СОТ?

  • 13 717
  • 18
Извинете ме ако има такава тема, но имам проблем с търсачката Simple Smile
Моя въпрос е следният-имате ли някакви впечатления относно СОТ-а за физически лица?
Нанасяме се в ново жилище и все още текат довършителни работи и блока е с отворени широко врати,та се чудим как да се презастраховаме въпреки че 100% сигурност няма.Дилемата е между 2-а допълнителна врата или СОТ?
Предимствата и недостатъците май, че са по равно и от двете страни,но пък ми се ще да чуя и други мнения по въпроса Mr. Green
Виж целия пост
# 1
СОТ се плаща всеки месец, а вратата е еднократна... Знам ли  newsm78
Виж целия пост
# 2
Ние сме с 2 врати и СОД и пак не съм напълно спокойна, то вече какво ли не измислиха... Аз съм за СОД, което е различно от СОТ, СОТ (Сигнално-охранителна техника) е само да си имаш алармена система, а СОД (Сигнално-охранителна дейност) ти реагират и патрули. Могат да ти разбият и двете врати, да пази господ, но ако имаш СОД поне ще знаеш, че още на 1-вата врата някой ще реагира и ще се разминеш само с това. Месечната такса на повечето фирми е 20лв. за домове, къде не си ги дала? Аз бих си вързала гащите, както съм и направила Wink
Виж целия пост
# 3
Със СОТ сме май. Ама ни идват патрули. Хвърли ме в размисъл. Сега ще ида да видя какво пише на лепенката на първия етаж.
По темата - СОТ, СОД и т.н. е по-добрият вариант. Защото у съседите на два пъти влизаха през прозореца на втория етаж, при нас само пробваха, но накрая си минаха културно през вратата.  Whistling След тази случка вече не разчитахме на вратата-чудо, която имахме, и чинно се вързахме към охранителна фирма.
Виж целия пост
# 4
Ние сме на 3С СОТ (при които идва патрул на всяка аларма), защото те ми дадоха 3 минути за реагиране. Много съм спокойна, като се нанесем ще взема и 2 паник бутона, защотот къщата ни е голяма, на един етаж, а мъжа ми работи до късно.

Иначе имаме и застраховка, за да сме мега спокойни.
Виж целия пост
# 5
... Аз съм за СОД, което е различно от СОТ, СОТ (Сигнално-охранителна техника) е само да си имаш алармена система, а СОД (Сигнално-охранителна дейност) ти реагират и патрули.


всички СОД/СОТ фирми имат партули, абревиатурата и значението са различни, но услугата - не

При избор на фирма разпитайте за числеността на патрулите, за най-близкия пост, и оборудването на екипите.
От опит - обират магазин, стоянката на патрула на сто метра, алармата не сработва, не дава сигнал в офиса, екипа вижда всичко, но не реагира - е как да реагира като няма сигнал......
Размонтирам сама собствена аларма, след около 45 мин се позвъни на врата да ме питат дали имам някакъв проблем......45 мин.....и още много подобни небивалици мога да споделя.
Виж целия пост
# 6
Аз съм за СОТ, СОД или каквото и да е. Ако и фирмата е качествена и патрулите си вършат добре работата, почти е сигурно, че си заслужава. Само като пример - преди няколко години пътуваме за чужбина за 20 дни. На 5-я ден телефонът ми свъни и от сот-а казват че има аларма. Отиват на място и сварват първата врата разбита. Втората не са успели крадците да я отворят. Е, избягали са като са чули че писва сирената и добре за тях, че тия нашите като спипат на място първо бият и после питат. Въпросът е в това, че ако го нямаше сот-а, щяха да си задигнат всичко спокойно че и да живеят у нас докато се върнем.
Виж целия пост
# 7
По-горе беше споменато за месечна такса от 20 лв. за услугата.....а някакви първоначални такси за самото включване има ли?
Виж целия пост
# 8
Да, трябва да си платиш техниката - датчици, клавиатура, кабели, предавател... Зависи колко ти е голямо жилището, колко стаи имаш и т.н.. Аз живея в триетажна къща и имаме датчици от мазето до 3-тия етаж, както и 4 клавиатури. Приблизително  1 датчик струва около 10-15 долара. Една клавиатура около 90-100 долара, кабела незнам колко беше. Абе ние за включването дадохме доста май към 2 000 лв, но пак ти казвам че е голяма къщата и това са доста стаи, а и по стълбите. За апартамент ще е къде къде по-малко.
Виж целия пост
# 9
Аз не помня за първоначалната такса newsm78, преди повече от 10 години го инсталирахме. Иначе да - различните устройства имат различни цени, тръгни по фирмите, хем ще се информираш за условията, цените и разни подробности, които те интересуват и ще си направиш избора. При всички положения обаче се насочи към фирма, която има екипи за реагиране, а не просто да сложиш техниката. Практиката показва, че само сирената почти никого не плаши.
Виж целия пост
# 10
То ако е само за сирената, май от всяка железария може да се купи някаква такава псевдо аларма и сам да си я монтира човек  Wink
Виж целия пост
# 11
Мен ако питаш, да не дава Господ, да ти се случи този ужас да влезне някой в дома ти. И жива охрана да имаш отпред пак не е гаранция, че ще те подминат! Много е страшно! СОТ-а ми дава някаква сигурност и въпреки това пак не съм на 100 % спокойна за себе си и дома си!
Виж целия пост
# 12
Мен ако питаш, да не дава Господ, да ти се случи този ужас да влезне някой в дома ти. И жива охрана да имаш отпред пак не е гаранция, че ще те подминат! Много е страшно! СОТ-а ми дава някаква сигурност и въпреки това пак не съм на 100 % спокойна за себе си и дома си!

Естествено, че е така, няма спор! Но 20лв на месец ми се струва съвсем разумна цена да успокоя поне съвестта си, че съм направила нещо да защитя дома си.
Което ме навежда на една друга мисъл - застраховаме къщите си, колите и какво ли още не, а изключително рядко си правим застраховки живот или злополука newsm78 .... Не е ли парадокс?
Виж целия пост
# 13
Нали знаеш, че при българина нещата са малко след дъжд качулка. На времето, 97 година, си застраховахме колата след като ни я откраднаха и после върнаха чрез откуп. После всяка следваща кола беше задължително като я купим да мине първо през застраховател. Сложихме си СОТ едва след като влезна крадец... Мъжа ми след като му се случи инцидент в работата си направи застраховка за злополуки... и т.н..
Виж целия пост
# 14
А в договора със СОТ-а има ли клауза за възстановяване на щети от евентуална кражба?
Ние не сме със СОТ, но имаме жива охрана и в договора пише, че фирмата възстановява сумата за откраднатото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия