Мазната кожа и......

  • 11 755
  • 100
    Уж се води,че при мазните кожи бръчките са последен проблем,но........и той за съжаление присъства!
    По начало мазната кожа често има склонност към акне.Обикновено за борбата(превенцията) с него се използват силно изсушаващи продукти,съдържащи алкохол,които дехидратират кожата и създават предпоставка за появата на бръчки.
    Скоро,от една форумка разбрах,че отгоре на всичко,бръчките при мазната кожа се получават по-дълбоки,отколкото при сухата.
    Искам да запитам форумки с такава кожа.Освен това и форумки,които разбират от козметиката или дерматологията.......Как да се грижим за мазната кожа?Как да съчетаем грижите против пъпки с грижите против бръчки,при условие,че не можем да използваме тежки и мазни кремове,масла и маски?
Виж целия пост
# 1
Не съм с мазна кожа ,но ще се разпиша.... Simple Smile
Измиването и почистването на кожата е най съществената част при поддържането на една кожа,хубаво е това да не се прави със силно изсушаващи продукти,те са за много млади кожи и с изразен проблем на акне.
Хумата е чудесно средство за измиване и поддържане на здрав вид на кожата(има страхотни маски от хума)седефените трици също....,след което добър тоник, без алкохол и разбира се качествен хидратиращ некомедоносен крем.
Виж целия пост
# 2
Най-добре да се консултираш с дерматолог. Мисля, че ще ти даде най-адекватните съвети, а и ще ти изпише козметика, която да е съобразена с твоя тип кожа. Peace
Виж целия пост
# 3
  Засега следвам съветите на моя дерматолог,но.....не съм очарована от това,как се развиват нещата. Sad
  За хумата.....Тя определено действа изсушаващо,поне върху моята кожа.
  Продуктите против акне,говоря по-скоро за лосьоните,всичките те съдържат алкохол.Просто не познавам такива,които не съдържат.
  Химичния пилинг,който съм правила по съвета на дерматоложката ми,се оказа нож с 2 остриета.Даже имам подозрения,че до някаква степен той провокира по-бързото остаряване на кожата.
Виж целия пост
# 4
  Засега следвам съветите на моя дерматолог,но.....не съм очарована от това,как се развиват нещата. Sad
  За хумата.....Тя определено действа изсушаващо,поне върху моята кожа.
  Продуктите против акне,говоря по-скоро за лосьоните,всичките те съдържат алкохол.Просто не познавам такива,които не съдържат.
  Химичния пилинг,който съм правила по съвета на дерматоложката ми,се оказа нож с 2 остриета.Даже имам подозрения,че до някаква степен той провокира по-бързото остаряване на кожата.

Пробвай друг дерматолог.
Опитвала ли си да изчистваш лицето единствено с трици? Те не изсушават или омазняват кожата. Изчистват нечистотиите и обновяват епидермиса.
И аз не съм чувала за козметика за акне, която да не съдържа алкохол или някакви киселини.
Химичният пилинг е иключително тежка процедура за кожата. Моя приятелка си прави, понеже има доста акне, мазна кожа и т.н. и едно, че ефект нямаше - акнето си продължи, едно, че не трябваше да излага кожата си на слънце за цял месец и се мажеше с какви ли не слънцезащитни.
Пробвай пък да използваш козметика за нормална кожа, знам ли... или никаква козметика... newsm78Нямам идея.
Козметиката за мазна кожа я изсушава, за суха пък я омазнява...
Трябва и драстично да намалиш мазните и сладки храни на всяка цена!
Виж целия пост
# 5
и аз съм с подобна кожа и се записвам да следя  Peace
Виж целия пост
# 6
Малко извън темата, но като стана въпрос за мазна кожа, някой да ми каже средство за свиване на порите ?
Виж целия пост
# 7
Малко извън темата, но като стана въпрос за мазна кожа, някой да ми каже средство за свиване на порите ?
Правя си маска на лицето с белтък и лимонов сок.Седи 10-15 мин. и се измива с хладка вода.После обтривам лицето с тампон с розова вода.

Иначе за почистване на кожата  измивам с трици.
Виж целия пост
# 8
От кои трици си купуваш?
Виж целия пост
# 9
Аз отдавна спрях да използвам продукти специално за мазна кожа. Предпочитам тези за нормална към смесена, или просто купувам матиращи продукти. Два пъти в седмицата почистваща маска. Веднъж в седмицата подхранваща. Веднъж в месеца пилинг, ежедневно почистване с по-меки продукти, тоник за чувствителна кожа вместо за мазна и добър дневен хидратант за лятото. Слънцезащитния крем е задължителен за мен, никаде не излизам без да нанеса такъв върху дневната грижа.
 Зимата ще ставам на 28г. и открих, че няма как да се погрижа адекватно за нуждите на кожата ми, ако ползвам само продукти за мазна кожа. Гледам да съчетавам нещата.
В момента видът на кожата ми е по-добър от колкото преди две-три години. Доволна съм.
Виж целия пост
# 10
От кои трици си купуваш?
Всякакви съм ползвала,но най-добри за мен са кестеновите...
Виж целия пост
# 11
Имам чувството,че от продуктите за мазна кожа още по-вече се влошава състоянието. Така,че ползвам тези за нормална Peace
Веднъж месечно на козметик почистване, пилинг, подхранваща маска и за около очи специална маска.
Ежедневно почистване и тонизиране+крем/дневен и нощен/ Веднъж седмично вкъщи маска с глина Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Кестеновите,но на коя фирма са най добри,защото пазара е залят с тях? newsm78
Аз купувам на Клеопатра хумата и триците....и седефените на Христина.
Виж целия пост
# 13
Има и по-"меки" лосиони за проблемна кожа, не всички са с алкохол Peace
Виж целия пост
# 14
Кестеновите,но на коя фирма са най добри,защото пазара е залят с тях? newsm78
Аз купувам на Клеопатра хумата и триците....и седефените на Христина.
Peace Peace Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия