Нормално раждане след секцио

  • 1 582
  • 2
Здравейте Д-р Мазнейкова,
Бих искала да Ви попитам какви са основните предпоставки за вагинално раждане след две секцио операции.  Аз имам направено секцио преди 4 години-за съжаление бебенцето ми почина и второ секцио преди 2 години- благодаря на Бог имам здраво детенце. Интересува ме възможно ли е нормално раждане в близките години, какви са предпоставките за това и евентуално към кого да се насоча, защото живея в провинцията.
Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Нормалното раждане след Цезарово сечение крие риск от разкъсване на маточната стена на мястото на предишния разрез. Това е основното опасение на лекарите и повечето избягват да водят такъв тип раждане след Цезарово сечение. Важно е разбира се, какви са били индикациите за предишните Цезарови сечения. Добре е да минат поне 2,5 години от предишната операция за да планирате такова раждане, което е добре да стане в някоя от специализираните болници.
Виж целия пост
# 2
Благодаря Д-р Мазнейкова за отговора,
Индикациите за първото секцио бяха седалищно положение на бебето, а за второто секцио че няма 2 години от първата операция.
Бихте ли ми препорачали специализирана болница за следене на бремеността, защото съм от провинцията.
Благодаря Ви предварително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия