Как се справяте с напълняването при децата си?

  • 20 660
  • 230
И двете ми хлапачки са много ящни. Да са живи и здрави, но проблемът е бил не да си изядат яденето, а да не преядат. Всички ми казват, че трябва да се радвам, но не е така. Бих се радвала, ако се хранеха добре, здравословно и с мярка. Спомените ми са свързани винаги с това как стоят пред шкафа с бисквитите и ми сочат нагоре. Дори да са обядвали, щом някой хапва нещо, и те искат. Проблемът е, че това не се променя с възрастта. Голямата ми дъщеря е на 7 и все иска нещо да си хапне.   chef Обикновено аз я гледам и не позволявам да се прекалява с похапването, но оставя ли я за няколко дни на бабите, край. Моментално се забелязва разликата. Това лято доста развалихме линията. Не говоря да е кльощава, тя никога не е била тип "балеринка" и не е нужно това, но се боя, че в един момент ще се погледне в огледалото, няма да се хареса и ще започне с тези безумни диети, които американците прилагат. Не знам дали да разчитам на това, че ние с баща и не сме пълни. /Аз съм 166см, 52кг./ Какво са тактиките ви? Как ограничавате детето, без да го травмирате? По принцип вкъщи се яде здравословна храна - много плодове и зеленчуци, почти нищо пържено, обичаме сладко, но също го ядем с мярка, готвена домашна храна...ние със съпруга ми дори сме на разделно хранене, но за деца не смея да го приложа. Знам, че е хубаво да я запишем на спорт. Знам, че е хубаво да се ограничи захарта. Това е ясно. Въпросът е как да се обясни на детето, че не може безкрайно да яде,след като толкова обича да го прави. Но да не бъде наранено или насочено да се мисли за пълно.
Виж целия пост
# 1
И двете ми хлапачки са много ящни.
М-м-м, сигурно готвиш много вкусно.
Аз не държа в къщи бисквити, вафли, газирано не купувам, сладки не правя и така като се знае, че няма на детето не му се иска. Един пакет "Закуска с какао" седи от 1 месец в шкафа. Ако поиска нещо сладко си купува сладолед или шоколад. Сокчета също не купувам.
Виж целия пост
# 2
Охх, де да имах отговор. Моите са на 8 и на 6 г. и непрекъснато обяснявам коя храна е полезна и коя вредна и защо. Което не пречи да чувам изказвания от рода: "Яде ми се нещо, ама да не е полезно"  Mr. Green  или "Моля те, купи ми този боклук". Е, има и положителен ефект - наскоро пожелаха да опитат зелен лук, защото "унищожава вредните бактерии", но уви, останаха си само с опита.
И двамата са записани на спорт, всеки уикенд  се старая да сме някъде на разходка - планина, колелета, басейни. Но не ми се мисли, като почнат училище ....
Виж целия пост
# 3
Отскоро имам проблем с големия ми син на 11 години. Винаги са имали прекрасни фигури и двамата, да не кажа че малкия и сега е като помагало по анатомия - всяко мускулче се вижда прекрасно. Спортуват много и досега не съм имала проблеми да ги ограничавам. Но напоследък баткото явно навлизайки в пубертета, рязко започна да трупа килца, заформи едно шкембенце  ooooh! направо ме е яд да го гледам. И аз обяснявам за здравословните храни и правилното хранене, но нямам контрол по цял ден какво се случва. Оскоро го ограничих и с дневните само и само да не яде нищо извън къщи.
Спрях му изцяло газираните и безалкохолните, намалих хляба и тестените изделия, както и сладките пък ще видим до къде ще стигнем.
Виж целия пост
# 4
Не разбрах много добре за боклучавата храна, но ако мислиш, че яде от нея повечко, говорете си на тази тема.

Другото нещо, което се сещам е, че скоро ще започне да я тресе пубертетът. Тогава нямат изхранване и най-злоядите деца стават като фуражомелки. Има разлика дали трупат мускули и кости или трупат повече мазнини от нормалното за възрастта им.

Затова е много трудно да се даде пряк отговор на въпроса ти. Не пишеш, че детето е с наднормено тегло и затова стигам до извода, че това са по-скоро твои страхове, отколкото нейни. Недей да я фокусираш върху килограмите, защото така сама може да предизвикаш мисли за кантара и после ще се чудиш откъде ти е дошло. Ако детето е с нормално тегло и няма здравословни проблеми няма смисъл да се тревожиш. Ако си притеснена, говори с личния лекар на детето, защото той го наблюдава и може да даде по-компетентно мнение.
Виж целия пост
# 5
При големият ми син(11г.) през последната година и аз наблюдавах подобно нещо. Започна да се храни повече от преди и наистина напълня видимо, дупето му стана колкото раменете Laughing. През лятото обаче има повече време и наблегна на тренировките по плуване(всеки ден), + гирички и лицеви опори(също ежедневно). От м.май до момента от 44кг. свали до 41 и тялото му се оформя прекрасно, а не "обратна кофа" както беше до скоро.... За мен решението е спортът, а не намаляване на количеството храна.
Виж целия пост
# 6
Отскоро имам проблем с големия ми син на 11 години. Винаги са имали прекрасни фигури и двамата, да не кажа че малкия и сега е като помагало по анатомия - всяко мускулче се вижда прекрасно. Спортуват много и досега не съм имала проблеми да ги ограничавам. Но напоследък баткото явно навлизайки в пубертета, рязко започна да трупа килца, заформи едно шкембенце  ooooh! направо ме е яд да го гледам. И аз обяснявам за здравословните храни и правилното хранене, но нямам контрол по цял ден какво се случва. Оскоро го ограничих и с дневните само и само да не яде нищо извън къщи.
Спрях му изцяло газираните и безалкохолните, намалих хляба и тестените изделия, както и сладките пък ще видим до къде ще стигнем.

Lennyh,все едно пишеш за моите момчета!Големият скоро ще направи 11,а от феврурари насам напълня направо драстично.Най-лошото е че цяло лято не свали и грам,въпреки че не се спира,само се стегна-не е така отпуснат както беше пролетта.А малкият тежи 24кг на почти 1,20 височина.Дето се вика-кожа,кости и мускули.И за двамата се грижа по един и същи начин,храня ги с еднакви неща.Уж се стремя храната да е максимално здравословна....
Сега търся къде да ги запиша на плуване,пък да видим какво ще излезе.
Виж целия пост
# 7
... най-злоядите деца стават като фуражомелки.

ама обещаваш ли ми го?

Иначе не съм за тази тема  Crazy Извинете за намесата ми  Blush
Виж целия пост
# 8
tumnokoska от София ли си? Аз открих едно приятно местенце и мисля да ги водя там да плуват живот и здраве от септември. Моя малкия е 20 кг, на 127см.

ама обещаваш ли ми го?
Иначе не съм за тази тема  Crazy Извинете за намесата ми  Blush

Шани тъкмо щях да питам какво правиш ти в таз тема  hahaha hahaha hahaha Твойта девойка, ако има фотоклетки по вратите надали я хващат  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Е, има изключения. Но като цяло нямат изхранване заради хормоните.
Моята щерка я бяха набедили бабите (че и аз покрай тях изкуках), че не яде достатъчно. Обаче, ела да видиш сега какво става! Преди все даваше месото на брат си, а сега всеки ден иска на всяко ядене я кюфте, я пиле. Побърквам се от готвене.
Виж целия пост
# 10
Lennyh - цял ден си правим хилеж, двечките  Joy Joy
  bouquet

RadostinaHZ - че то кюфето за месо ли го имаш? Освен, ако не си мелиш сама кайма...
Виж целия пост
# 11
Какво да ти кажа, кило кайма на кюфтета винаги е на почит вкъщи. Аз я меся, а те правят кюфтетата.
За каймите съм много внимателна и ги разпознавам коя е със соя и коя не е. По едно купувах смляна в магазина, но видях, че изобщо не мият месото и се отказах. Вече се чудя дали да  купя мелничка за месо.
Виж целия пост
# 12
RadostinaHZ има магазини, в които все още се навиват да мелят кайма, близо до нас има едно такова магазинче и се надявам да оцелее по-дълго, защото сега наблизо отвориха Фантастико и не знам дали ще удържат на конкуренцията.
Виж целия пост
# 13
Lennyh,от София съм.По принцип мислех за басейна Спартак,но всяко друго ново предложение е добре дошло! Hug
Виж целия пост
# 14
Моята я тормозя да спортува и си ям сладките неща скришом  Mr. Green От септември м.г. зпочна да тренира худ. гимнастика - стъна съвсем слабичка и стегната. Обаче откакто е в лятна, заглади косъм /меко казано/. Сега е за 10 дни с баба си на почивка и направо не ми се мисли каква ще си я получа. Днес по телефона ми каза, че изобщо не била яла сладко - само един шоколад  Tired Какво ли е когато е яла  newsm78 Иначе съм много благодарна, че в училището й няма лафка и не разрешават да се ядат пакетирани храни. Най-често й давам плодове. Ще не ще ги яде като няма друго.
Иначе на мръвка не налита - само на сладко. във всякакъв вид  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия