Обрив след температура?

  • 37 583
  • 25
Прочетох доста теми за обрива след панадола. Обаче пак не ми се изясни дали нашият случай е същият Thinking
Нели преди 3 дни двигна температура. Водихме я на частен преглед и се установи, че е със силно зачервено гърло. Изписа ни нурофен, мултисаностол и хомеопатично. Вечерта вдигна над 39 градуса температура, която освен с леккарства свалихме и с мокър чаршаф с вода и оцет. На следващата сутрин по коремчето й забелязах много много ситни точици, даже не може да се нарекат и пъпки Thinking Първо си помислих, че е реакция от високата темпаратура.
От 24 часа Нели не е вдигала никаква температура. Днес обаче обривът е плъзнал навсякъде по тялото Twisted Evil Нови храни през този период не съм й давала. Нурофен пие за първи път.
Не мога да се свържа с педиатърката, затова първо питам тук Sad
Какво може да ми кажете за обрив след висока температура и дали не е свързано с някое от лекарствата.
Виж целия пост
# 1
знам, че повечето шарки избиват след висока темп.
Освен да те посъветвам да ходиш пак на лекар.
Ако имате шарка ша ти дода на гости Simple Smile Дияна до сега не е карала никакви шарки
Виж целия пост
# 2
Мерси, точно за това си мислех- не знам как трябва да изглежда шарката. Все си мислех, че трябва да са ситни пъпки, а те са червени миниатюрни точки.
А за лекаря- при първа възможност сме там.
Виж целия пост
# 3
Винаги след температура/ дори ,когото не е висока/ и след прием на Панадол, или Нурофен, Вико получава точно такива обриви- започват от коремчето и се разпространяват по раменете и гърба. Преминават за около 4-5 дни, през които му давам фенистил капки, но минават и без тях, ако спра лекарствата.
Виж целия пост
# 4
Ние след 4 дневна висока Т се обринахме по описания от теб начин, но педиатърката ни предупреди, че е възможно. Два дни пихме вит С и калций и всичко се оправи.
Мисля, че обрива е от високата Т.
А при шарките - пъпките са  ясно изразени, не такива ситнички и първо излизат по слабините.
според мен вашето е много далече от шарката Laughing
Скоро да се оправите  Laughing
Виж целия пост
# 5
Мерси много Hug
Аз вече говорих и с Гергинова- купихме фенистил капки, а утре ще я заведа да я погледне все пак.
Поне се успокоих, че не е някаква късно изразена алегия Wink
Виж целия пост
# 6
Според мен много вероятно е да е някоя от шарките. Обривите при различните шарки са различни и започват от различни места на тялото... Идете на лекар да види какъв е обрива..
Виж целия пост
# 7
Описанието прилича на симптопмите на розеола-една от шарките, доста случаи има напоследък. Често педиатрите я бъркат с алергична реакция. Предлагам ти да питаш директно дали не е розеола, ако нищо не каже педиатъра. Обривът е точно такъв - ситни нерелефни петънца (макар понякога да се изявява и като по-едри релефни петна). Минава си без лекарства и мазила за 1-2 дни, не сърби.

Ако е розеола, вече е късно за заразяване при избил обрив - това за АнМари Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Мерси, точно за това си мислех- не знам как трябва да изглежда шарката. Все си мислех, че трябва да са ситни пъпки, а те са червени миниатюрни точки.


Значи ако пъпчиците, които описваш са само по тялото (като ризница), без да са разпространени по ръце и крака може и шарка да е, най-вероятно рубеола.
Може и по личицето да има.
При първа възможност обаче се посъветвай със специалист, аз само мога да предполагам...

А иначе доста майки се оплакват от нурофена, не знам защо, слава Богу рядко се разболяваме, а и сме били с температура само преди появата на една шарка.

Пиши какво е казал педиатъра после.
Виж целия пост
# 9
Връщане се от прегледа. Според лекарката определено е реакция  (примерно от нурофена). Почти изключи розеолата като вариант, защото " не били толкова концентрични петната при нея" . Биха й една бърза инжекция- буквално 5 мин след това огненочервените петна по лицето й бяха бледо розови. Спря ни фенистил капките и ни предписа някакви други, но може да я мажем с фенисти гел ако я дразни. Около 2 седмици ще е на диета, за да няма съмнение, че е от храната.  Утре пак ще я водим сутринта, защото на всичко отгоре се оказа, че има и афта , а аз не се наемам да я намажа (със сигурност ще ме захапе-днес си отхапа малко от пръчката, с която я намаза лекарката Shocked)
Забравих обаче да питам най-важното- ако е алегрия към някоя от съставките на нурофна-от тук нататък какво Thinking
 Обаче утре със сигурност няма да забравя.
Виж целия пост
# 10
И моята шушона имаше 3 дни 38 градуса. После й излязоха пъпчици по лицето, а сега и по ръчичиките до лактите. Никъде другаде няма. Но са с връхчета, има вода в тях, пукат се и зарастват бързо. Някой да има предположения?
Аха, забравих, явно не я сърби. newsm78
Виж целия пост
# 11
И моята шушона имаше 3 дни 38 градуса. После й излязоха пъпчици по лицето, а сега и по ръчичиките до лактите. Никъде другаде няма. Но са с връхчета, има вода в тях, пукат се и зарастват бързо. Някой да има предположения?
Аха, забравих, явно не я сърби. newsm78
Щом от 3 дни сте така- GP-то на детето какво казва?
Виж целия пост
# 12
Ей, точно щях да пускам подобна тема... Значи Йоана беше 5 дена с температура - херп-ангина, като преди 3 дена избиха херпеси и около устата и носа, а малко след това - ситни пъпки по корема (особено много), гърба, ръцете - дори и на дланите, и краката - вкл. пръстчетата. Сега загледах, че на ръцете - където са станали по-едри, пъпките са червени като по средата има балонче с течност. Въпроса ми: възможно ли е да е шарка? Не я сърби особено. ГеПито каза, че е реакция от температуропонижаващите.
Много ще е добре и някой лекар да се включи Simple Smile).
Виж целия пост
# 13


Забравих обаче да питам най-важното- ако е алегрия към някоя от съставките на нурофна-от тук нататък какво Thinking

Ами вече няма да даваш нурофен Wink
И винаги, когато ви се налага да приемате антипиретици, предупреждавай лекарите, че сте имали обрив след нурофена.

Много се радвам, че сте разбрали от какво е!  Grinning
Виж целия пост
# 14
Ей, точно щях да пускам подобна тема... Значи Йоана беше 5 дена с температура - херп-ангина, като преди 3 дена избиха херпеси и около устата и носа, а малко след това - ситни пъпки по корема (особено много), гърба, ръцете - дори и на дланите, и краката - вкл. пръстчетата. Сега загледах, че на ръцете - където са станали по-едри, пъпките са червени като по средата има балонче с течност. Въпроса ми: възможно ли е да е шарка? Не я сърби особено. ГеПито каза, че е реакция от температуропонижаващите.
Много ще е добре и някой лекар да се включи Simple Smile).
Давала ли си антибиотик? Когато се дава амоксицилин за вирусна ангина (каквато е е херп ангината) (което е безсмислено, освен ако няма насложени стрептококи), се получава обрив - това от лекар.
Редактирам, за да поясня, че лекарят не съм аз Laughing.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия