Роби ли сте на вещите си?

  • 2 593
  • 30
Времето било пари…глупости, точно обратното – парите са време. Парите са свобода. Свободата да кажеш:
„Шефе, ти си голям…“ СТОП!
„Шефе, ти…“ СТОП, Божикравов!
„Гъз си ти голям, шефе!“

Не говоря за „свободата да си купиш каквото си искаш“…Това не е свобода, а робство. Робство на медиите, на рекламата, на имиджа, на марките, на лайфстайла, на въртележката непрекъснато да сменяш годни и работещи неща с други - коли, плазми, телефони, часовници, костюми, обувки, да простееш на престижни екскурзии до модерни дестинации (докато си мечтаеш да си пиеш ракията под лозницата на село на теферич)…да служиш на вещите, вместо те да ти служат…егати, даже и планината се превърна в marketing&consumption и надпревара на кого са му по-дишащи мембраните и на кого му е по-скъпа раницата…Are BASTA!!!

Свободата, Санчо….е да кажеш „НЕ“ или „майната ти“ или „днес ме мързи, оставете ме на мира“ или „оперативка ли?!...съжалявам, но утре отивам да катеря в Северен Джендем“

Свободата е да живееш собствена къща без ипотека, със слънчев двор, гледка към планината на 30 мин от службата и гора наблизо.

Продължавам да си карам старата щайга, да пия вино по 5 кинта бутилката, да си купувам дрехите от H&M или C&A, да пътувам с low cost и да спя в ** хотели…даже продължавам да работя на заплата (защото съм свободен да избирам дали да работя или да не работя, що пък да не работя?!)…или както казват познатите ми „Ей, Страхиле, все същия си цървул, кавто беше и в студентски град!“

Трупам като съсел малки купчинки пари, в различни банки, в различни държави…“за черни дни“…за дните, когато кладенчето, откъдето смуча ще пресъхне, или когато шефа ми ще разбере че съм пълен некадърник, всички едновременно ще ме посочат с пръст и ще кажат в хор: „Страхиле, разкрит си, не може повече да си играеш с чуждите пари и да ги хвърляш на вятъра! Вече и като келнер няма да те вземем на работа!“

Офффф, кво исках да кажа всъщност...или имах некъв въпрос към вас май...абе забравих...ама ми олекна хохо  Sick Embarassed
Виж целия пост
# 1

  newsm68 newsm44 smile3501 newsm18
С една дума - браво!
Виж целия пост
# 2
Ей, Страхиле, все същия си цървул, кавто беше и в студентски град!

Що така? Нали си "с доходи далеееч над средните, т’ва обща култура, т’ва образование, т’ва книги – ехееее, много съм напред в мат’тряла..."?
Виж целия пост
# 3
Кльомба  Joy Joy Joy
Щях да се включа и по-рано ама вчера беше" след мен и потоп" - разбирайте модератор  Crazy
Виж целия пост
# 4
Мъжете нещо тотално изперкват.
Виж целия пост
# 5
Я си кажи реалния проблем не да ни заблуждаваш с теми, в които пишеш всичко друго, но не и това дето те мъчи.
Пък току виж сме помогнали с нещо.  Laughing
Виж целия пост
# 6
Супер стил на писане, аз имам подобен на изказване!Може би щяхме да си допаднем, ако работехме заедно(това по темата "Какво искат жените").
Виж целия пост
# 7
Roks и Seltakis едно и също лице ли са?
Виж целия пост
# 8
"жените не ми обръщат никакво внимание! Даже напротив – при опит да се смеся в парка с мамите (докато водя бебето на разходка) имам чувството, че съм прокажен – всички ме отбягват, на елементарните ми и възпитани въпроси отговарят троснато и сковано. В офис пълен със жени, все едно съм прозрачен. Жените на познати и приятели са ледени към мен..."

Сигурно ги плаши безумния ти поглед.
Виж целия пост
# 9
Имам наистина страхотен проблем - цял ден трябва да кисна в офиса без работа, без шеф...то кафета, чат, бири, вестници, карти до един момент...но после идва момента на ужасяващата, безкрайна и тегава скука...и така чак до 17.30  Rolling Eyes #Cussing out Sick
Виж целия пост
# 10
Имам наистина страхотен проблем - цял ден трябва да кисна в офиса без работа, без шеф...то кафета, чат, бири, вестници, карти до един момент...но после идва момента на ужасяващата, безкрайна и тегава скука...и така чак до 17.30  Rolling Eyes #Cussing out Sick

Все едно съм го писала аз..ама не съм аз  Grinning
Виж целия пост
# 11
Имам наистина страхотен проблем - цял ден трябва да кисна в офиса без работа, без шеф...то кафета, чат, бири, вестници, карти до един момент...но после идва момента на ужасяващата, безкрайна и тегава скука...и така чак до 17.30  Rolling Eyes #Cussing out Sick

Все едно съм го писала аз..ама не съм аз  Grinning

Ами хванете се на истинска работа, където ще ви е пълен денят със задължения и отговорности и ще видите как ще цените всяка свободна минута  Thinking
Виж целия пост
# 12
И защо?  Shocked
Виж целия пост
# 13
Е как защо - да не се оплакваш, че ти е скучно. Или то гава ще си много натоварен? Имаш ли угодия?
Виж целия пост
# 14
Или от скука се чудиш с какви глупости да се занимаваш!? Да знаеш, че от много скука човек почва първо да боксува на едно място, а после тръгва по нанадолнището и става мнооого кофти и за него и за другите дето се заблуждават в първия момент с глупостите му!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия