Връзка между лекотата на забременяването и отношението към предпазване от болест

  • 7 157
  • 77

Анкета

Как забраменяхте и какво е отношението ви към антиваксинаторите?

Опции:

Любопитно ми е има ли връзка между двете... Въпросът ми е предизвикан от откровено противоположното отношение към една и съща тема в тук и в зачатие. Понеже последния сайт се посещава главно от жени, имащи проблеми с опитите си за забременяване, там всяка бременност е очаквана и желана, няма въпроси от типа "къде (или как) да направя аборт", "как да го направя, без да разбере мама" или "има ли опасност да съм / сме бременна / ни", "да го задържа ли, или да го убия".

Та... любопитно ми е има ли връзка.

За протокола, заченах много планирано, след половин година опити. И съм твърдо ЗА програмите за масова ваксинация.

Много моля темата да не се превърне в място за дърлене... опс, грешка, диспут ЗА и ПРОТИВ. Опитвам се да разбера връзка между две привидно независими неща, не да възбудя поредната безсмислена дискусия.

ПП Уточнение:
Питам само за отношение към задължителните ваксини - тези за страшните болести. НЕ за противогрипни ваксини и др. подобни, които намирам, че - в повечето случаи - са... меко казано излишни.



"Антиваксинатор" тук съм употребила за съкратено название за човек, противопоставящ се на имунизациите изобщо. Борещ се против ваксините като такива. Отричащ задължителните ваксинации.
Виж целия пост
# 1
Признавам си, че не схващам много ясно въпроса.
Но, забременях лесно и бързо (аз имам проблеми с износването на бременност, заради физиологични особености, а не със самото забременяване) - и двата пъти планирано, "от раз", даже втория път с 2 месеца по-рано от очакваното  Crazy (но не казвам случайно, защото си беше съвсем планирано - дълго е за обяснение).
Като цяло, отношението ми към ваксините е 'особено". Аз самата спрях да се ваксинирам срещу каквото и да е, след като на 14-годишна възраст ме заразиха със шпрее-хепатит - точно с ваксина срещу хепатит А. На децата ми поставих само задължителните ваксини. Не ползваме каквито и да е имуномодулатори, имуностимулатори и т.н.
Извинявам се, ако не е за това питането.
Виж целия пост
# 2
И двата пъти забременях планирано и според мен трудно. Първия път след 6 мес. опити, втория път след 1 година. ЗА ваксинирането съм.
Виж целия пост
# 3
Може да се каже ланирано.  newsm78
Така и не можах да се реша на дете. Не взехме предпазни средства само веднъж, с идеята, ако стане - стане, ако не, продължаваме да се пазим.

За масовата ваксинация.
Противник съм само на грипните.
Виж целия пост
# 4
Отговорих с:какво е антиваксинатор?
Забременях планирано ,лесно.Също съм ЗА ваксините против болестите.
Виж целия пост
# 5
Признавам си, че не схващам много ясно въпроса.
Но, забременях лесно и бързо (аз имам проблеми с износването на бременност, заради физиологични особености, а не със самото забременяване) - и двата пъти планирано, "от раз", даже втория път с 2 месеца по-рано от очакваното  Crazy (но не казвам случайно, защото си беше съвсем планирано - дълго е за обяснение).
Като цяло, отношението ми към ваксините е 'особено". Аз самата спрях да се ваксинирам срещу каквото и да е, след като на 14-годишна възраст ме заразиха със шпрее-хепатит - точно с ваксина срещу хепатит А. На децата ми поставих само задължителните ваксини. Не ползваме каквито и да е имуномодулатори, имуностимулатори и т.н.
Извинявам се, ако не е за това питането.


Много правилно си разбрала питането. Въпросът беше за задължителните ваксини, не за противогрипни и н'ам си какви... Може би и за тази против рак на шийката на матката - за майките на момиченца, когато пораснат достатъчно, но категорично НЕ става въпрос за противогрипни ваксини и / или имуностимулатори.
Единствения имуностилулатор, който аз или семейството ми употребяваме, е вит. C...  Laughing (е, добре де, неща като мед, чай от хибискус или прополисови таблетки при болящо гърло не влизат в сметката, нали?  Sunglasses )
Виж целия пост
# 6
Забременях планирано и лесно. За масовата ваксинация съм и против противогрипните.
Виж целия пост
# 7
Аз забременях лесно и планирано. Твърдо съм за задължителните ваксини, но противогрипните не ги одобрявам, имам чувството, че само сриват имунитета-може и да греша, разбира се. Лекарства пия само, ако са ми изписани от лекар, никога не се лекувам сама и много рядко боледувам. Последният ми грип беше преди 4-5 години, оттогава съм имала само хрема 2-3 пъти. Имуностимулатори не ползвам, витамини не пия, обаче спортувам, не се ядосвам за глупости, спя по много и ям много плодове.
Виж целия пост
# 8
Отговорих с:какво е антиваксинатор?
Забременях планирано ,лесно.Също съм ЗА ваксините против болестите.
аз също
Виж целия пост
# 9
Наистина какво е антиваксинатор?
Без да разбера, няма как да гласувам.
Забременях лесно, за обичайните ваксини съм, за противогрипните - не.
И честно казано не мога да проумея евентуалната връзка, която се търси.  Grinning
Виж целия пост
# 10
Забременях трудно - след АРТ процедура и дълго лечение.
По повод трудното забременяване имах предписана имунотерапия, която реших да не проведа.

За стандартните ваксини съм, против антигрипни и подобни..


п.п. и на мен не ми е кристално ясно какво е 'антиваксинатор'..
Виж целия пост
# 11
Забременяването ми стана при първото ни "непазене", не беше планирано, но беше добре дошло. За ваксините съм.
Виж целия пост
# 12
ПП Уточнение:
Питам само за отношение към задължителните ваксини - тези за страшните болести. НЕ за противогрипни ваксини и др. подобни, които намирам, че - в повечето случаи - са... меко казано излишни.



"Антиваксинатор" тук съм употребила за съкратено название за човек, противопоставящ се на имунизациите изобщо. Борещ се против ваксините като такива. Отричащ задължителните ваксинации.
Виж целия пост
# 13
забременях лесно и съм за задължителните ваксини
Виж целия пост
# 14
Аз не можах да разбера добре каква е връзката с жените в зачатие и АВ - повечето от тях поради трудно забременяване са против така наречените задължителни ваксини ли?

Аз забременях не точно случайно, но не и планирано - ако стане... общо взето лесно стана.
Слагам на синът ми всички задължителни ваксини. Други не и не смятам да го правя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия