Организация при пръскане с/у хлебарки

  • 3 260
  • 21
Извинявам се, но досега не са пръскали у дома срещу гадините, утре сме извикали фирма.
Ще съм благодарна, ако някой ми отговори вкратце на 2 въпросчета:
- трябва ли да изпразня кухненските шкафове (горни и долни) от цялата посуда, т.е. пръскат ли в шкафовете, или само наоколо?
- какъв е прекият резултат от пръскането, когато човек се прибере у дома на следващия ден да речем: хлебарките са се спасили и поголовно са напуснали къщата ми или ще трябва да се събират трупове  Sick?

Мерси предварително!  Grinning
Виж целия пост
# 1
При нас как беше:
1. Само шкафа под мивката
2. Събираш трупове, но част са избягали при съседите предполагам
Виж целия пост
# 2
1. Не съм вадила нищо от шкафовете, но пръскаха навсякъде и ме предупредиха да мия всичко, преди да се ползва. За пода казаха да не го мия 2-3 дни, а само да мета труповете  Sick.
2. Прибрах се след няколко часа, събрах една лопата трупове. Излизаха навън и умираха. Никой не иска да ходи в съседите.  Crazy
Лошото е, че ефектът беше 1 месец.  Cry
Виж целия пост
# 3
...
Лошото е, че ефектът беше 1 месец.  Cry

Това са хлебарките от съседите, които са надушили свободна територия и идват да я превземат. Такива са рисковете на единичното пръскане, то като се пръска, трябва целия блок да се организира (което е абсолютно невъзможно, разбира се).
Виж целия пост
# 4
Мерси много.
Пффф, дано не е само месец ефектът.
Все пак нали ще дойдат втори път.
Още нещо се сетих да питам - да речем чаршафчетата в стаята на детето трябва да се перат после, предполагам  newsm78
Ами играчките? Някои от тях са много големи, нямам шкафове за да ги побера всичките.
Виж целия пост
# 5
Ред, при нас хлебарките се появиха след организирано пръскане на мазето. После ние си извикаме самосиндикално фирма, съседите не знам дали са пръскали, но вече 2 години не съм виждала хлебарка.
Дано и вие имате същия късмет.
За играчките - не зная, може би чувал или ги вдигни на високо.
Виж целия пост
# 6
Всъщност при нас дълги години нямаше никакви хлебарки.
После, преди почти две години, няколко дена преди да родя, дойде една фирма да пръска в блока.
Ние естествено отказахме.
Предупредиха ни, че може да има движение на гадините из блока.
И наистина, започна да се случва да намираме да речем 1 хлебарка на 2-3 седмици.
Използвахме Райд, като че ли помагаше.
Но от един месец са се появили доста повече.
Ох, дано има ефект.
Виж целия пост
# 7
Ние напръскахме вкъщи с Регент. Преди да напръскаме изпразних кухненските шкафове, натрупах всички съдове върху масата, покрих ги с найлон. Напръскахме в шкафовете, по первазите във всички стаи и нишата с тръбите. Излязохме за 2 часа от дома, прибрахме се, проветрихме, на следващия ден измих шкафовете и си наредих съдовете отново. Не се появи нито една хлебарка, предполагам, че съседите са събирали труповете. Вече трети месец не се е вясвала нито една у дома. На шестия месец, естествено ако не са се появили преди това, смятаме да напръскаме профилактично. Регентът е абсолютно безвреден за хора и животни, така че го използвайте без притеснения. Купува се от агроаптеките и много евтин - 1 лв. Една опаковка, която е 1 гр. се разтваря в литър , литър и половина вода и е достатъчна за 3 стаен апартамент.
Виж целия пост
# 8
В темата за хлебарките има доста противоречиви мнения за Регента.Включително и плашещи.Така,че прочетете ги преди това.Предназначението на препарата било за пръскане на открито,а не в затворени помещения.Че унищожавал гадините-унищожавал ги,но...
Виж целия пост
# 9
В темата за хлебарките има доста противоречиви мнения за Регента.Включително и плашещи.Така,че прочетете ги преди това.Предназначението на препарата било за пръскане на открито,а не в затворени помещения.Че унищожавал гадините-унищожавал ги,но...
Основна съставка на Регент 800 е веществото фипронил: http://www.agrochemicalbg.com/bg/products/pic.php?picid=25
За паралел ще ви дам линк за състава на препарата Фронтлайн, чиято основна съставка е фипронил. Прочете и си направете изводите сами...
http://www.sambs.bg/merial/frontline/faq/index.htm
http://www.sambs.bg/merial/frontline/faq/securite.htm
Виж целия пост
# 10
Я да се запиша, макар че съм решила със собствени сили да се спасявам.

Обаче откакто пръсках с Райд не съм виждала. За всеки случай съм се снабдила с един прах Регент и само да посмеят да се окажат оцелели. #2gunfire Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
Къде мога да го намеря този Регент?  В две агроаптеки в София ми казаха, че не продават и няма да продават повече от него.
Виж целия пост
# 12
Къде мога да го намеря този Регент?  В две агроаптеки в София ми казаха, че не продават и няма да продават повече от него.
Ако пътуваш някъде извън София, потърси селскостопанска аптека в някое село. Аз си намерих Регент минавайки през Ихтиман- видях по пътя аптека и имаше.
Виж целия пост
# 13
Вчера идваха да пръскат за втори път.
Та разпитах човека обстойно.
Каза ми, че за да се постигне необходимата концентрация, е нужно да се използва 4 пъти повече Регент в сравнение с препарата, с който те пръскат, което не е много изгодно.
Освен това Регент е предназначен за употреба навън и има миризма, за разлика от препаратите специално предназначени за пръскане вътре.
И се оказва, че продавали в специализирани магазини и препаратите, с които пръскат фирмите, ама аз представете си не попитах къде  Embarassed Вероятно защото като видях как препарата буквално окъпва пръскащия, и през ум не би ми минало да го върша сама.
Виж целия пост
# 14
Нормално е да ти каже подобно нещо, иначе не би предпочела да викаш фирма.  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия