помощ в разпределението на дневна+кухня

  • 15 920
  • 51
Здравейте,
 досега само ви четях и събирах различни идеи/ които определено си струват/.
За момента не можем да разчитаме на дизайнер и затова се обръщам към вас с молба за малко помощ. Никак ме няма в обзавеждането - като го видя готово - харесвам или не. Направих примерна схема - и нещо куца в нея... - не мога да разбера какво???   newsm78
По принцип държа първо на функционалност и после на естетика.
Така, че очаквам много критики  #2gunfire

Поздрави и лек ден
ето и снимките
http://foto.bg/data/500/1_10.jpg
http://www.foto.bg/data/500/medium/2_10.jpg
http://www.foto.bg/data/500/medium/3_9.jpg
http://www.foto.bg/data/500/medium/4_2.jpg
Виж целия пост
# 1
На мен не ми харесва , че всичко - кухня , трапезарна маса и ниска мебел е струпано в единия край на помещението.Не мога да преценя размерите на стаята , но ако позволяват бих разменила местата на телевизора и ниската мебел.Според мен по-добре може да се разгърне холовата гарнитура с ниската маса , ако не са сбутани до трапезарната част.Освен това , ако телевизорът е в ъгъла до прозореца , ще имаш поглед върху него и от кухнята.Някои обичат да разнообразяват готвенето с попоглеждане на сериали , новини  т.н..Бих махнала и малкия бар плот , който затваря и без това малката кухня.А като отвориш хладилника се прекъсва всякакъв достъп до кухненския бокс.
Но това си е мое мнение , може би ти имаш своите съображения.
Виж целия пост
# 2
дай размери на голямото и на малкото помещение!
Виж целия пост
# 3
Бих сложила котлоните до комина, под тях печката, независимо, че няма да е симетрично до тях хладилника.
Отдругата страна на комина миална, след това единично които, не бих сложила този триъгълник напред, стеснява мястото... бих стеснила и плота(където сега е хладилника), ако не са предвидени ел уреди там
.. и ако позволявт възможностите бих сложила една плъзгаща се врата (цялото рзделено на 2, като неподвижното да е там, където сега е барплота)...
Виж целия пост
# 4
Здравейте, много сте бързи! Simple Smile
Благодаря ви за включванията!
Отговарям веднага:
Цитат
Не мога да преценя размерите на стаята , но ако позволяват бих разменила местата на телевизора и ниската мебел
Вратата на терасата се пада от тази страна - на телевизора - т.е.- не мога да ги наместя в този край. Определено съм съгласна че всичко е струпано в единия край - но как да избягам от това!!! - не мога да местя вратата на терасата

Цитат
Бих сложила котлоните до комина, под тях печката,...........бих сложила една плъзгаща се врата (цялото рзделено на 2, като неподвижното да е там, където сега е барплота)....
Къде ще е мивката?, а хладилника? - може би не си представям много добре.......
А ако се сложи врата - си мисля че нищо не мога да побера в тази малкааа кухня.

Ето и размерите
http://www.foto.bg/data/500/medium/razmeri.jpg



Виж целия пост
# 5
комин          мивка единична (пак около 45, 60 см със запас до комина)  миална(45 см)     шкаф 35 см |
                                    предлагам по-широк шкаф с по-тясна врата за да се ползва мястто което се застъпва                  | <- stena
печка                                                                                                                                                           |
с опряни                                                                                                                                                      |
в комина                                                                                                                                                      |
котлони                                                                                                                                                       |

хладилник                                                                                                                                                    |                                                                                                                     
-----------------------------------------------------------
                                                                          -----------------------------------------------------------------------          - плъзгаща се врата

"отказвам се" единия ред шкафове e ще стане по-широко или шкафовете трябва да са с дълбочина 35 см

Виж целия пост
# 6
На мястото на холовата гарнитура бих разположила нашироко трапезарийната маса, меката мебел - на мястото на онова сиво нещо на срещуположната стена /може би е секция с телевизор?/, а телевизорът бих сложила на празната стена до кухненския бокс - така ще може да се гледа и от масата за хранене, и от холната част. Кухненския бокс е прекалено малък /1 м. между двата реда уреди е доста сбутано/ - не може ли да измислиш друго разпределение? От скицата не става ясно как точно са подредери уредите и какви са размерите на бокса.
Виж целия пост
# 7
Щях да ти предложа да слижиш ъглов диван ,там където е телевизора,но видях че има врата,може би само един по-малък диван,а телевизора да изместиш на мястото на диваните,за да се вижда и от кухнята,както ти е дала идея Диди,иначе наистина става струпване на мебелите в единия край.
Виж целия пост
# 8
нямаш много голям избор - така както си го предвидила е горе-долу добре,но...както казва ***Диди*** ще стане голямо претрупване!
друг вариант-ако няма да използваш мокрото,можеш да му махнеш стената и там да съчетаеш кухня+трапезария
Виж целия пост
# 9
Може да пробваш с вграден аспиратор, за да си имаш повече шкафове.
Виж целия пост
# 10
В такова помещение бих се лишила от трапезарна маса.Не е най-удобният вариант,но е за предпочитане пред отрупана с мебели стая.И ако много държа да има бар,бих поръчала нещо по-ефирно.Всъщност нашата дневна е малко по-голяма от твоята и точно заради липса на пространство останахме без трапезарна маса,храним се на холната,нищо,че е ниска.А и на пазара има изобилие от холни маси,които могат да си сменят височината.Барът ни е Г-образен,само плот и крак-нищо повече,служи по-скоро за акцент и за разделителна линия между кухнята и хола.

За кухнята бих се спряла на продълговати,но по-тесни горни шкафове,с вграден аспиратор.Не бих сложила ъгловия шкаф над бара.Ако не трябва да се скрие нещо под другите ъглови шкафове-горен и долен ред,също няма да затворя така и без друго малкото пространство.
Виж целия пост
# 11
Съжалявам,че не умея да боравя с такава програма.Но ти предлагам решение-начертай го,преди да го отхвърлиш.Пък ако ти хареса-дай да го видим.Най-зле е кухнята.Затова предлагам това което е нещо като бар-плот да се вдигне да тавана-с този си размер.Визуално ще отдели част от кухнята,а отвътре ще бъдат шкафове и чекмеджета-предостатъчни.Но всичко начертано като подредено до  и на стената на мокрото помещение-да го няма.Само хладилникът-няма как- ще остане,но изнесен максимално близо до мивката.Така ти се отваря пространство пред печката.Там разстоянието сега е 1 метър.Вратичките на фурните са около 50 см.Като отвориш фурната..........И ако начертаеш моето предложение,за да имаш плот за действие след хладилника-обърни мивката .Т.е. коритото да е в ляво,а крилото в дясно.Мръдни котлоните-както ти е удобно,но да остане плот за работа с нормални размери.По правилата след мивката трябва да имаш пространство за обработка на продуктите.Така,че май ще е добре наляво да се мръднат.Колкото разрешава аспираторът.И смяна на местата на холовата гарнитура и шкафа с телевизора.Нищо че има 2 врати.Имам приятелка с така разположена мека мебел и съвсем не е лошо.
Дълго обяснявах,дано си ме разбрала.
Виж целия пост
# 12
Аз бих махнала бар-плота, очевидно няма място за всичко в тази стая. По-добре разгърни кухнята на стената, шкафовете които са необходими на една кухня не могат да се заменят с нищо друго. А и кухнята се ползва ежедневно, докато гости идват по-рядко. Не знам как бихте се разминали двама души примерно в един метър. Трябва единия да изчака другия да излезе за да си вземе нещо от хладилника. Та, бих си направила една по-голяма кухня, трапезарната маса отива до прозореца, телевизора на стената между маса и кухнята, а меката мебел бих сменила с диван с лежанка отдясно на стената до врата на балкона. Не е хубаво да има мебели по пътя към вратите, обаче тая кухня е супер неудобна според мен.
Виж целия пост
# 13
Наистина според мен варианта с маса, променяща височината си е най- удачен. Идеята за холна маса въобще не я приемам. Една година живяхме така на квартира- отврат. Телевизора си е добре там, ако има възможност гледай да може да се върти, да си го обръщаш към бокса, докато готвиш. Аз бих сложила котлона , фурната и аспиратора там където е твоята мивка, т.е. бих им сменила местата, като шкафовете над мивката бих направила по- леки и стъклени, за да е по- просторно. В момента съм с такъв аспиратор като твоя от снимките, но преди имах телескопичен и работеше перфектно, така че ако ще спечелиш някой шкаф по- добре го смени. Тези са красиви, но за големи кухни /моята е около14 кв. / На мястото на бара бих сложила нещо като декоративна решетка, в никакъв случай плътен и ъгловия шкаф нещо не ми допада, по- добре нещо в съвременния стил- само рафт, може би с осветление под него. Много е лесно акъли да даваш, знам. Успех.
Виж целия пост
# 14
BORI,

не бих заграждала с плот или друга недвижима конструкция.там нещо подвижно от тавана или на височината на плота на кухнята. има решение и за твоята 145/225 кухня. newsm10 newsm10

хладилника ако стои като петно в цветовото решение на кухнята може да го облепиш с подходящо фолио,спрей и т.н.
остава една правоъгълна стая дневна където не виждам проблем.не бих навлязла с кухнята в нея.

съфорумци четете преди да споделяте.BORI, отдавна е дала размерите на помещението Peace
http://www.foto.bg/data/500/medium/razmeri.jpg

за маса за ядене вече има полусгъваеми модели, които ако се наложи стават двойни даже тройни.
аз бих наблегнала на меката мебел и секциите.така е в моето семейство .акцент на комфорта и релакса. никой не се бие да се задържа в кухнята или на масата по столовете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия