Според вас на тази височина колко кг.отговарят?

  • 30 055
  • 29
Здравейте момичета  Hugимам въпрос.Висока съм 1,75 колко килограма е нормално да бъде човек на такава височина?
Предварително благодаря на отговорилите.
Виж целия пост
# 1
На колкото килограми се чувстваш добре - толкова отговарят. Щом искаш да си 55 и толкова си била, значи това са ти килограмите. Изобщо е много относително това кой колко мисли, че е идеално - имам една колежка - на ръст и килограми сме еднакви, но тя на тези килограми изглежда перфектно - стегната и стройна, а аз приличам на кюфте и ми стърчат паласките Simple Smile Така че, както ти си прецениш  Peace 175см и 55кг са си перфектни манекенски мерки.
Виж целия пост
# 2
На колкото килограми се чувстваш добре - толкова отговарят. Щом искаш да си 55 и толкова си била, значи това са ти килограмите. Изобщо е много относително това кой колко мисли, че е идеално - имам една колежка - на ръст и килограми сме еднакви, но тя на тези килограми изглежда перфектно - стегната и стройна, а аз приличам на кюфте и ми стърчат паласките Simple Smile Така че, както ти си прецениш  Peace 175см и 55кг са си перфектни манекенски мерки.
Благодаря ти за отговора,защото всеки ми казва,че съм била маниачка и не било хубаво да се връщам на тези килограми.
Виж целия пост
# 3
Аз пък съм също толкова висока и най-добре съм се чуствала около 65кг
Много зависи и от структурата на тялото ти и големината на костите!
Също и от възрастта ти в момента! Peace
Виж целия пост
# 4
Това което научих със сигурност през годините и от литературата е най-просто изчислено така:
Нормално тегло:  от ръста в см изваждаш 100 и получаваш кг
Идеално тегло:    от ръста в см изваждаш 110 и получаваш кг

Ето извадка от една таблица, поместена в книжката "Тайната на стройната фигура" от Ловашне и Ловаш
Тя е от серията "Лекарят ви съветва" издадена от МЕДИЦИНА И ФИЗКУЛУТУРА:

височина на       телесно тегло в кг за жени при възраст:
тялото в см              18-24г.    25-29г.   30-34г.    35-39г. 
                150            48.5        49.9        51.3        52.6
                155            49.4        50.8        52.2        53.5
                160            51.3        52.6        53.9        55.3
                165            53.1        54.4        55.8        55.8
                170            55.8        56.7        58.1        59.9
                175            58.5        59.9        61.7        63.5
                180            62.1        63.5        65.3        67.1
                185            65.8        67.1        68.9        70.8


Ето един калкулатор за теглото

Цитат на: tumnokoska
Много зависи и от структурата на тялото ти и големината на костите!
Също и от възрастта ти в момента
! Peace
Цитат на: jorkita
На колкото килограми се чувстваш добрe
Виж целия пост
# 5
Това което научих със сигурност през годините и от литературата е най-просто изчислено така:
Нормално тегло:  от ръста в см изваждаш 100 и получаваш кг
Идеално тегло:    от ръста в см изваждаш 110 и получаваш кг

Ето извадка от една таблица, поместена в книжката "Тайната на стройната фигура" от Ловашне и Ловаш
Тя е от серията "Лекарят ви съветва" издадена от МЕДИЦИНА И ФИЗКУЛУТУРА:

височина на       телесно тегло в кг за жени при възраст:
тялото в см              18-24г.    25-29г.   30-34г.    35-39г. 
                150            48.5        49.9        51.3        52.6
                155            49.4        50.8        52.2        53.5
                160            51.3        52.6        53.9        55.3
                165            53.1        54.4        55.8        55.8
                170            55.8        56.7        58.1        59.9
                175            58.5        59.9        61.7        63.5
                180            62.1        63.5        65.3        67.1
                185            65.8        67.1        68.9        70.8


Ето един калкулатор за теглото

Цитат на: tumnokoska
Много зависи и от структурата на тялото ти и големината на костите!
Също и от възрастта ти в момента
! Peace
Цитат на: jorkita
На колкото килограми се чувстваш добрe
Благодаря ти за информацията.На 29 години съм и варирам между 58-59.Като гледам таблицата виждам,че няма смисъл да се опитвам да стана както искам 55 кг.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: mimoza04
Благодаря ти за информацията.На 29 години съм и варирам между 58-59.Като гледам таблицата виждам,че няма смисъл да се опитвам да стана както искам 55 кг.

Мимозке, знам само от личен опит че:
1. На 29 можеш отново да станеш 55 кг, но с мноооого повече усилия, отколкото като си била на 20.
2. Най-вероятно сега 58-те кг ти стоят мнооооого по-чаровно (и дори секси), отколкото 55-те кг на 20.

Извод: Gonna live while I'm alive (I'll sleep when I'm dead)
Виж целия пост
# 7
Според таблицата тр. да съм 50-56 кг. Само, че съм с дребен скелет и най-добре се чувствам 48 кг.
Виж целия пост
# 8
според подобни таблици аз трябва да легна и да умра  Whistling

някъде имаше сайт, на който ти изчисляват идеалното тегло на база костна структура и мускули.
не го намирам обаче....

мериш си дебелината на китката, бицепса в отпуснато и стегнато състояние и ей такива неща.
не помня шията дали си мерих.
там ми даде най-реални резултати.

дано намеря линка да го пусна... Peace

П.П. аз съм 174см., при дадените в таблицата килограми трябва да се търкалям Peace
Виж целия пост
# 9
Аз също съм 175см и по едно време(считай доста отдавна) бях достигнала 53кг.Еми, грозна работа.Майка ми си помисли, че ще умра.Най-добре ми е било на 57-58кг.Дори перфектно.
Виж целия пост
# 10
Това с костите се намира в доста сайтове като пуснеш в гугъл "body frame size", "body frame size table" и тн. Ето например един: http://www.icb2001.com/What_You_Should_Weigh.asp

Прави сте -много зависи от костите. Например аз съм наследила от майка ми много едри кости и фигура с голям бюст, равни рамене и ханш и по-тясна талия. 68 кг е абсолютният ми минимум, а най-добре изглеждам около 72-74 кг, при ръст около 173-4 см. А според повечето таблици на тези кг трябва да сам слон Grinning Май единствено тези които отчитат и костите ми уцелват горе-долу вярно теглото..
Виж целия пост
# 11
Аз съм 173см. Винаги съм била пълничка и съм поддържала около70-72кг. Е естествено по време на двете ми бремености бях качила доста, но без особенно усилие пак си стигнах до 70кг. Хората ми казват че съм висока и килограмите не ми личат, но аз не чувствам добре така. Сега съм 68, искам да стигна до 60. Имам приятелки, които с моя ръст са доста над моите килограми, и не им пука на шапката. Човек мисля сам най-добре може да прецени за себе си, с условието разбира се да не се вмяниячава. Wink
Виж целия пост
# 12
Формата на скелета и плътността на костите си оказват огромно влияние! А също и типа на кожата. Има хора с дебела и плътна кожа.
Аз съм около 166 см висока, но имам по-широк и тежък кокал и винаги съм изглеждала и съм се чувствала ПРЕКРАСНО м/у 58 кг и 62 кг. Според въпросните таблици съм с наднормено тегло, а всъщност съм си екстра заформена (е, с повечко спорт де...)

Виж целия пост
# 13
аз на 178 см съм се харесвала най-много на 63-65 кг!Зависи от структурата на тялото!
Виж целия пост
# 14
Зависи от костната ти структура, какъв тип ти е тялото.
За мен точния отговор е толкова, на колкото се чувстваш ти добре.
Аз съм на твоята височина. Била съм 55 кг. Изглеждах точно, като манекенка.
Беше ми писнало от този тип "коплименти".
Сега съм със седем кг отгоре ( около 62 ) и изглеждам в пъти по-добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия