Питане за месо от диво животно, сърна

  • 6 971
  • 7
Подариха ми месо от сърна, или сръндак, не знам  точно. аз приготвям храната на щеркатои ме притеснява дали имам причина да се страхувам,че може да не й понесе това месо. Знам,че само свинското е опасно,  дивото свинско, макар че ловците като уловят животно го изследват. За сърнешкото месо уж няма проблем.. ама действително ли няма.. то отстрани погледнато е по-екологично чисто от домашните животни.. ама все пак.. ако някой има информация за това дали  рискувам, ако предложа такова месо, нека пише  Thinking Thinking
Виж целия пост
# 1
Я си го изяжте вие - разбира му на бебето дупето от сърнешко месо Mr. Green
Не мисля, че има някакъв проблем, стига животното да е изследвано - то е сухо месо, само мускул без тлъстини, като телешкото, така че става. Може да изисква повече време за варене и трябва хубаво да пасираш, че е по-жилаво от това на домашните животни.
Виж целия пост
# 2

Има схеми на захранване, в които се споменава дивечовото месо и мястото му в детското хранене. Възрастта за въвеждане варира от 1 до 2 год. Най-често се препоръчва след 1.5 год.

- Като хранителна ценност не е незаменимо, няма с какво да обогати хранителния режим.
- Не е сред типичните хранителни алергени в детското хранене.
- Сравнително тежко за храносмилането.
- Основното съображение е безопасност на храната.

Дивечовото месо не е задължително екологично чисто, напротив.
Трябва да бъде сготвено много добре.
Виж целия пост
# 3
Аз не бих дала на детето дивечово месо, поне докато не реши сама и осъзнато, че иска да опита.
Виж целия пост
# 4
Жилаво е това месо, аз не бих дала. Пък и има потенциална опасност от разни зарази.
Виж целия пост
# 5
хм... какви по-точно зарази? Жилаво е, но като се свари добре си става нормално и като се пасира... За дивити прасета знам, че те задължително се изследват за трихинелоза, но за сърните това не важи.. до колкото знам. Ще се поровя из нета, но също до колкото знам при топлинна обработка  доста вредни неща престават да съществуват. Благодаря за компетентната информация на Косе Босе.. направо шапка свалям, че е така запозната  Wink
Виж целия пост
# 6
За дивити прасета знам, че те задължително се изследват за трихинелоза, но за сърните това не важи.. до колкото знам.

Не важи, защото са забранени за лов..
Същото важи и за дивите зайци - те са разрешени само 1 път годишно..
Та .. нали разбираш, че няма как да ги изследват, защото е незаконно и се плащат голбички..
Виж целия пост
# 7
Аааа.. важи си важи си, томно за прасетата не се интересуват забранени ли са, защото бракониери има и те така и така си трепят диви прасета.  И явно хората са преценили,че е по-важно да не се зарази някой от заразено прасе, дори и да е убито по забранено време. Това със сигурност го знам.  и не се плащат глобички.  И това го знам със сигурност, говоря за глобички,че са занесли за изследване месо от прасе заловено в забраненото време за лов..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия