стафилококи и стрептококи

  • 2 524
  • 2
Дъщеря ми е на 3 месеца и преди 3 седмици, преди да ни бият ваксината Пентаксим ни откриха стафилококи в нослето и отложихме ваксината.След двуседмично лечение с антибиотик , направихме нови изследвания - имахме си вече и стрептококи, освен стафилококи. И сега незнам какво да правя да й слагаме ли ваксината или да изчакаме напълно да се излекуваме.Обаче като чета тези гадини трудно и продължително се лекуват. Страхувам се , че ако бием ваксината да не стане нещо.Моля да ми помогнете. Ако сте имали и вие такива проблеми
Виж целия пост
# 1
Стафилококите и стрептококите са част от нормалната флора на кожата и лигавиците. Стрептококи нормално се изолират от назофаринкса. За да се постави диагноза инфекция и да се изписва антибиотик трябва да се изолират в голямо количество и да има симптоми. Ако детенцето е  здраво, няма температура не виждам причина да не и сложите ваксината. За да си по-спокойна нека и направят още една микробиология на носен секрет, но в друга лаборатория. За стафилококи най-доброто място е Анаста.
Виж целия пост
# 2
На дъщеря ми и биха всички ваксини и на 10 месеца и откриха стафилококи и след това и стрептококи в носа и в гърлото.Ходих по лекари,на които имам голямо доверие-казаха ми всички-щом детето няма симптоми на болест мога само да третирам локално в носа с Бактробан например,което и направих,но носа се изчисти,гърлото-не.Капах през носа капки Тобрекс-пак имаше гадини и накрая оставих детето на мира-няма и нищо-здрава е,жизнена,не боледува....Няма реакции от ваксините,питах-нямало причина да не бъдат сложени ваксините,щом детето не е болно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия