На какво се дължи запушено каналче на очето?

  • 853
  • 3
На вас какво ви казаха на каква се дължи запушеното сълзно каналче?Очната лекарка  ми каза ,че е от ваксината която им бият в родилното понеже е много силна и при някой бебета се отразявала по този начин.Имала много подобни случаи като моят,така че това би трябвало да ме успокои.Но ако се прояви отново..... smile3518
Виж целия пост
# 1
За пръв път чувам за подобна връзка.......Както и да е. На мен ми каза очният лекар в Очна клиника на МА, че децата се раждат със запушени канали, които в момента на раждането се отпушват. Запушването представлява една мембрана, която държи слъзния канал затворен. Когато детето се роди, тази мембрана се разпада и каналите се отпушват. Но при някой деца (доста на брой, явно), мембраната е по-дебела и не може сама да се разпадне. По тази причина се правят масажите на слъзните канали, а ако не стане отпушването, се прави сондаж.
Надявам се да съм обяснила правилно.
Виж целия пост
# 2
Ау, просто не мога да повярвам, че лекар го е казал, и при това очен... newsm09  smile3501 ПЪЛНА ГЛУПОСТ!  newsm62  Това, което е казала eleksir по-горе е НАЙ-ТОЧНОТО ОБЯСНЕНИЕ!
Виж целия пост
# 3
.Но ако се прояви отново..... smile3518

Малко вероятно, защото вие сте вече по-големи.
Моя син не се роди със запушени канали, но на 2 месеца след като лепна хрема му се запушиха.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия