колики ли са това?

  • 1 469
  • 26
Момченцето ми е на 23 дни, но от 4 дни постоянно плаче. Мисля че това е от коликите. Гърчи се, изпъва крачета и се изчервява. По цял ден немога да го успокоя.През деня не спи,а вечер малко.Постоянно е в рацете ми.В тези жеги го изпотявам така на раце.Давам му от капките Саб, но си взех и Еспумизан.
Много съм притеснена.Все съм чувала че коликите ги мъчат,но той направо се дере на моменти.Няма и минута спокойствие от няколко дни.
Моля ви споделете ми при вас било ли е така и до кога продалжава.
Чувала съм че при някои деца през определена част от денонощието  коликите ги дразнят и след това се успокояват.При нас е постоянно.Направо ми се свиди като го гледам да се гърчи.
Виж целия пост
# 1
Ахааа, колики, колики. При нас почнаха от втората седмица, продължиха интензивно до края на третия месец и взеха да се разреждат постепенно и де отшумяват. Никакви капки не помогнаха, но ти можеш да пробваш, може нещо да подейства. При нас бяха денонощно, помагаше само гушкане и нагорещена с ютия пелена около коремчето. Иначе нощем клечах на един шезлонг, бебето върху мен по корем и цъках кабелната телевизия. Дано при вас се размине по-леко...
Виж целия пост
# 2
Да Rolling Eyes Много гушкане освен капките Peace
Виж целия пост
# 3
ами да колики ще да са. Много търпение и гушкане. Всичко минава и се забравя Peace
Виж целия пост
# 4
Ох, съчувствам ти в тия жеги как се носите по цял ден... Колики са това. Пробвай когато много силно плаче да го облееш на чешмата с вода или го къпи във ваничка - сега за топлото време е подходящо. Иначе на дъщеря ми й помагаше топла кърпа на коремчето, но в жегите не е много уместно.
Виж целия пост
# 5
Най-вероятно са колики, за съжаление и те като всичко останало са индивидуални за всяко бебе.
Обикновено отшумяват към 3-ия месец.
Виж целия пост
# 6
И ние изкарахме страшни колики,дьржаха ни до 4 месеца и нещо SadНай-силни бяха ве4ер между 20-22 4аса,през деня имахме по рядко.Пла4еше до захласване,имах 4увство,4е вьздух няма да си вземе SadПомогнаха ни капките Инфакол,но ги няма по аптеките,купих ги от една мама вьв форума и сешоара най ве4е Peace
Виж целия пост
# 7
ами да колики ще да са. Много търпение и гушкане. Всичко минава и се забравя Peace

Правилно Peace
Виж целия пост
# 8
Със сигурност са колики. На моети деца им помагаха капките Саб симплекс и топла пелена на коремчетата.
Виж целия пост
# 9
колики са да, гушкай мъничето повече  breastfeeding това определено ще го успокои, на нас ни помогнаха капките Еспумизан пожелавам ви най-скоро да отшумят  Peace 
Виж целия пост
# 10
Коликите трябва да са... Добре си се ориентирала. Браво. Пробвай с капки, а аз ползвах чай Бабезан.
При нас коликите спряха, когато спрях млякото и натуралните сокове. Но трябваха поне две седмици за да се усети разликата. Успех  Peace
Виж целия пост
# 11
Със сигурност са колики. През този неприятен период, на сина ми нищо не му помагаше, нито гушкане, нито капки, нищо. Коликите при него бяха най-силни вечер, а през деня по-леки. Мъжа ми с часове го разнасяше навън на ръце или го возеше с колата, защото аз просто не можех да го слушам как плаче  Sad. Всичко се забравя и даже сега на моменти се чудя какво им е толкова гадно на тези колики, минават и заминават, не са за цял живот  Laughing. Повече търпение ти пожелавам. Както неочаквано са дошли, така и неочаквано ще си отидат  Peace
Виж целия пост
# 12
Това ми е най-лошият спомен от раждането на малкия до сега.Два месеца продължиха и нищо не му помогна Sad.
Виж целия пост
# 13
Колики са, но при нас минаха леко и Еспумизан му помагаше... Опитай с друг вид капки или с някакви чайчета... Добре е, ако се повлияят от нещо, за да не се мъчи детенцето...
Виж целия пост
# 14
И според мен са колики.
Знам, че най-често започват около 30 мин след хранене, но Тони също имаше почти непрекъснато, не само в определени часове, до 4 мес и половина. Нищо не му помогна, освен повечко гушкане и носене на ръце.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия