Тиквички с кисело мляко и майонеза

  • 7 479
  • 15
   

                 Тиквички с кисело мляко и майонеза

   500 г тиквички
   250 г изцедено кисело мляко
   3 с.л. майонеза
   лимонов сок
   3 скилидки чесън (настърган)
   копър
   сол

   Обелените тиквички се нарязват на малки кубчета и сваряват в подсолена вода до омекване. Изцеждат се с гевгир. Към изцеденото кисело мляко се добавят майонезата и останалите подправки. Със сместа се заливат тиквичките и се охлажда в хладилник. Може и без чесъна, но ние го предпочитаме така.
 
 
Виж целия пост
# 1
Опитвано е и става много вкусно  Hug
Виж целия пост
# 2
Звучи вкусничко
А може ли снимка? newsm78 Flutter
Виж целия пост
# 3
Точно се чудих за вариант,да не пържа тиквички в тази жега  Wink
Благодаря, че сподели!
Виж целия пост
# 4
супер свежо, аз слагам и малко пресен лук (ситно нарязан) в соса
Виж целия пост
# 5
Звучи вкусничко
А може ли снимка? newsm78 Flutter
Да, може ли, и на мен ми е интересно как изглеждат.......  newsm78
Виж целия пост
# 6
Тази рецепта много прилича на Разядката от тиквички на Иван Звездев.


Разядка от тиквички

Списък на необходимите продукти:

200–300 г изцедено кисело мляко
100–150 г сирене
2 тиквички
1 глава кромид лук
4–5 скилидки чесън
1/4 връзка копър
сол на вкус


Начин на приготвяне:


      
1. Тиквичките се обелват и се попарват за 2-3 минути в кипнала подсолена вода. Лукът и чесънът се изпичат върху плочата на котлона (в сух тиган или на жар), без да се белят.

      
2. Попарените и отцедени тиквички се смилат наедро в кухненски робот или се режат, но без да се пюрират. Запечените и обелени лук и чесън се нарязват на съвсем фини кубчета, a копърът се накълцва наситно.

      
3. Така приготвените продукти се поставят в купа, сиренето се надробява и всичко се залива с киселото мляко. Посолява се и се разбърква. Разядката се консумира добре охладена.


Като в книжката той дава и идея за ефектно сервиране - в запечени на скара филийки тиквички , завързани с бланширан праз.Предястието е и на корицата на книжката.


Виж целия пост
# 7
  Диди, благодаря, горе-долу така езглеждат. Аз за съжаление не мога да снимам и да качвам снимки Embarassed, така че, ако някой се довери само на текста и пробва, тогава ще разбере как изглежда направена рецептата- напр. шницелите ми и др. Laughing
Виж целия пост
# 8
Аз правя също тиквички с кисело мляко,майонеза и чесън,но моите са пържени.Стават супер абсолютно всеки път.Даже си пържа лятото тиквички и след това си прибирам порции във фризера за зимата.За неочаквани гости винаги имам готово мезе.Вадя,размразявам и смесвам с останалите продукти.Нямат абсолютна никаква разлика от току-що изпържени или изпечени тиквички.Ще снимам и ще покажа скоро.
Виж целия пост
# 9
Рецептата е невероятна, снощи я правих и мъжът ми си облиза пръстите Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Tina-Rina , благодаря за чудесната рецепта   Hug. Благодарение на теб намерих начин да сервирам тиквички, които не са пържени, и се харесват на домашните   bouquet.
Наистина са много вкусни  Peace.
Виж целия пост
# 11
  Диди, благодаря, горе-долу така езглеждат. Аз за съжаление не мога да снимам и да качвам снимки Embarassed, така че, ако някой се довери само на текста и пробва, тогава ще разбере как изглежда направена рецептата- напр. шницелите ми и др. Laughing
Правила съм много от твоите гозби.  bouquet заслужени поздравления и за шницелите.
Виж целия пост
# 12
Ммм, да, сварени, печени... после така овкусени... винаги стават  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
В петък имахме гости и я направих тази салатка ,само че тиквичките ги изпържих.Стана страхотно.Тя първа се изяде.  bouquet
Виж целия пост
# 14
   Момичета, много се радвам, че това предястие ви е харесало!
Заради него и заради любемата ми супа от тиквички със сирене всяка година слагам 20-ина буркана с тиквички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия