КАЧЕСТВО ИЛИ КОЛИЧЕСТВО НА КЪРМАТА?

  • 1 569
  • 5
Привет.Имам въпрос относно храненето на кърмачката,а именно-върху качеството или върху количеството на кърмата се отразява начинът ми на хранене?Мисля,че като количество,кърмата ми е достатъчно(след първите 2-3 засуквания потича сама),но от друга страна след 2 часа бебо пак  е гладен.Като цяло храненето ми не е мн. качествено(понякога го пропускам,а и мн.обичам сладки неща) EmbarassedПритеснявам се дали,въпреки че имам кърма,успявам да снабдя бебето си със всички необходими вещества.Негово сладурско величие е на 5(почти)м. baby_neutral Grinning
Виж целия пост
# 1
Нината, кърмата си е кърма, няма нехранителна.(най-вероятно това те притеснява, защото това е широко разпространен израз в България, който е напълно безмислен) За съжаление често използван дори от лекари и педиатри...

Относно кърменето през два часа......моя Мъри сука до 1,8 год през два часа денонощно нон-стоп. После тръгна на ясла...
Кое те притеснява, по-краткия интервал от обикновено ли? Ако е това, е възможно да сте в Бум на растеж или т. нар. Лактационна криза, виж тази статия: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186
Та, моя син през лактационните кризи сучеше през час...

Храненето на кърмачката се отразява главно на самата нея, на някои им се отразява доста добре, на други никак. Аз съм от вторите-слаба съм като скумрия, независимо какво и колко тъпча, за сладки неща да не говорим...
За качеството на кърмата - в кърмата се съдържат всички необходими на бебето хранителни вещества, минерали, витамини и т.н. Защото, например, ако не консумираш в периода на кърменето сирене, мляко, кашкавал и др. храни с високо съдържание на калций, кърмата си набавя калций от твоето тяло. Така, че едно време (имам предвид мноооооого отдавна, по време на турското робство, кризи и народен глад) е имало жени с доста развалени зъби заради многото раждания, кърмене и гладуването...Но са кърмели до 3 години децата си(стига да не родят преди това следващото Wink
Не ми казвай, че я караш само на хляб, вода и вафли...
Щом си хапваш в рамките на нормалното, всичко е наред. Имам предвид все пак ядеш различни неща, нали - както казах - сиренце понякога, плод понякога, сега е сезона на зеленчуците, не може да не ядеш по една салата на ден, я домат, я краставица... Ето, то се събира разнообразна храна.
За количеството на кърмата - влияе се главно от това колко често се изсуква гърдата. Колкото по-често се изпразва една гърда, толкова по-често се пълни. Това е принципа - според търсенето е предлагането. Ако бебето започне да суче по-често - кърмата се увеличава, ако започне да суче по-рядко(през по-голям интервал)-кърмата намалява.Това е естественото отбиване. На второ място лично аз поставям фактора стрес или по-точно доколко майката е лабилна и податлива на външни влияния от разни роднини и т.н. И на последно място слагам храната и водата. Желателно е да се пие по 1,5-2 л. вода на ден, но лично аз не съм можела да изпия повече от няколко чаши за цял ден, общо ми се събира към 0,5-0,8 л. дневно, просто не ми се пие и не ми се е пиело никога повече вода. Е, желателно е и да се хапва екологично чиста и природосъобразна храна, но всъщност всеки яде каквато има. Лично аз никога не съм отдавала значение на храната - яла съм винаги това, което ми се яде-това е.

Така, че да те успокоя - ти даваш всичко необходимо на бебето си, не се притеснявай. И като качество, и като количество. Сега бебето ти като суче по-често "казва" на тялото ти, че му е нужна повече кърма. Това ще трае няколко дни, после всичко ще е както преди. Така, че спокойно си кърми толкова често, колкото поиска бебо. А между другото той досега през какъв интервал е сукал, че толкова притеснено пишеш, че след два часа е гладен?
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти,ludmilana за изчерпателния отговор   bouquet.Притеснява ме не толкова честотата на кърменето(а и ти напълно ме успокои в това отношение),колкото въпроса със захранването  по-точно,препоръките на педиатърът ни.Още на 4м. ми каза да започвам зеленч. пюре,а днес,след като се оказа,че за2седм. е наддал само20гр.-и месните Shocked.На мен ми се ще да не избързвам и бих го направила ако знам ,че всичко ще е наред.Това,което най-много ме обърква е,че не срещам разбиране.Досега винаги стриктно съм следвала съветите на педиатъра и ми е малко гадно,че тук не сме на едно мнение feeding.
Виж целия пост
# 3
Ами смени го този педиатър, аз така направих с моята, сега си имам педиатърка, която подкрепя кърменето, с нея имахме абсурдната ситуация на 1 г. да й се оплаквам, че детето седи основно на кърма и не почти не яде твърда храна, а тя ми отвърна с думите - "Умно дете!"
Виж целия пост
# 4
Ами смени го този педиатър, аз така направих с моята, сега си имам педиатърка, която подкрепя кърменето, с нея имахме абсурдната ситуация на 1 г. да й се оплаквам, че детето седи основно на кърма и не почти не яде твърда храна, а тя ми отвърна с думите - "Умно дете!"
Много правилно,
А ти можеш по късно да го захраниш но то пак да иска да суче, по натам някак не го правят от глад а  просто искат нежност  и близост, и като им стане скучно и дай да сучем, това не значи че кърмата ти е нехранителна или недостатъчна,
А за педиатъра като ти каже ти даваш ли това или онова, ти му кажи че още не, или че си пробвала но се е отказало от бебето, и така до следващия път  Peace
Виж целия пост
# 5
Лелееее, ама ти всяка седмица ли го теглиш?
За разлика от тебе, аз не съм послушала нито един съвет на педиатърката ни.
Например, нейните съвети - кърмене не по-често от 3 часа.Ами ако я бях послушала, нямаше да кърмя 2,6 год...
Да заменя нощното кърмене с вода когато наддаде 1,2 кг също не съм слушала...
Сокчета на 45-тия ден също не съм слушала...
Да му забелвам пишката също не съм слушала...
Захранването 4-ти месец също не съм слушала, захраних на 6,5 мес., месно дадох след 7-мия
Те си пеят старата песен, керванът си върви...

А детето ти как се чувства, по-неспокойно ли е отпреди, много ли реве, изобщо, ти как мислиш, гладува ли? Щото майката най-добре си усеща детето. Но без да гледаш кантара, ако нямаше нито един кантар където да го теглиш, а само ей така според неговото състояние как го определяш?
Напишкани ли са всичките му памперси, ака ли си както обикновено(щото ако почти нищо не влиза, няма и какво да излезе)
Имай предвид, че по времето на Бума на растеж е нормално бебето да иска да суче по-често. Сега е момента да си решиш искаш ли да го кърмиш по-дълго или искаш да го отбиваш бавничко и постепенно.
Ако искаш да кърмиш по-дълго, даваш му да суче винаги когато поиска, колкото и често да е това. Така ще се увеличи кърмата.(не знам дали си заместила вече кърмене или даваш пюре само между кърменията).
На твое място със сигурност не бих дала месно пюре толкова рано.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия