Какви биберони-залъгалки ползвате?

  • 11 074
  • 108
Също така ми е интересно да разбера, кога вие започнахте да предлагате залъгалка на децата си, и кога те пожелаха да я смучат. Дъщеря ми отказва най-категорично и като се разплаче на обществено място /което става често/ се налага постоянно да я нося на ръце.  Tired
Любопитно ми да споделите вашия опит Hug
Виж целия пост
# 1
От самото начало предлагах на дъщеря си залъгалка на Чико - анатомична, изцяло каучукова за новородени (0+). Първия месец отказваше, но в последствие започна да я приема и дори сега, когато е вече на година и месец, със залъгалката спасяваме положението, когато е много кривичка. Иначе от самото начало отказваше и залъгалки, и шишета - само цицата я успокояваше, беше само на кърма до 6-ия месец.
Може би трябва да бъдеш по-упорита, ако предлагаш анатомична залъгалка - тя е с формата на гърдата, когато детето суче, и все някога ще му се хареса на бебето. Успех!  Hug
Виж целия пост
# 2
С капковидната залъгалка на Чико пробвам /не знам дали тя е анатомичната/. Даже си има екстра свети в тъмното, ама малката не ще и да чуе. Нито когато е спокойна, нито когато плаче Thinking
Виж целия пост
# 3
От самото начало сме със силиконов биберон  0+ на Avent , и до сега нямаме проблем с кърменето.След като се напапка малкия се дърпа от гърдата и си търси биберона. baby_neutral
Виж целия пост
# 4
С капковидна на Чико. Беше доста трудно да я науча, защото тя си предпочиташе ръцете. Трябваха ми към 2 месеца, но и сега понякога си иска пръстите а не бибат smile3504
Виж целия пост
# 5
забравих да кажа че в момента вече ползваме бибките на нуби,защото имат грапавинки за чесане на зъбките и малчо много ги харесва.
Виж целия пост
# 6
Предлагам залъгалка от самото му раждане. Не е отказвал, а и до скоро не търсеше, но я приемаше винаги за успокоение. Ползваме силиконова Авент.
От няколко месеца насам, особено откакто заспива самичък, задължително търси "биби".
Виж целия пост
# 7
Има силиконов биберон... Преди го плюеше само докато го усети, но сега го използва да си чеше венците с дръжката, която е грапавичка  Laughing
Виж целия пост
# 8
От самото начало сме на Камера... Дадох му я, защото си смучеше палчето...
Виж целия пост
# 9
още преди да се роди бях купила на чико за новородени и още в болницата му я дадох и тои взе че я хареса,след 2 месеца му дадох на tommee tippee нея също я хареса но отказа чикото защото беше по мъничка,след още един месец му купих на авент но изобщо не иска даше да я смучи тогава и аз я прибрах пробвах да му я дам преди една седмица и тои веднага си я хареса и сега пък не иска да види предната си биберона,нито една от бибероните му не е анатомична,само авента ни е силиконов а предните биберони са каучукови,пробвай различни форми,размери и материял и може все някоя да и се хареса
Виж целия пост
# 10
С капковидната залъгалка на Чико пробвам /не знам дали тя е анатомичната/. Даже си има екстра свети в тъмното, ама малката не ще и да чуе. Нито когато е спокойна, нито когато плаче Thinking

Не, миличка, капковидната не е анатомична. Анатомичната е направо с формата която придобива зърното по време на кърмене, изцяло каучукова в кафяв или жълтеникав цвят. Конструирана е така, че никъде не прилепва около устните и практически няма никакви нежелани реакции. И досега дъщеря ми смуче само анатомични биби, не сме имали никога проблеми с кърменето. Опитай и ти - може би малката ще го хареса.
Виж целия пост
# 11
Ами, може и да дам още 5-10 лева за залъгалки, ама повече не Naughty. Затова събирам сега отзиви Mr. Green. Освен с Чикото, съм пробвала и със силиконовата на Авент, но имам чувството, че й стигаше до гърлото, направо се давеше с нея Sad
Виж целия пост
# 12
Ами късно предложих и съм доволна, защото не се пристрасти силно към нея. Понякога смуче, понякога отказва /основно с нея заспиваме. Някъде към 5-6 месец почнахме. Коликите ги изтърпях без биба, но по-късно дойде един период няколко дни голям рев - реших, че са зъби и понеже не са издържаше вече, че и носенето на ръце на помогна - тикнах бибата. Първия ден я отказваше, но после постепенно свикна и се успокояваше от нея - т.е. постигнах желания ефект.
Въпреки, че съм доволна от късното привикване с биба, съм доволна, че я ползва, защото така до голяма степен избегнахме пръстчето!
Виж целия пост
# 13
Силиконови, на Аvent и на Canpol Babies. Общо взето тя не е претенциозна в това отношение, напоследък даже повече си лапа щипката с която и хващам бибата  baby_neutral  Heart Eyes. Предложих и още в родилното, прие се  Thinking.
Виж целия пост
# 14
Още от болницата предлагам и аз, засега с малки временни успехи. Взела съм му на авент и на нук силиконови, но и двете ги плюе. Понякога наистига като че ли се дави или му се гади от тях.
Засега обаче само цица признава... Ето, сега се е нахранил и се пробвах да му пробутам бибата, да не ме ползва мен за залъгалка, ама не ще  Crossing Arms

Ще събирам и аз отзиви, че един път отвикване от пръст ми стига  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия