Кистозни яйчници + двурога матка

  • 2 252
  • 6
Здравейте мами и бъдещи мами Simple Smile От доста време посещавам форума ви и ето, че дойде момента да поискам съвет.
Наскоро бях на преглед - казаха ми, че имам кистозни яйчници в комбинация с двурога матка Shocked До колкото разбрах и двете неща са генетични... Е, как е възможно да ми се случат??? Cry Много ме наплашиха с тези думи, че може да съм стерилна дори само при едното. А какво остава и за двете едновременно? Confused Някоя от вас срещала ли е тези два проблема заедно?
Между другото гинеколожката не я познавах до сега, така че не мога да гарантирам за думите й, но приятелките ми са много доволни от нея, така че съм склонна да й вярвам.
Виж целия пост
# 1
Аз съм с двурога матка - откриха ми я при цветна снимка, не знам при обикновен преглед да се вижда с просто око. Също така имах и кисти на яйчниците. Мога да ти гарантирам, че не е проблем за стерилитет точно тази диагноза. Аз бих потърсила и друго мнение.
Виж целия пост
# 2
Geia, благодаря за отговора.
Това, което тя каза беше "Леко кистозни яйчници", което се вижда на снимките... Има някъде по 5 кистички на всеки яйчник.
За матката обаче не знам какво е гледала - просто добави "И леко двурога матка"...
Ама на мен и двете ми звучат сякаш искаше да поспести малко от истината.
Виж целия пост
# 3
Ами мога да ти кажа, че такова понятие като леко двурога матка, видяна на ехограф, няма. Виждат се при лапароскопии, при цветни снимки, при отваряне на кухината. Много рядко лекар, който не се занимава изключително и само с аномалии и гледа само това на ехограф, може да открие такава промяна.
Виж целия пост
# 4
Аз бях с такава диагноза+пролактинемия+блок на надбъбречните жлези.След 2-годишно лечение и гладуване с плодове,забременях по нормален начин и родих едно огромно бебе.
Виж целия пост
# 5
За поликистозните яйчници не мога да кометирам, но двурога матка определено се вижда на ехограф. Моята така я откриха, а после се доказа с лапароскопия и хистероскопия. Най-добре се консултирай със специалист. За това дали си стерилна с тази матка зависи от големината на роговете и дали има септум. Има много момичета забременели и износили бременност с двурога матка.
Виж целия пост
# 6
Аз имам и поликистозни яйчници и двурога матка, но повярвай ми нито едното от двете не е  проблем за 10 годишния ми стерилитет. Поликистозата не е рецидивирала от 3-4 години, а двурогата ми матка се откри след третата неуспешна бременост. Важното е да нямаш други сериозни проблеми, които наистина да са проблем.
Така че, ако си само с тези двете, не се притеснявай, това не те прави стерилна абсолютно по никакъв начин.
Успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия