Самолет, лекарства (спрей) и ръчен багаж

  • 16 467
  • 10
Момичета, които пътувате редовно по европейските летища (интересува ме летище София), скоро не съм пътувала със самолет, откак е промяната за течности и подобни в ръчния багаж. Кажете ми, бих ли могла да нося Салбутамол спрей в ръчния си багаж, след като го сложа в прозрачен плик, каквито са изискванията и нося рецепта от личен лекар?
Ей сега се шашнах, една от пътуващите форумки ми каза, че е много вероятно да ме накарат да го изхвърля!  Shocked
Виж целия пост
# 1
Ей сега в бързината се обадих на летище София и питах. Служителката беше много любезна и ми каза, че вероятно ще трябва да се обясняваме при преминаването на всяка проверка и да предупредим още на Чекинга, че трябва да е в нас.... Самата тя не говореше от практически опит и познания, а разсъждаваше въз основа на теоретичната си подготовка. Не беше убедителна.
Моля, споделете от опит, как сте носили в ръчен багаж такива лекарства! Все на някой му се е налагало!
Виж целия пост
# 2
Лекарствата се носят с рецептата от лекаря - ако са в ръчния багаж.
Аз съм си купувала от аптеката на летището/не в БГ/, след чек-ин и нямах проблеми с внасянето им в самолета.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти, Isa, но да подчертая, че става дума за спрей! Таблетките е едно, но течности, кремове за мазане и спрейове ги третират по друг начин.
Виж целия пост
# 4
Течности до 100мг са разрешени.Не се коси напразно.Смятам,че няма да имаш проблем!Само си носи рецептата и го сложи във въпросното пликче.
Виж целия пост
# 5
Течности до 100мг са разрешени.Не се коси напразно.Смятам,че няма да имаш проблем!Само си носи рецептата и го сложи във въпросното пликче.
да, това обезателно ще направя!  Peace Притесних се, понеже ми казаха, че е имало случаи, да карат хора да хвърлят, макар и в рамките на уж разрешеното.  Confused
Аз до преди малко четох и изискванията на авиокомпанията - тъй като тя не е европейска, изобщо не се споменава за течности! Пише само, че не са разрешени в ръчния багаж - ножове, ножици,пили за нокти, оръжие, както и детски играчки, които приличат на оръжие или мониции. Мислих и имейл да им пиша с върпос, ама май няма смисъл...  Thinking
Виж целия пост
# 6
Виж сега - на летището в Лондон и аз изхвърлих две кутийки спрайт,но те не са сред разрешените течности.Обаче в пликче без проблем минах с малко шишенце листерин, паста за зъби и прочие.Ако е в рамките на позволеното - няма да ти направят нищо.Освен това има много голямо значение на кое летище си и до каква степен те проверяват.Основният стрес е в Англия и САЩ.Иначе аз редовно забравям да си извадя ключовете от ръчния багаж,а те са на една халка с швейцарско джобно ножче...Като летях за Египет например,изобщо не ми ги забелязаха даже.
Спри да се притесняваш излишно! Peace
Виж целия пост
# 7
pina, аз последният път имах в ръчния багаж едни капки изкуствена сълза и нямаше проблем, нямах и рецепта за тях дори. Гледай спрейчето да не надвишава 100 ml, веднъж на мен искаха да ми конфискуват един разтвор за лещи, защото на шишето пишеше 120 ml, въпреки че бях отляла и дефакто бeшe под 100 ml течността.
Виж целия пост
# 8
Преглеждахме го снощи, на самия спрей никъде не пише колко ml е. Но по грамажа става ясно, че е много по-малко от 100ml, може би е 20-30ml. Ще вземем с опаковка, на която би трябвало да пише. Със сигурност няма да надвишава разрешеното количество.
Благодаря ви, че ме успокоявате!  Hug
Виж целия пост
# 9
Пина,задължително ли е спреят да се носи в ръчния багаж или може и в другия,защото аз смятам лекарствата да ги сложа в куфара.И също-трябва ли непременно да нося и рецепта за спрея,ако е под 100 мл. и го купувам без рецепта.
Виж целия пост
# 10
Аз също ще слагам лекарства в чекирания багаж, но стандартни - за настинка, разтройство и т.н. Това ми е важно и не искам да го слагам в другия багаж, защото багаж се губи, а ние както сме с чартър, а не редовен полет, няма шанс да ни дойде до 1-2 дни изгубения багаж.  Confused
Понеже и в друга тема се съветвах с жени, които постоянно пътуват, те ме убедиха, че няма да имам проблеми, но само при положение, че имам рецепта и да е до 100мл - това за спрея. Ние също го купуваме без рецепта тук, в БГ. Ако са таблетки няма проблем за количеството.

Надявам се, че проверките при нас няма да са чак толкова педантични, защото не сме с европейска авиокомпания, а тия ограничения са за Европа. Все пак излитаме от европейско летище и съм подготвена за галимации...  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия