Една безсънна нощ и много сълзи.

  • 8 893
  • 112
Здравейте съфорумци- пиша анонимно , поради обясними причини.         
Не знам дали ще получа съвет или укор от Вас, но трябва да си излея душата. Темата е пълна с най- различни човешки съдби- да добавя и моята.
Та малко предистория: семейна с 2 деца на 10г  и бебе на 9 месеца, в момента по майчинство.
 Основните ми занимания през деня да- грижи за бебето,тези които имат- знаят какво значи това,въртя домакинството/почистване, готвене,пазаруване/.
 За да се включи някой от семейството/  съпругът ми и синът ми - той е достатъчно голям за да върши някой работи/ в домашните задачи трябва  да се пазарим кой какво ще свърши- кой да изчисти след вечеря с прахосмукачката, кой даизмие чиниите, кой да мине с парцал подовете .
Получава се, но
Не разчитам на тях къщата да ми е в ред- през деня аз върша всичките тези работи  въпреки грижите и вниманието , които отделям и на бебето( не съм се вманиачила на тема чистота- просто се старая да поддържам някакъв ред/.
Може би се питате къде е проблема.
Ами проблема, е че някога ставам сприхава, а пък вечер като  си легна единственото ми желание е да умра колкото се може по бързо, защото докато затворя очи и пак трябва да ставам.
Съпругът ми вечер прави едни злобни забележки- да съм се държала като любяща съпруга, защо съм спяла с пижама/ тя е от къси гащи и потник/, той за какво имал жена- да се държала като монахиня. С пижамата съм като монахиня, а вчера трябваше да излезем и бях облякла потниче-  / не  много изрязано / и ме попита аз така ли смятам да изляза, че бил изрязан и всъщност от там се започна.
Сдърпахме се , накрая реши, че мога и така да излеза ама вече нямах настроение, но както и да е ходихме където трябва, а аз се чудя и мая гледайки повечето жени- на мен какво ми беше.
По принцип не е много ревнив или не проявява често  ревност- може би и той изживява някаква криза/ ще стане на 44г/.
Аз съм по- млада /доста/.
Като си легнахме пак се почна с пижамата, любящата съпруга и как щял да си намери друга / за него това е втори брак/ след като съм се държала така.
Има един приятел, който се разлюби на стари години- за тази година вече си има втора любовница - може и да му дава ДОБРИ съвети.
Снощи се преместих в стаята на сина, че той е при баба си и  излизайки от стаята имаше някакъв коментар, че " ами  излизай , ти друго те можиш да измислиш" - не съм много сигурна в края на излечението , защото в това време затварях вратата.
Съответно изкарах една безсънна нощ, в 5.30  чух, че  бебето реве- отидох дадох му млякото, върнах се в др. стая , той стана в 6.05 и в 6.17 тр. за работа.
Много често в къщи се повдигат едни и същи проблеми- и винаги желая да говорим, за да изясним нещата. Защото си мисля, че това е начина за разрешаване на конфрикти.
Дойде ли такъв момент, той почва да се измъква, че нищо нямало, да не сме говорили повече, и ако аз настоявам- се почва отново каква жена съм все съм ровичкала, да съм престанела.
и винаги ме сравнява с др. жени- какви били др. жени а аз каква съм.
Ами такава съм - гледам си децата, грижа се за къщата си , много неща правя сама- но не мога да съчетая детегледачката, готвачаката, чистачката- с ЛЮБОВНИЦАТА.
От както се е родило бебето през нощта ставам аз/ той 1,2 пъти/, той се прибира след 17часа от работа и докато си летгне бебето той му отделя-  между 10 мин и 1 час/ и това е рядко/.
Като цяло възгледите му са, че майката за това е майка да възпитава децата , това не било мъжка работа/ има малко закостенели разбирания- дали защото е Скорпион/.
Е кажете- какви сте  жени, с какво сте по- различни, или това е само в очите на моя мъж.
Извинявайте за дългия пост- но  ако бях по- кратка не знам дали щяхте да добиете представа за проблема ми.
След изкараната безсънна нощ, ще изпия едно кафе, че след малко бебо ще стане.
" Благодаря на моя мъж че снощи преди да си легна ми пожела- честит имен ден. Страхотен ден Ще е. " cry


А иначе - ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ , КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС newsm51
Виж целия пост
# 1
ами какво да ти кажа- мъжете сас и мъже-имат си нужди и т.н.
И аз да не получавах нещо в къщи щях да си търся навън.
Вземи си домашна помощница и отделяй повече енергия за мъжа си.
Виж целия пост
# 2
Ако можех да си я позволя, надали щях да се замисля.
А нуждите на жените къде остават, а вниманието което те тр. да получават не само в леглото.
Всеки има нужди- това е ясно, ама защо на едни да са от първостепенно значение ,а на други не?
Виж целия пост
# 3
ами защото за съжаление животът е такъв. какво да ти кажа? Сложно е...
Ако мъжът ти не ти обръщаше внимание, щеше ти да се оплакваш/
Говори с него, като не оска да говори- или се примиряваш или го напускаш.
Виж целия пост
# 4
 много са ми чудни мъжете, които си умират да изискват, а всъщност не дават кой знае какво. Защо го жалиш и се оставяш да те унижава? Той едва ли е перфектен...Свий му сърмите с един лек разговор, в който изтъкнеш и неговите недостатъци и пропуски, с които ти заради обичта си намираш начин да живееш. Аман от егоисти. Той има ли представа ти какво правиш по цял ден и колко изтощаващо е понякога? Като е толкова отворен, поделете задълженията по равно и вечер ще има възможност да се наслаждава на пълноценна любовница.
Виж целия пост
# 5
Касиди го е казала много точно. Пък и защо да не почнеш и ти да му правиш хапливи и заядливи забележки със и без причина...
Мъжът ти сигурно през деня е на работа, но синът ти е в лятна ваканция предполагам. На 10 години вече е достатъчно голям да помага по-сериозно у дома, така че според мен би могла да се възползваш.
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми беше на 7г когато се роди брат и.Помагаше ми за всичко,въпреки че беше в първи клас .Мъжа ми като се върнеше от работа ,изцяло поемаше грижите за малкия ,че и на каката отделяше внимание.Така че идеята ми е :Любящият мъж помага на съпругата си в грижите.В края на краищата тези деца са и негови.
Поговори му е по-остър тон и ако пак започне да се прави на умник,му кажи да си хваща пътя.Понякога мъжете се стряскат като видят накъде отиват нещата.Успех ти желая и спокойствие!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Ужасно много се ядосвам като чета такива теми! Ума ми не го побира как може да има такива мъже?
Все си мисля, че и от нас жените зависи отношението на мъжете ни....имам предвид, че трябва още в началото на едно съвместно съжителство да се поставят някакви условия за мирен и спокоен живот. Не знам и аз... може би, защото не ми е стигало до главата.
Не бива да се оставяш да бъдеш тъпкана така! Това от както се е родило второто ви дете ли е? Винаги ли е бил такъв?
Виж целия пост
# 8
На мен са ми чудни не само мъжете, които си умират да изискват, а и жените, които се оставят да търпят подобно отношение. Ами като не му изнася - да си хваща чуковете и да дири женичка, дето ще му търпи капризите.  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Авторке, вземи му обясни на този твой мъж, че докато не срещаш любящ съпруг в негово лице, той няма да има любяща съпруга в твое. Не може да искаш да получаваш, а да не даваш. Ако не желае да възприеме това, по-добре се отърви от него навреме. Повярвай ми, много ужасно и изморително е да живееш с постоянно изискващо и недоволстващо мрънкало до себе си. Казваш, че си млада, значи имаш още много да видиш и получиш в този живот.   bouquet
Виж целия пост
# 9
А защо не му предложиш споразумение - той да да поема малката вечер и да се редувате да ставате нощем, а ти в замяна да си лягаш ....хм...без въпросната пижама  Wink
Виж целия пост
# 10
Първо: Честит имен ден! Желанията ми са твойте пожелания!  bouquet  bouquet  bouquet

Второ: За съжаление, много мъже и семейства познавам, които са така, даже и при мен се получава,  да го караш със зор да ти помага. Едва ли не за това се е женил, само да консумира от грижите ти, чувствата ти, ласките ти...Според мене повече изисквай помощ, за да имаш време и за почивка и за развлечения. Облекчавай си живота, спести си от грижите! Баща ми е скорпион и ако това има значение сега той много помага на майка и е много грижовен. Преди не беше така, много закостенял и консервативен относно помагането в къщи. Успех, миличка! Впрягай ги, всеки да си знае задълженията!

  bouquet
Виж целия пост
# 11
Аз, да ти кажа съм на страната на мъжа ти.
Замисли се какво си мисли той.
Вкъщи с пижама, навън с изрязано потниче. Една жена трябва да се показва пред мъжа си в цялата си светлина, а навън да е малко по-сдържана. И за грима е така, и за още много неща.
И аз съм съгласна--един мъж няма място в кухнята. Има място да помага, но не можем да превърнем мъжете си в домакини. Предполагам, че той изкарва достатъчно пари, за да живеете.
Забелязала съм, че това никога не се споменава от оплакващите си--"аз готвя, чистя, пера, гладя.....бла бла бла"
А парите кой ги носи?
/и аз съм Скорпион/
Виж целия пост
# 12
Със заяждане нищо няма да постигнеш. Имам предвид съвета по-горе и ти да му правиш хапливи забележки. Щом първото ви дете е на 10, ти не го познаваш от вчера. Не вярвам да се е променил толкова, все едно е друг човек и чак сега да е станал такъв. Има го и момента "криза на средната възраст". Аз съм на 38, съпругът ми на 48, знам за какво ти говоря. Но всичко се оправя с обич. Нея няма ли я... не мога да дам съвет. А ти в това отношение, особено частта с леглото, нещо не ми харесваш! И аз съм гледала деца, три, че и двете бяха наведнъж, но леглото ни винаги е било място за хубави мигове и място за сдобряване след разправия. Нещо ти липсва на теб към него, а за него е ясно, че както иска да споделя радостите, така трябва да споделя и грижите с теб. Но това е въпрос на възпитание и на уважение към жената до него, и няма да се постигне с ултиматуми или саркастични подмятания. Минавала ли ти е мисълта, за следродилна депресия? Не е задължително да започне веднага след раждането. Тогава ти се струва, че всичкият свят е крив и всички са против теб, ако се си сдобила с тази "екстра", а не го осъзнаваш (което е напълно възможно, но не изключва варианта да е така).
Виж целия пост
# 13
Какво общо има това кой носи парите с липсата на каквото и да е уважение? За мен този мъж не я уважава.
Виж целия пост
# 14
Сигурно си изморена, а може би и изнервена от монотонното ежедневие незнам.  Освен да поговориш с него се и опитаи да му дадеш малко от това което  иска /секс де  Mr. Green/ и тогава може би и той самият ще се промени с държанието си към теб.  Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия