори и трети ред - блатове  Thinking
Виж целия пост
# 5
Ами аз не бих добавяла други блатове  Crossing Arms . Тя си е хубава с тези . Много е лека .
Както си решиш , разбира се !  Grinning
Стискам палци да го шашнеш мъжо !  Grinning
Качих снимка и на втората торта - с двойната доза .
Тя е ред блат , ред крем , блат , крем ,  глазура .
Виж целия пост
# 6
Morena,  smile3501 тортата изглежда супер!
Надали ще сложа други блатове. Аз дали и с тези ще се справя, пък съм тръгнала други да слагам  newsm62
Благодаря момичета! Като я направя, ще пратя по едно виртуално парче да я пробвате  smile3503
Виж целия пост
# 7
Ето ти пък от мен още два варианта тук и тук за украса на същата тортичка, от която по-лесна май няма!  Simple Smile

Този път НЯМА НАЧИН да се изложиш! Само ще обереш овациите!
Весел празник!
Виж целия пост
# 8
След малко отивам да купя продуктите  newsm53
Благодаря още веднъж на всички! newsm51
Утре очаквайте включване!   chef Crazy  bouquet
Виж целия пост
# 9
Момичета, много ви благодаря!!!
Тъй като не можах да реша на кой вариант да се спра, направих комбинирана торта  Laughing
Нарязах блатовете във формата на сърце, наредих ги, намазах ги с два вида крем, които редувах, обмазах тортата отвсякъде с тях и натроших един готов блат на много ситни трохи. С трохите "запечатах" тортата отвсякъде, накрая я залях с глазурата и я украсих. Стана много красива и страшно вкусна!  Grinning
Цялото семейство беше очаровано. Дори децата казаха, че е по-вкусна от купените торти. Много съм щастлива!  Flutter
Благодаря на всички за помощта. Съжалявам само, че нямах цифров апарат, за да я снимам. Но следващият път ще се погрижа и за това.
Благодаря!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия